Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w malinówkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w malinówkach

NowaKiKi 08:22, 29 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 610
Rojodziejowa napisał(a)
Ja kupiłam te kuwetki ostatnio używane od babki, która swój punkt ogrodniczy zamyka. Po 5zl sztukę. Jutro chyba pojadę po więcej


Na allegro tez znajde w miare tanie ale nigdy nie jest sie pewnym co do jakości i ich sztywnosci.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Marcin89 08:28, 29 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2526
No te moje wyszły 9 zł za sztukę.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 15:57, 30 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2526
Warzywa w foliaku tak teraz wyglądają, na lewo rzodkiewki i sałata, na prawo groszek.

Temperatura wewnątrz jest jak latem. Stopiła mi się plastikowa tacka na rozsady!

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 16:00, 30 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2526
Ogólnie susza jest straszna, widać to po trawniku i nie tylko.

Czosnek Gladiator zaczyna kwitnąć, ale jest albo zasuszony albo przemarzł. Liście oberwałem, bo za chwilę sam by je zgubił. Druga odmiana nadal w pąkach, schowana w liściach kocimiętek.

Kocimiętki i szałwie Caradonna za chwilę zaczną kwitnąć
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
SaskiaFarkas 20:30, 30 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 202
Cudowny widok warzyw i tego gladiatora. Roślinki rosną jako na drożdżach
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Patrycja_KG_Lu 14:12, 01 maj 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2737
Marcin89 napisał(a)
[…]
Zasugeruję miejsce trawnika. Musiałby być za grabami w stronę ulicy, ale nie do samych cisów. I ominął bym pokrywę od studni, która jest kółkiem na rysunku, przylega do żywopłotu. Może masz chęć coś narysować?

Akurat z rysunkami sobie bardzo dobrze radzisz i do tego rysujesz już w odpowiedniej skali A więc będę kibicować i sypać pinami inspiracyjnymi. Twoje kocimiętki i szałwie na bardziej zaawansowanym poziomie niż u mnie. Chociaż je mróz Ci oszczędził.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 15:41, 01 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2526
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Akurat z rysunkami sobie bardzo dobrze radzisz i do tego rysujesz już w odpowiedniej skali A więc będę kibicować i sypać pinami inspiracyjnymi. Twoje kocimiętki i szałwie na bardziej zaawansowanym poziomie niż u mnie. Chociaż je mróz Ci oszczędził.
Widzę teraz, które gatunki przetrwały. Te, które szybciej wystartowały: sesleria, kocimiętka, szałwia. Z krzewów najlepiej hortensja drzewiasta, pozostałe gatunki wręcz przeciwnie.

A to teraz żałuję, że coś tam umiem rysować Pomyślałem o Tobie, bo fajnie mi podpowiedziałaś z wyjściem płytami na trawnik za żwirowym placem. Sam bym na to nie wpadł.

Wizja trawnika sianego w maju i bez stałego nawadniania mnie zniechęca. Jest tak strasznie sucho. Chyba się nie zdecyduję ostatecznie
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 15:45, 01 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2526
Rozsady wygrzewają się na słońcu.

____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Wiolka5_7 16:38, 01 maj 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20608
Bardzo ładny ten Gladiator

I rozsady
Moje pomidorki coś kiepsko, dostały czerwoną kartkę

No ja bym teraz odpuściła siew trawnika.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marcin89 21:08, 01 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2526
Wiolka5_7 napisał(a)
Bardzo ładny ten Gladiator

I rozsady
Moje pomidorki coś kiepsko, dostały czerwoną kartkę

No ja bym teraz odpuściła siew trawnika.
Myślałem, że trochę suchy ten czosnek. A rozsady mnie wkurzyły. Stopniowo wynoszone na słońce i parę liści przypaliło. Aż się boję pomyśleć co by było pod folią.

Trawnik tylko dosiany przy ulicy i podlewam z węża codziennie. Jest to uciążliwe...

Póki nie będzie nawodnienia to nie siejemy. Będzie trzeba puścić 2 razy dziennie zraszacze, to może coś się uda. Ale to jeszcze daleko.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies