Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boso przez ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Boso przez ogródek

LIDKA 23:27, 27 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7491
Mieczyki wcześnie sadziłaś.
Miałam zeszłego roku. Sadziłam w kępy i pośrodku wbijałam patyk bambusowy. Wiązałam je do niego potem bo wysokie rosły i się przewracały.

Ciocia mi mówiła że teraz mam je dość głęboko posadzić. Tak zrobie i zobacze co będzie. Mam sporo cebul bo się rozmnożyły. I sporo kolorów bo się nie zastanawiałam nad odmianami. Lubię wszystkie.

To będzie kwiatowy rok. U wszystkich cebule i nasiona. Szaleństwo
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agnieszka_Z 23:33, 27 sty 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 478
Jeszcze raz rzuciłam okiem na artykuł, który czytałam przed posadzeniem, kłania się czytanie ze zrozumieniem. Czytając na szybko przeczytałam, aby mieczyki posadzić przed zimą a nie wysadzić przed zimą. Ziemia jest przykryta kartonem, może będzie miej szkód.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Muszelka 11:21, 28 sty 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Agnieszko, cebule mieczyków są wrażliwe na mróz. Dlatego, podobnie jak karpy dalii, trzeba je wykopywać na zimę. Sadzi się je do gleby na przełomie kwietnia/maja.

Jeśli pozostawisz je teraz w glebie to najprawdopodobniej przemarzną.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
olciamanolcia 17:33, 28 sty 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7367
Muszelka napisał(a)
Agnieszko, cebule mieczyków są wrażliwe na mróz. Dlatego, podobnie jak karpy dalii, trzeba je wykopywać na zimę. Sadzi się je do gleby na przełomie kwietnia/maja.

Jeśli pozostawisz je teraz w glebie to najprawdopodobniej przemarzną.


A ja mam w dwóch miejscach mieczyki których nie wykopuje i rosna i kwitną. W ubiegłym roku miałam białe pod platanami-tez zostawiałam-zobaczymy
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Muszelka 18:03, 28 sty 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Ooooo, to ciekawe... Może już są odmiany zimujące w gruncie
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Agnieszka_Z 18:30, 28 sty 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 478
Zostawię i zobaczę co się stanie z mieczykami, może to ich pierwszy i ostatni sezon ze względu na plany urzędu województwa lubelskiego.

Jestem przygnębiona informacją, że planowana droga powiatową wzdłuż mojej działki miałaby być wojewódzką a z mojej działki prawie nic miałoby nie zostać. Podpisujemy petycję, wójt jest przeciwko, gimna do której miałaby dochodzić droga również. Mam nadzieję, że ludzie nie zgodzą się na planowany wiadukt nad cmentarzem i to będzie ważnym głosem.
Póki co witki i opadły.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Muszelka 18:43, 28 sty 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Tak mi przykro...
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 20:14, 28 sty 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2815
Ojej. Może to plany na razie pod zbliżające się wybory, które po wyborach nie zostaną zatwierdzone.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Basieksp 20:19, 28 sty 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10441
Myślę podobnie jak Patrycja, a z drugiej strony cmentarz pod wiaduktem, taki pomysł raczej nie przejdzie, będzie dobrze, trzymam kciuki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agnieszka_Z 21:13, 28 sty 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 478
Mam taką nadzieję.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies