Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Krystyna wraca z obczyzny

Pokaż wątki Pokaż posty

Krystyna wraca z obczyzny

Rojodziejowa 20:00, 14 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8457
W kącie przy tarasie wyląduje Magnolia x soulangeana 'Burgundy'



Spodobał mi się pokrój. U mnie magnolia nie prseżyje, to chociaż u Krystyny będzie cieszyć oko
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 14:55, 15 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8457
Wpadłam tam dziś zawieźć Amanogawę i ręce mi opadły jak zerknęłam na zapłocie od strony tarasu…

Zasłonięcie do wysokości ogrodzenia to zdecydowanie za mało…
Pytanie więc msm do Was: jak myślicie, czy sądząc tam drzewa zdecydować się na szpaler jednogatunkowy, czy coś kombinować?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Judith 15:17, 15 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Ja będę nudna i wypowiem się w temacie paneli drewnianych. My chcieliśmy bajzel sąsiada zasłonić panelami jak najwyżej się da. W związku z tym zamontowaliśmy je nie przy ziemi, ale wyżej - na maksymalnej dopuszczalnej wysokości czyli 220cm. Przed oczywiście są rabaty.
Na początek, by nie cierpieć jest to bardzo dobre rozwiązanie. A jednocześnie drzewa przed i będzie superancko . (jakie to już się nie czuję na siłach podpowiadać ).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 17:05, 15 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33428
Popieram Judith - drewniane, ładne, nowoczesne panele i na ich tle rabata z krzewami, drzewem i bylinami.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MagdaLenka 18:47, 16 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 795
Jak najwyższe panele koniecznie. Ja bym w rogu widziała świerka serbskiego, a dalej ze 3 graby Frans Fontaine. Będzie wysokie piętro, ale wąskie i nie zabierze dużo działki.
Tylko świerk może nieco wysunięty do przodu (nie przy samym płocie), żeby ukryć ten ostry kąt działki.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Rojodziejowa 08:19, 18 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8457
Stanie raczej na jakimś antracycie i raczej systemowych wypełnieniach tych paneli. Tylko wpierw muszę to gdzieś zobaczyć na żywo.

Teraz zastanawiam się, czy nie zlecić projektu komuś. Nie jest to duży ogród, więc tym bardziej trzeba uważać z planowaniem.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies