Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, ale pojemny;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, ale pojemny;)

beta 10:22, 22 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ele2001 napisał(a)
Witam jeszcze raz wszystkich odwiedzająćych teraz mam ręce pełne roboty po pracy jeszcze pracuje w swoim ogrodzie do póżna nie wiem jak to robią inni ale gdybym miał więcej ogrodu tzn byłby większy nie dał bym sobie z nim rady..
wczoraj miałem ulewe zbiorniki napełniły się wodą po deszczu do godziny 10 latałem z konewkami i gnojowicą i podlewałem wszystko jak leci
[[/img]


ale cudnie ten bluszcz oplata ten budynek...pięknie to wygląda...donice terakotowe klimaciarskie
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
ren133 12:31, 22 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
ele2001 napisał(a)
Nawet nie mam kiedy fotek strzelić tak na szybko





Przemku
Muszę zadać Ci to pytanie ... bo mnie to intryguje, że bukszpany mają różne odcienie zieleni ... ja mam tak tez u siebie na jednej rabacie ... 2sztuki mam takie bardziej brunatne a nie jasnozielone jak większość zdrowych bukszpanów ... jest na to jakieś wytłumaczenie?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Pawlus 20:29, 22 cze 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Bajkowo, ogród idealny.
Połączenie hakone z szałwią mistrzowskie. Na pewno odgapię
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
ele2001 21:58, 22 cze 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Paweł do ideału mu wiele brakuje zawsze jak mśle że w końcu jest skończony mam pomysł na coś jeszcze


Renatko dosadzałem niedwno bukszpany kilka z nich troszkę choruje dlatego tak jest brązowe listki też mogą oznaczać niedobór potasu..

Beatko o to mi chodziło z jednej strony mam sporo ścian przy scianach zero miejsca na dosadzanie pnączy winobluszcz w tej kwesti spisuje się super posadzony w jednym miejscu wędruje wszędzie
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 22:01, 22 cze 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Donia ciąłem sam po dwóch latach już fajnie śie zagęsciła zobacz przed i zaraz po
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 22:10, 22 cze 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Basiu troszke dolistni troche polepszaczem glebowym i jakoś rośnie

Jolu Ciebie zawsze miło gościć

Justynko jaki plewnik ja często do Ciebie zaglądam partery masz super wiadomo że musisz troche zaczekać zanim "zmężnieją"..

Ewa

Monia tak wiem to Ty pierwsza zauważyłeś te krawężniki to jest swietna alternatywa dla tych prostych zwykłych krawężników dzięki takiemu ułożeniu nawet najzwyklejsza kostka wyglada nietuzinkowo

Violu żaden problem dobry plan i do roboty
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Mysza 22:24, 22 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Pięknie
____________________
Gosia
Donia72 22:25, 22 cze 2015


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Bardzo fajna ta spiralka
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
ren133 14:52, 24 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
ele2001 napisał(a)
Paweł do ideału mu wiele brakuje zawsze jak mśle że w końcu jest skończony mam pomysł na coś jeszcze


Renatko dosadzałem niedwno bukszpany kilka z nich troszkę choruje dlatego tak jest brązowe listki też mogą oznaczać niedobór potasu..

Beatko o to mi chodziło z jednej strony mam sporo ścian przy scianach zero miejsca na dosadzanie pnączy winobluszcz w tej kwesti spisuje się super posadzony w jednym miejscu wędruje wszędzie


To czymś trzeba zadziałać? ... bo ogólna zasada jest taka by nie dokarmiać świeżo posadzonych roślin ... a Ty co o tym myslisz?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ele2001 17:26, 24 cze 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Nie dokarmiasz swieżo posadzonych roślin jeśli sadziłaś we wcześniej dobrze przygotowanym podłożu(zaprawianym dołku bądz całej rabacie) bo roślina korzysta najpierw z tego co ma ale jeśli wcześniej nic jej nie dasz w zamian, to jak ma zdrowo rosnąć?Problem tkwi w tym czym nawozisz, nawozy mineralne zwykłe posypowe mogą silnie zasolić podłoże szcególnie młodych roślin które nie mają jeszce rozwiniętego systemu korzeniowego-w takim przypadku dobre są nawozy podane dolistnie
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies