Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

Marcin89 21:43, 04 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2559
An_na napisał(a)
Miałam dwa lata temu wilca z supertunia Vista bubblegum. Wystawa wschodnia. Fajnie wyglądało to połączenie.
W tym roku kupiłam go na taras,lubi słońce, ale na mojej patelni go przypalało.
Dziś trafił na parapet wschodni

Stacjonarnie nie widziałam nigdzie tej ciemnej odmiany, a fajnie wyglądają razem.
Te bordowe też widziałem, tu gdzie kupiłem i w markecie
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
An_na 22:04, 04 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
Marcin89 napisał(a)
Te bordowe też widziałem, tu gdzie kupiłem i w markecie

No weeeź, a u mnie nie było
Albo słabo szukałam
____________________
Ania**Ania na Żuławach
LIDKA 22:13, 04 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7330
Jak wsadzę borówki mikrusy to kiedy dadzą owoce?

Fajne zakupy poczyniłeś.

A dziś w robocie uradziłam z szefową ( bo też ogroduje )
że supertunie wsadzamy z wilcem w tym roku.

Fajny masz ten plan. Jak wsadzisz to pokazuj.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marcin89 23:01, 04 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2559
LIDKA napisał(a)
Jak wsadzę borówki mikrusy to kiedy dadzą owoce?

Fajne zakupy poczyniłeś.

A dziś w robocie uradziłam z szefową ( bo też ogroduje )
że supertunie wsadzamy z wilcem w tym roku.

Fajny masz ten plan. Jak wsadzisz to pokazuj.
Borówki kwitną i owocują na pędach 2 letnich i starszych. Na starych słabo. Więc jak w tym roku będą młode przyrosty, to w kolejnych sezonach z tych pędów będą już owoce. W teorii

U mnie się nie sprawdziło. Rok temu na mikrusach miałem po parę borówek, a teraz ani kwiatka ani nie urosły pędy. Nic z ziemi nie wypuściło. Muszę się przyłożyć do ich nawożenia. Albo za słabo kwaśne podłoże.

Zaś dwie nowe, kupione jako duże krzaczki mają kwiaty. Kosztowały 14 zł. Więc szukaj dużych. Pędów mają sporo i prędzej będą owoce.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Narsilia 06:22, 05 maj 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 582
Czy to tujki danica ? Zakupki do donic też piękne ja też w różu stroje doniczki.
Pokaż foty jak już znajdą swoje miejsce
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Marcin89 10:57, 05 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2559
Tak, thuje Danica Do wyboru były jeszcze Mirjam (złociste) i jeszcze jakaś mniej znana. Hoseri nie ma nigdzie, a przez neta nie chcę kupować.

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 10:58, 05 maj 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Marcin89 napisał(a)
Widzę teraz, które gatunki przetrwały. Te, które szybciej wystartowały: sesleria, kocimiętka, szałwia. Z krzewów najlepiej hortensja drzewiasta, pozostałe gatunki wręcz przeciwnie.

A to teraz żałuję, że coś tam umiem rysować Pomyślałem o Tobie, bo fajnie mi podpowiedziałaś z wyjściem płytami na trawnik za żwirowym placem. Sam bym na to nie wpadł.

Wizja trawnika sianego w maju i bez stałego nawadniania mnie zniechęca. Jest tak strasznie sucho. Chyba się nie zdecyduję ostatecznie

Czytałam na innym wątku, że w Twoich myślach ponownie goszczą rozważania o rabatach, a nie warzywniku. Jak będziesz ponownie rozmowa o kolejnym projekcie, a ja będę mieć czas to rzucę jakimś pinem lub rysunkiem. Podobne kolory i rośliny lubimy, a mam trochę tego w swoich pinterestowych zbiorach.

My sialiśmy w maju, bez nawadniania. Mąż nie chciał kolejnego sezonu z błotem pobudowlanym i gliną. Na początku podlewaliśmy codziennie, co drugi dzień, a w największe upały nawet 2 razy dziennie podczas wschodów trawy. Było to uciążliwe, ale potem nie żałowaliśmy.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 11:05, 05 maj 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
LIDKA napisał(a)
W biedrze są borówki. Różne gatunki. Zastanawiam się czy kilku szt różnych nie kupić i czy nie upchać je na nowej rabacie.
Typowego warzywnika ani jagodnika nie mam i nie chcę. Ale jakby sobie rosły pomiędzy roślinami?

Co myślisz?
Torfu z gliną i korą bym im namieszała.



Dorzucę swoje 3 grosze Lidka. Cena w B. czy L. nie odbiega zbytnio od cen w tańszych szkółkach. Piękne borówki dobrych odmian kupiłam za około 10-12 zł w okolicznej szkółce. Drastyczna różnica była w wielkości, rozgałęzieniach i wielkości korzeni. Te supermarketowe często są przesuszone. Moim zdaniem tutaj lepiej te kilka groszy dołożyć to szybciej owoce będziesz miała. U teściów obok siebie w tym samym czasie posadzone były zarówno te ze sklepu jak i szkółki. Nie polecam tych pierwszych.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 11:21, 05 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2559
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Czytałam na innym wątku, że w Twoich myślach ponownie goszczą rozważania o rabatach, a nie warzywniku. Jak będziesz ponownie rozmowa o kolejnym projekcie, a ja będę mieć czas to rzucę jakimś pinem lub rysunkiem. Podobne kolory i rośliny lubimy, a mam trochę tego w swoich pinterestowych zbiorach.

My sialiśmy w maju, bez nawadniania. Mąż nie chciał kolejnego sezonu z błotem pobudowlanym i gliną. Na początku podlewaliśmy codziennie, co drugi dzień, a w największe upały nawet 2 razy dziennie podczas wschodów trawy. Było to uciążliwe, ale potem nie żałowaliśmy.
To prawda, że w maju się też udaje. Ale biorę pod uwagę piaszczyste podłoże u mnie, które nie trzyma wody. Teraz przez tydzień czasu 2 razy dziennie zraszam dosiewki i nowy, wysiany fragment na trawniku przy ulicy. W końcu po tygodniu pojawiły się pierwsze trawki To podlewanie jest męczące, nie powiem. Ale pojawiająca się zieleń to rekompensuje

Chodzi o rabatę między tarasami, bo generalnie teraz mam prawie wszystko na nią. Brakuje elementu centralnego: cis cięty w stożek, ewentualnie rozplenica jakaś duża lub misa z małą fontanną

Kupienie thuji powinno przyspieszyć realizację. Jutro powinna być mączka bazaltowa i obornik niby niegranulowany. Chcę to przekopać po całości. A pod rośliny już tylko podłoże wymieszane z ziemią rodzimą.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 11:25, 05 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2559
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Dorzucę swoje 3 grosze Lidka. Cena w B. czy L. nie odbiega zbytnio od cen w tańszych szkółkach. Piękne borówki dobrych odmian kupiłam za około 10-12 zł w okolicznej szkółce. Drastyczna różnica była w wielkości, rozgałęzieniach i wielkości korzeni. Te supermarketowe często są przesuszone. Moim zdaniem tutaj lepiej te kilka groszy dołożyć to szybciej owoce będziesz miała. U teściów obok siebie w tym samym czasie posadzone były zarówno te ze sklepu jak i szkółki. Nie polecam tych pierwszych.
Popieram
Kupione za 8-9 zł na wyprzedaży jesiennej w markecie mnie rozczarowały. Dwie padły.

Po tym trafiłem w szkółce te duże, kwitnące za 14 zł. A były jeszcze większe w wyższej cenie (ale aż takich wielkich nie brałem). Zapominam foto zrobić
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies