Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hirutkowy raj:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Hirutkowy raj:))

ren133 14:10, 20 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Krys napisał(a)
Prosze o rade co posadzic kolo calego tarasu ,strona poludniowo-zachodnia wiec caly dzien slonce ,szerokosc rabaty dowolna,tylko bez przesady ja starsza pani jestem i juz sil brak






Ja proponuję pnące róże różowe z lawendą
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Krys 14:17, 20 lip 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Reniu tylko jakie,z boku po prawo jako piewsza krolowa szwedza ,tej strony nie chce zaslaniac pnacymi rozami tylko do wysokosci barierki,prawa strone schodow zaslonie bo slonce po poludniu bardzo swieci i nie mozna siedziec na tarasie ,bedzie pewnie jeszcze kratka,a po lewej moze nizsze aby widoku calego na ogrod nie zaslaniac ?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
ren133 15:22, 20 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Krys napisał(a)
Reniu tylko jakie,z boku po prawo jako piewsza krolowa szwedza ,tej strony nie chce zaslaniac pnacymi rozami tylko do wysokosci barierki,prawa strone schodow zaslonie bo slonce po poludniu bardzo swieci i nie mozna siedziec na tarasie ,bedzie pewnie jeszcze kratka,a po lewej moze nizsze aby widoku calego na ogrod nie zaslaniac ?


Rozplanowałaś dobrze według mnie Teraz kwestia odmian ... ale na odmianach to ja się nie znam ... mi nawet kolory nie wyszły ... róże miały byc białe a zakwitły na razie dwie różowe

A królowa szwedzka to jaki kolor?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
popcorn 15:32, 20 lip 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Krysiu, róże aż się proszą, ale jak wnuki się będą o barierkę opierać niby?
dobrze wyszedł taras
____________________
Mój nowy ogródek
Margarete 22:44, 20 lip 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale cudnie wyszedł ten taras,
Ja proponuje róże z jakims ewntulnie deliktnie podpartym powojnikiem, do tego las werbeny , może ostróżek kilka dla towarzystwa różom idż do Zielonej Marty po porade. Ja byłam w jej ogrodzie w tym roku jadąc na urlop i ona ma podobny układ tarasu za domem, też zadaszony, podobnie schody po środku...i ona ma tam róże ze stipa, werbeną i takim delikatnym powojnikiem. Róże ma rózne od strony tarasu wyższe jak eden rose, od strony ogrodu i trawnika niższe, okrywowe.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Kasya 22:49, 20 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42312
Krys napisał(a)
Prosze o rade co posadzic kolo calego tarasu ,strona poludniowo-zachodnia wiec caly dzien slonce ,szerokosc rabaty dowolna,tylko bez przesady ja starsza pani jestem i juz sil brak





a to nowy taras ? ładnie

ja bym szukała czegos pachnącego

a jaki widok z tarasu ? tak na wprost
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
rozark 10:36, 21 lip 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Krys napisał(a)
Moje ukryte za sosnami floksy






ten pierwszy floks to jest różowo-biały czy różowo-różowy? a drugi wygląda na fioletowy?
____________________
pozdrowionka
Urszulla 14:16, 21 lip 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Krys napisał(a)
Prosze o rade co posadzic kolo calego tarasu ,strona poludniowo-zachodnia wiec caly dzien slonce ,szerokosc rabaty dowolna,tylko bez przesady ja starsza pani jestem i juz sil brak






Krysiu, piękny tarasik jeśli poł-zach i masz mieć róże to nic innego nie pozostaje jak: trawy, lawenda, werbena. Trawy się świetnie na wietrze bujają i przy tarasie miodzio- preferuję Miskant Gracimulus, a z niskich stipa, rozplenica można też bukszpanami zimozielonymi uzupełnić wtedy zimą z trawami się świetnie skomponują (tylko tak żeby śnieg z dachu na nie nie leciał), reszta śniegu się nie boipozdr.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Krys 21:56, 21 lip 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
popcorn napisał(a)
Krysiu, róże aż się proszą, ale jak wnuki się będą o barierkę opierać niby?
dobrze wyszedł taras


Karolina dobre,wnuki
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Krys 21:59, 21 lip 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Margarete napisał(a)
Ale cudnie wyszedł ten taras,
Ja proponuje róże z jakims ewntulnie deliktnie podpartym powojnikiem, do tego las werbeny , może ostróżek kilka dla towarzystwa różom idż do Zielonej Marty po porade. Ja byłam w jej ogrodzie w tym roku jadąc na urlop i ona ma podobny układ tarasu za domem, też zadaszony, podobnie schody po środku...i ona ma tam róże ze stipa, werbeną i takim delikatnym powojnikiem. Róże ma rózne od strony tarasu wyższe jak eden rose, od strony ogrodu i trawnika niższe, okrywowe.


Malgosiu ciesze sie,ze sie podoba tarasjuz sobie jemy w wolne dni posilki na tarasie i mamy piekny widok beda roze,troche pnacych i rabatowe
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies