Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

magnolia 10:09, 07 paź 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Myślałam o przetaczniku tym
http://www.sklep.zielonypunkt-zieba.pl/veronica-incana-inspire-blue-przetacznik-klosowy.html
Ale wcale nie musi być koniecznie ten
Twój Pan z tego co wyczytałam z jego wypocin ( koszmarrrr) ma pare niskich przetaczników, tyle że winnych barwach
Ma biały Veronica incicle- wydaje się śliczny, biały tez by pasował zróżem , brązem i szarym.
http://allegro.pl/przetacznik-klosowy-icicle-i4551309206.html
Ale musisz go wypytać czy się nie pokłada, czy długo kwitnie, czy rzeczwyiście jest do 50 cm
Inne kolory to raczej różowe i tu trzebaby wiedziec dokładnie czy te róże pasują do siebie odcieniem. Ja wolałabym nie dawać różu

Carexów ile?- co ok 50-60 cm ile wlezie poza innymi dodatkami. One się super dzielą, z 1 sporej sadzonki można zrobić masę. Na sztuki Ci nie powiem,bo nie wiem jak wielkość rabaty.
Co w plecy?- może fotka, albo opis bardziej skrupulatny poproszę? I ile miejsca
____________________
agniecha973 10:16, 07 paź 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Oj Marta, fotka... opis... za trudne Tam jest ciasno i brzydko
Szukam zdj....
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 10:29, 07 paź 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Nie mam na tą chwilę lepszego zdj. Tu jest ograniczenie po prawej wielkim jałowcem, a po prawej jołką. Na lewo od jodły zaczyna się ta rabata, którą kiedyś planowałyśmy (w trakcie realiacji, więc i tą sąsiadkę chciałam wyprowadzić na prostą)- w plecach pęcherznica Lady in R., później yukki ze stipą, później perółwka z domieszką rozplenicy i z przodu bodziszek Biokovo.



Nie wiem czy coś tu zobaczysz. Ogólnie jest mało miejsca.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 10:31, 07 paź 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Mam wolną godzinę, zmykam do ogrodu.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 10:32, 07 paź 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
to w plecach tej rabaty która robimy są Coniki?
____________________
agniecha973 10:37, 07 paź 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Jedna Conika jest.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 10:40, 07 paź 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Tam jest ciasno, tam nie ma gdzie poszaleć. Już nawet zastanawiałam się czy tam jakoś nie nawiązać do tej rabaty z jukami, ale te 3 róże co tam mam tak ślicznie teraz pachną i tak ładnie kwitły jeszcze przed chwilą, .ze pomyślałąm o samych różach w tym zaułku i skromnych dodatkach wypełniaczach.
Rysuję szybki plan, chwila. Idę na górę do okna i zrobię rzut.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 10:52, 07 paź 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
TAk na szybko. Chyba więcej widać niż na zdj.

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 11:06, 07 paź 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
to może koło coniki tylko wsadzić rosplenicę dla nawiązania- nie umiem ocenić czy tam 1 szt wejdzie, czy może 3 szt?
A przetacznik jednak nie biały, raczej ciemny by był dobry, bo sporo w okolicy jest jasnych kolorów. Tylko ten Finkowy przetacznik jest niziutki, czyli jako plamki w lub tuż za czyśćem. Jesli między carexami ( tak by było super)to jakaś ciut wyższa odmiana ok 50 cm
Chyba że obok coniki juz jest niezbyt słonecznie, to można by wtedy nawiązać barwą do purpury z tyłu i wsadzić tam świecznicę np brunette czy Atropurpurę
____________________
agniecha973 11:16, 07 paź 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Marta, mówimy o prawej stronie coniki, prawda? Tam nie jest źle ze słońcem, nie jest ciemno. Myślę, że rozplenice dadzą radę.
A czy mógłby być przetacznik Christa, czy on już raczej jest za mocny w odbiorze? Brałam jeszcze pod uwagę wysiewanie czarnuszki niebieskiej na obu rabatach - w stipę i w te róże właśnie. I jeszcze niebieską drakiew myślałam wcisnąć, ona chyba bliżej jesieni by zakwitła. Jak nie pasuje to wal śmiało.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies