Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

agniecha973 22:55, 24 kwi 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ostatnio dostałam od cioci różne pierwiosnki. Podzieliłąm na mniejsze, posadziłam, gdzie akurat miałam miejsce. Będę za jakiś czas grupować po ogrodzie.









____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 23:03, 24 kwi 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Chciałabym umieć się zdecydować na jakąś magnolię. ZBieram informacje. U Bogdzi pytałam. Przeklejam co napisała

Bogdzia napisał(a)


Agus magnolii soulangeana jest conajmniej kilka, nie wiem jaka kupiła Karola ale poniewaz pisała ze biało-różowa to myślę ze może najpopularniejsza Alexandriną. Ja też ja mam i polecam bo jest piekna.Potem wkleję zdjęcia. Jutro grupa łodzka bedzie w szkólce gdzie produkują magnolie i już sobie przemyśluję by cos kupic , może Gene, albo Pirouette albo żółtą ale co ja Ci będę wybierac, sama wybierz , zaraz wkleję link . Moje predyspozycje są jedynie takie by kwitła przed rozwojem lisci.Wprawdzie wtedy moga czasem jej kwiaty zmarznąc ale za to jeśli nie zmarzną to jest uczta. Oglądaj i wybieraj.

http://www.zymon.pl/pl/c/SPRZEDAZ-WYSYLKOWA-DETALICZNA/83


I mje wypociny:

Bogdziu, piękna ta twoja Aleksandrina. Najgorsze jest to, że wszystkie piękne, a wybrać chcę jedną w dwóch egzemplarzach. Interesują mnie te rozłożyste, szybko rosnace. Mam wypisane na tą chwilę następujące: Alexandrina, Leonard Messei, Amabilis, Picture, Rustica Rubra, Speciosa, Lennei Alba. O sześć za dużo I jak to rozwiązać? Rzucić kostką? Zdać się na wybor w szkółce?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
grupa_trzyma... 07:57, 25 kwi 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Agucha, muszę to napisać: taka ciocia, jak twoja to skarb!
Co do magnolii też stanę przed tym trudnym wyborem. Chociaż znam jedną Magnolię, którą chętnie na stałe widziałabym w moim ogrodzie Będę śledzić twoje zmagania.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
agniecha973 09:20, 25 kwi 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Aga, mam kilka takich cioć. Zawsze piszę "dostałam od cioci", ale to nie jedna takim skarbem jest

Tą Magnolię też bym wprowadziła do siebie Ale myślę, że trudno byłoby ją utrzymać
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 09:30, 25 kwi 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Teraz mam zagadkę dla Tomka Grochowskiego (jak ktoś inny zna odpowiedź to tez się proszę nie krępować )
Kupiłam jakiś czas temu kilka doniczek traw bez nazwy, ale bardzo przypominała mi imperatę cylindryczną, tą zieloną, podstawową. W tym roku zakwitła, ale kwiatostany nijak się mają do tych ze zdjęc z internetu. Jest ekspansywna, ale i imperata miała taka być, więc nawet się zgadzało. Co to jest i czy warto to zostawić w ogrodzie?
Zdjęcia są sprzed tygodnia, teraz jest bardziej rozkwitnięta.



____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
paniprzyroda 10:20, 25 kwi 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jak dobrze mieć takie ciocie Właściwie to ja jestem taką ciocią, ostatnio bratanek wyjeżdżał ode mnie z pełnym bagażnikiem i bananem na buzi Każdy w rodzinie wie, że zawsze u mnie jakiś kwiatek znajdzie. Piszę to dlatego, że ja też mam dużo radości z tego, że mogę obdarowywać roślinami. Tak więc przyjemność obopólna, zapewne i w Twoim przypadku
____________________
Dwa ogrody
agniecha973 12:26, 25 kwi 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Jasne, że obopólna.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
tomgroch 21:09, 25 kwi 2015

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
ha
turówka wonna zwana też żubrówką
walory ozdobne wątpliwe, ale kulinarne można docenić - powąchaj liść roztarty

Ja bym dał gdzieś w zaniedbany kąt, bo trawa paskudna z wyglądu, a rozrasta się jak perz (albo i bardziej)
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Bogdzia 21:17, 25 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Aga kupowałysmy dzis magnolie w tej szkólce , poczytaj u mnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
agniecha973 22:08, 25 kwi 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
tomgroch napisał(a)
ha
turówka wonna zwana też żubrówką
walory ozdobne wątpliwe, ale kulinarne można docenić - powąchaj liść roztarty

Ja bym dał gdzieś w zaniedbany kąt, bo trawa paskudna z wyglądu, a rozrasta się jak perz (albo i bardziej)


Tomek, to nie jest wiadomość dnia Podejrzewałam, ze to coś innego jak zobaczyłam wiosną jak się rozlazła. A później jeszcze zakwitła. Masakra.
Mimo wszystko dziękuję.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies