Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Gardenarium 11:10, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lorka napisał(a)
Niestety moja choina padła.. zostały same gałązki, wszystkie igiełki opadły
Nie wiem czy podlewać ją i dać szanse,że wróci do życia w przyszłym roku, czy już ją na straty spisać to pierwsza roślina, która się nie przyjęła w moim ogródku ( chlip)


Wyrzucić, ale ustalić dlaczego padła?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaW76 00:38, 09 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Danusiu ehhh zostawiłam metr od płotu z nastawieniem na kanadyjska jak i inne zimozielone... Jakoś żal będzie mi je ciąć bo są piękne naturalne. 5 metrów przy wielkości mojej działki tez bym dała rade posadzić Metr pod płotem jest też cień, a jest to strona południowo-wschodnia.
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Gardenarium 08:58, 09 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie tnij aż będzie taka potrzeba. Bez potrzeby się nie tnie. Możesz prowadzić je w sposób naturalny, nie ma przymusu cięcia. Mnie tylko chodzi o przycinanie pojedynczych gałęzi gdy dotrą i dotkną ogrodzenia. Utniesz na rozgałęzieniu pędów i będzie dalej wyglądała naturalnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaW76 15:34, 10 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Ok Dziękuję
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
anbu 17:49, 12 lip 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Gardenarium napisał(a)


Oooo, w tym przypadku to nie da się przewidzieć, każda odległość będzie nieodpowiednia i trzeba będzie ciąć od strony muru. Bo będą schnąć i zamierać z powodu braku światła.

Jakbym miała radzić, że bez cięcia to 5 metrów od płotu


Przebrnęłam przez wątek i nie znalazłam odpowiedzi....więc zapytam

W jakiej odległości posadzić te choiny od płotu (betonowego). Oczywiście choiny byłyby cięte dla zagęszczenia (ale nie robiłabym z nich żywopłotu).
Jaką odległość zachować między choinami? Na pierwszej stronie Danusia pisze, że 0,5 metra, wtedy gdy robimy żywopłot. A co w sytuacji gdy nie robimy żywopłotu tylko przycinamy dla zagęszczenia?

Będę wdzięczna za odpowiedź
____________________
Ania Ogród Ani :)
lilcia 09:54, 14 lip 2015

Dołączył: 13 lip 2015
Posty: 6
Witam, mam problem z moimi choinami. Jesienią zeszłego roku wsadziłam z donic 5 drzewek. Na wiosnę zaczęły brązowieć im igły, podlewałam je Pinvitem i dość późno puściły młode przyrosty. Teraz widzę, że świeże igłach również brązowieją. Opryskałam je 1 x Amistarem 250 SC. Proszę o radę co mam robić dalej?

Gardenarium 20:04, 16 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyrzucić plastikowy brezent spod kamyczków, zaczną oddychać. Podlewać systematyczne, lubią zraszanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 15:22, 17 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
lilcia napisał(a)
Witam, mam problem z moimi choinami. Jesienią zeszłego roku wsadziłam z donic 5 drzewek. Na wiosnę zaczęły brązowieć im igły, podlewałam je Pinvitem i dość późno puściły młode przyrosty. Teraz widzę, że świeże igłach również brązowieją. Opryskałam je 1 x Amistarem 250 SC. Proszę o radę co mam robić dalej?



A ja tutaj widzę mączysty nalot?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 18:52, 17 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej oprzędy szkodnika myślę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KDZ 13:58, 20 lip 2015

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 24
Czy choiny posadzone wczoraj z doniczek (na żywopłot) mam ciąć teraz czy czekać?


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies