Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

olciamanolcia 21:31, 14 sty 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Marcin to znowu ja rozchodnik Autumn Joy u mnie wyrósł do kolana on nie jest niski a Little Bunny jest malutka

Tu ten rozchodnik a za nim Hameln

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Rojodziejowa 21:32, 14 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8687
Hmm to i tu miks w tych donicach i miks na rabacie? Planowałabym to od razu razem i przynajmniej w jednej z tych donic poszłabym w jedną roślinę w masie ew. poprzetykaną jakimiś cebulowymi. Edit. myślę, że ta jednorodna donica to ta miedzy tarasem a rabatą.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Marcin89 21:37, 14 sty 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2550
olciamanolcia napisał(a)
Marcin to znowu ja rozchodnik Autumn Joy u mnie wyrósł do kolana on nie jest niski a Little Bunny jest malutka
No dlatego w jednej wersji donic L go nie ma. W drugiej jest daleko od rozplenicy małej. To jak wysoki to z domku go będę oglądał, źle?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 21:38, 14 sty 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2550
Rojodziejowa napisał(a)
Hmm to i tu miks w tych donicach i miks na rabacie? Planowałabym to od razu razem i przynajmniej w jednej z tych donic poszłabym w jedną roślinę w masie ew. poprzetykaną jakimiś cebulowymi. Edit. myślę, że ta jednorodna donica to ta miedzy tarasem a rabatą.

To od razu powiem, że jeden gatunek nie, wtedy bym dał same rozplenice albo same lawendy. Przy tarasie za skromnie mi
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Rojodziejowa 21:40, 14 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8687
Zaraz za tym masz rabatę, którą będziesz widział z tarasu i masz na niej na bogato.

Tyle, że obie te rzeczy - lawendy i rozplenice na wiosnę są średnio ładne. Z drugiej strony zanim się zaczyna siedzieć na tarasie, to lawenda się już zazieleni.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiolka5_7 21:44, 14 sty 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Popieram Asię aby w donicach zrobić bardziej jednolite nasadzenia,bo tam miejsca nie ma za wiele i słońce też będzie pewnie mocno dawać i wysuszać.

Poszalej na rabacie obok
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rojodziejowa 22:40, 14 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8687
Na insta u jednej dziewczyny fajnie wygląda w donicach karłowy bambus
https://www.instagram.com/reel/Czg5cd3Iq05/?igsh=M2ZnZXQ4bGxleDl4
On potrzebuje bariery, bo się rozrasta i akurat donice taka barierę zapewniają. Jest niski, ale można go przycinać

Ale to Ty musisz to czuć, więc już Ci o tym nie truję
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Marcin89 23:00, 14 sty 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2550
Rojodziejowa napisał(a)
Na insta u jednej dziewczyny fajnie wygląda w donicach karłowy bambus
https://www.instagram.com/reel/Czg5cd3Iq05/?igsh=M2ZnZXQ4bGxleDl4
On potrzebuje bariery, bo się rozrasta i akurat donice taka barierę zapewniają. Jest niski, ale można go przycinać

Ale to Ty musisz to czuć, więc już Ci o tym nie truję
No co Ty, nie trujesz. Gdybym nie chciał rad, to bym tu nic nie napisał tylko zrobił i nikomu nie mówił

Jak patrzę na ten filmik to wszystko gra, tam jest nowocześnie, minimalistycznie.

Ja trochę inny styl widzę u siebie. Ciężko go nazwać.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Rojodziejowa 23:34, 14 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8687
Tak jak na froncie chciałeś żywopłocik, tak tutaj też coś w tej formie mogłoby się pojawić.

Link podałam, żebyś sobie bambusa w masie w takim miejscu zobaczył. Nie przeniósł cały styl do siebie

Generalnie mi chodzi o to, że ponieważ ta rabata obok tarasu będzie już mieszanką roślinek, to fajnie wygląda jak pojawia się gdzieś obok takiego miksu roślina w masie w formie minizywoplotu albo szpalerku. Tak mi się ubzdurało, że to jakby (przynajmniej dla mnie) wprowadza porządek.

https://pin.it/3hfCgLugD
https://pin.it/72eCdtzEx
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
LIDKA 23:50, 14 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7327
Mnie się podoba wersja donic z rozchodnikiem. On ładnie stoi nawet zimą. Gdy inne byliny beda już szpecić i zdecydujesz je wyciąć to rozchodnik będzie stał i zdobił. Może dać tylko rozplenice i rozchodnik i cebulowe?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies