Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;)

Kontonaogrod 14:15, 08 sty 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1756
Jutro będę miała RBtkę zamontowaną Tauron załatwiony.

Koparkowemu póki co podziękowałam bo gruzu brak, za 2 tygodnie zaproszę go (lub kogoś innego) ponownie - jak śnieg stopnieje i temperatury wrócą do bardziej wiosennych wartości a przynajmniej powyżej zera.

Płot dograny, ile czego itp., wychodzi ponad 850 metrów bieżących... strach się bać. 4 chłopa, ma im to zająć pomiędzy 7 a 10 dni roboczych. Jak będzie cieplej, wstępnie mają zacząć w poniedziałek chyba że wcześniej się pojawią? Się okaże. Mam płacić za towar przywieziony danego dnia na plac budowy, żadnych przedpłat.

Napisałam do Gminy o nadanie numeru budynku, będzie nr 47 chyba? Albo 49? Albo 43? Sąsiad ma nr 45.

Póki co niczego więcej załatwić nie mogę - no i zima wróciła... ok z architektem miałam się spotkać podpisać umowę - zadzwonię do niego w drugiej części tygodnia
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Kontonaogrod 16:02, 08 sty 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1756
Jupi! Ktos zareagowal na moje ogloszenie I przywiezie 2 wywrotki gruzu (gratis)
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Kordina 16:26, 08 sty 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Kontonaogrod napisał(a)
Jupi! Ktos zareagowal na moje ogloszenie I przywiezie 2 wywrotki gruzu (gratis)

A nie mówiłam, że Ci się wszystko uda? Kra, kra
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kontonaogrod 16:28, 08 sty 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1756
Haha kracz dalej, jeszcze 8 wywrotek potrzebuje

No I nie wiem czy ten gosc przyjedzie bo chciał tez oddac ziemie z gruzem z korytowania starej drogi, ale za to podziekowalam
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Judith 17:19, 08 sty 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9969
No widzisz, rzecz w tym, żeby zgrać się z kimś, kto chce się pozbyć gruzu . Super, że się udało .
Ja z kolei po rozbiórkowych pracach (staruteńka murowana altana) w ogrodzie musiałam zapłacić za wywóz gruzu, bo nie znalazł się nikt kto by go chciał
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kontonaogrod 17:35, 08 sty 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1756
Na tym to wszystko polega

Przy ostatniej budowie gruzu uzylismy do utwardzenia wjazdu. Poprzednio wrzuciłam pod taras. Teraz tez go spozytkujemy do utwardzenia drogi, jest jej ok 230 metrów biezacych
W paru miejscach juz wtzucilismy podwojny transport gruzu bo rozjezdzany wnika glebiej a na wierzchu robi sie blotniste bajoro...

Jest pare ogloszen w okolicy, ludzie oddaja gruz. Za darmo. Ale ja go potrzebuje duzo I z zaladunkiem (nikt rekona ladowac nie bedzie). I z jednego miejsca zeby nie placic za koparke ktora nic nie robi (czeka na dzialce na kolejny transport)... bylo 7 transportow dziennie, jesli mniej to sie to jeszcze mniej kalkuluje stad czekam na lokalne sklady zeby sie wypelnily gruzem i bedziemy dzialac dalej ...
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Kontonaogrod 09:41, 09 sty 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1756
Jej! Znalazłam gruz Parę telefonów i gość od koparki zadzwonił do znajomego i wywrotka z transportem za 500zł Taniej niż poprzednio o 30zł i gość ma ilości jakie mnie interesują i sam beton - bez śmieci i cegieł. Więc ekstra

Czekamy aż zrobi się cieplej, gościowi z koparką podziękowałam wczoraj, czekam aż zabierze koparę z działki, pogoda się trochę poprawi trochę i działamy
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Muszelka 10:27, 09 sty 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Kontonaogrod napisał(a)
Jej! Znalazłam gruz Parę telefonów i gość od koparki zadzwonił do znajomego i wywrotka z transportem za 500zł Taniej niż poprzednio o 30zł i gość ma ilości jakie mnie interesują i sam beton - bez śmieci i cegieł. Więc ekstra

Czekamy aż zrobi się cieplej, gościowi z koparką podziękowałam wczoraj, czekam aż zabierze koparę z działki, pogoda się trochę poprawi trochę i działamy

Się dzieje! Niechaj się darzy!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 10:32, 09 sty 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Kontonaogrod napisał(a)
Wysiane, na zbiorniku na wodę w kotłowni - najcieplejszym miejscu w domu




Niewątpliwie możesz ubrać zieloną koszulkę Lidera Warzywnego!

Możesz napisać, z jakiej firmy kupujesz podłoże do wysiewu? Masz jakąś niezawodną?

Ja zwykle korzystam z Aury. Zastanawiam się, czy warto zmienić na inną, jeszcze lepszą...
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 10:34, 09 sty 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Jestem daleko za peletonem. Dopiero wczoraj zamówiłam nasiona.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies