Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kiedy, jak i czym pryskać....

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedy, jak i czym pryskać....

zbigniew_gazda 16:35, 03 mar 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Danusiu dzięki za namiary na choroby i ochronę berberysów. Muszę popryskać po przycięciu w marcu mój żywopłot.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Madzenka 18:31, 05 mar 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pozowliłam sobienorzekleić z wątku Ania róze i cała reszta porady dot pryskania róż porażonych plamistością wiosną


agata_chroscicka napisał(a)
Aniu kochana - a co powinno się zrobić z opryskami przeciw plamistości jeśli nadal w nocy sa przymrozki, a róze już mają początki nowych pędów? W zeszłym roku moja Sharifa Asma miała bardzo poważną plamistość i chciłabym tego uniknąć, ale jak? Przymrozki jakoś im nie szkodza i spokojnie sobie dalej rosną
I jeszcze - na pnącej Iceberg są ciągle liście, część też z plamami. Zdaje się, że pnącej w drugim roku po posadzeniu sie nie przycina (a może się mylę?) więc powinnam te liście poobrywać po prostu? Poradź dobra kobieto


AniaDS napisał(a)


Agatko, pnącej oberwij liście, pędów nie ruszaj, możesz je lekko wygiąć w formę łuku, co zwiększy obfitość kwitnienia. Plamistość pewnie i tak będzie, jak nie teraz, to później , działać najlepiej wtedy, gdy są pierwsze oznaki. Ale teraz, w celu dobrej, wiosennej dezynfekcji można zastosować właśnie ten Miedzian, pryska się nim także drzewa owocowe. Pąki mogą być,chodzi o to, żeby nie były za duże, bo gdy już, już ukazać się mają liście to preparat może je popalić. Jeżeli temp. jest koło zera nocami to pryskaj śmiało.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Basia_1987 13:11, 06 mar 2013


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Ale róże przed pryskaniem Miedzianem muszą być obcięte?
____________________
" Baśniowy" ogród
Gardenarium 17:08, 06 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te co się tnie oczywiście, bo pnące tniemy inaczej.

Najlepiej żeby były obcięte, to nie zmarnujesz oprysku. usuń suche liście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina84 14:11, 07 kwi 2013


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
Zakupiłam Promanal 60 EC, chcialam zapytać czy nie jest już za późno na spryskanie nim świerków pospolitych. Jakie jeszcze iglaki można jeszcze spryskać tym środkiem?
____________________
Gardenarium 14:19, 07 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cisy można.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina84 20:13, 10 kwi 2013


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
Danusiu czy świerki pospolite mogę jeszcze spryskać Promanalem? Ten rok jest taki inny, że sama nie wiem kiedy i co powinnam już opryskać.
____________________
Gardenarium 22:30, 10 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale czy coś im dolega? Mają szkodniki, galasy ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina84 22:35, 10 kwi 2013


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
Tak, opanował je ochojnik
____________________
Gardenarium 08:59, 11 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz usuwaj galasy - to ograniczy ich populację.

Opryskaj Promanalem teraz bo jest zimno jeszcze, inaczej byłoby już za późno. A zaraz po nim jak larwy rozpoczną żerowanie opryskuj kilka razy preparatem o działaniu systemicznym, taki który krąży z sokami np. Pirimor albo Confidor 200 SL

lub innymi np. Polysect 003 EC, Karate Zeon 050 CS, Decis 2,5 EC.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies