Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boso przez ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Boso przez ogródek

Basieksp 16:10, 20 sty 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10542
Oo, trzymam kciuki za pierwsze wysiewy w tych butlach, nawet dobry pomysł, na jakieś chłody, od razu osłonka piwonia bardzo mi się podoba, ma ładny kolor a z dali bedziesz bardzo zadowolona, tym bardziej, że będą, na początek miały więcej kwiatów niż piwonia
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
MagdaLenka 16:11, 20 sty 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 913
Muszę sobie poczytać o tym winter sowing.
Ta dalia Cafe au lait bardzo mi się podoba. Chyba też się zdecyduję na kilka sztuk, chociaż jestem raczej leniwa w temacie wykopywania na zimę...
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Agnieszka_Z 16:11, 20 sty 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 487
Dziękuję Wam
Asiu, póki co 2 haha. Na jesieni babcia chciała mi podarować trochę bylin, odmówiłam bo ja nie chcę kwiatów. A teraz mi się zamarzyły kwiaty do wazonu z mojego ogródka.

Muszelko, parapety mam ciepłe od kaloryferów. Same nasiona podkiełkowałam w woreczku strunowym położonym na kaloryfer. Bardzo szybko wykiełkowały, bo po 8 dniach były takie:

Myślałam, że spleśniały i stąd meszek. Na szczęście Patrycja powiedziała żeby je ratować ze śmietnika, bo to mini korzonki. Także oficjalnie jest ich matką chrzestną
Powinny sobie dać radę, taką mam nadzieję.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Agnieszka_Z 16:14, 20 sty 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 487
Basiek, mnie też się podoba a był to jedyny kolor dostępny w sklepie

MagdaLenka to będziemy się wzajemnie motywować
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Muszelka 16:16, 20 sty 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
O, to wspaniałe warunki zafundowałaś paprykom!

Powodzenia!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
olciamanolcia 08:07, 23 sty 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7471
Przyszłam do Ciebie w odwiedziny-zakupy daliowo piwoniowe-lux, za wysiewy podziwiam.... w tym roku obiecałam sobie( i rodzinie) ,że będziemy mieć własne pomidory-posadzę je w donicach takich wielkich( po drzewkach mam) dostana tyczki i mają rosnąć i owocować
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
MagdaLenka 08:30, 23 sty 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 913
olciamanolcia napisał(a)
Przyszłam do Ciebie w odwiedziny-zakupy daliowo piwoniowe-lux, za wysiewy podziwiam.... w tym roku obiecałam sobie( i rodzinie) ,że będziemy mieć własne pomidory-posadzę je w donicach takich wielkich( po drzewkach mam) dostana tyczki i mają rosnąć i owocować

Ja tak pomidory uprawiałam w zeszłym sezonie w był to udany eksperyment. Pod okapem dachu miały sucho, nie łapały grzyba.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Darecka 09:32, 23 sty 2024


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1112
Agnieszko wow, ale werwa do pracy, świetna rozgrzewka przed sezonem właściwym. Podoba mi się Twój tok myślenia i sposób działania Czytając Twoje plany nasunęło mi się kilka spostrzeżeń:

1. Jeśli nie planujesz trzymać drzewek owocowych na tymczasowym miejscu przez kilka lat, to może warto zadołować je w doniczce? Później będzie łatwiej je przesadzić, nie stresując ich aż tak bardzo. Chociaż pewnie większość drzewek owocowych wysyłają z gołym korzeniem.

2. Swoje herbatki to czysta magia, nasturcje i aksamitki to świetny dodatek, moja mama robiła w tamtym roku autorską mieszankę, dodając jeszcze kwiat czarnego bzu, nagietka, lwią paszczę, melisę i hibiskusa, może coś tam jeszcze, ale teraz wyleciało mi z głowy. Oprócz tego fajny jest jaśminowiec i dzika róża, wspomniany ogórecznik, a z fermentowanych płatki lilaka lub wierzbówki (pyszne, karmelowe smaki), czy liście bergenii (smakuje podobnie jak tajska zielona, dość specyficzna, ale nam smakowała).

3. Czy dobrze odczytałam, że w hali z pomidorami planujesz ogórki?

4. Ja swoje pomidory prowadzę zawsze na 2 lub 3 pędy i chwalę sobie tą metodę, zbiory są bardzo dobre i nie zauważyłam, żeby przez to chorowały. Trzeba tylko pewnie bardziej pilnować obrywania liści, żeby był dobry przewiew.

5. Jak szeroką masz cieplarkę? 3 czy 3,5 metra? Moja ma 3m, w ubiegłym roku miałam po 2 rzędy pomidorów po obu stronach na mijankę i dodatkowo otwory na paprykę na środku i niestety okazało się, że to za dużo. Na początku było ok, ale później, gdy papryki się rozrosły, trzeba było się przeciskać z konewkami, co było dość upierdliwe. Dlatego teraz te otwory wykorzystam na nowalijki i bazylię

6. Łączki kwietne ubóstwiam. U siebie nie korzystałam jeszcze z gotowych mieszanek, poza siewem bezpośrednim sadziłam też roślinki z własnych rozsad np. szałwię tricolor (polecam! to śliczny terminator, wszystko przetrwa), aminka, goździki żelazne etc Wiele roślinek dostałam też w prezencie, warto wprowadzić naparstnice, maki o różnych kolorach, czy ostróżeczki, bo później z roku na rok same się rozsiewają.

7. Kwiaty cięte to też jest mój konik, oj, mamy wiele wspólnego, będę Ci mocno kibicować!
____________________
Zielony Chram
Patrycja_KG_Lu 11:01, 23 sty 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2889
Darecka - w czym masz otwory na paprykę, bo nie zrozumiałam. Masz czymś wyścieloną ziemię w szklarni/tunelu?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Darecka 11:10, 23 sty 2024


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1112
Tak, mam cały tunel wyściełany agrotkaniną i uprawiam wszystko w cylindrach
Tak to u mnie wygląda na początku sezonu
A tak zaraz po posadzeniu 13 maja
____________________
Zielony Chram
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies