Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

magja_ 22:59, 20 wrz 2016


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Ja sadziłam co 1,20 i po trzech latach zaczynają się już stykać /pomimo corocznego przycinania/ - a miały ok 40 cm wysokości, ale były z dobrej szkółki - cięte i już gęste jak na takie maluchy.
____________________
Gardenarium 23:01, 20 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
leilo napisał(a)
czy ma ktoś więcej informacji o tej odmianie choiny (Choina kanadyjska FLAMING)? jakies fotografie i jaki bedzie rozmiar docelowy krzewu ?


Nie, nie widziałam takiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abiko 10:50, 21 wrz 2016


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Co może być przyczyną żółknięcia igieł choiny? Wodę ma, była nawożona jak inne, reszta jest pięknie zielona a ta nie. Nie znalazłam żadnych nieproszonych gości. Ale igieł nie sypie, są tylko żółte.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
ElzbietaFranka 09:11, 22 wrz 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13876
Zrob zdjecie bo moga byc rozne przyczyny. Poloz galazke na stole i zrob zdjecie z wierzchu i od spodu oraz calej choiny moze cos poradze. Przeczytaj poprzednie posty tam tez jest duzo materialo orientacyjnego na ten temat. To ze jedna tylko taka to nie swiadczy o tym, ze reszta nke zachoruje w poznjejszym okresie. Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:33, 22 wrz 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13876
Choiny sadzi sie co ok 1 m na zywoplot. Choina fleming podobno nowa polska odmiana nie widzialam w sprzedazy gdyz na pewno bym kupila.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
malgol 11:25, 13 sty 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Powiedzcie czy warto kupować choiny kanadyjskie wys. ok 160 cm, jak to Pani w szkółce określiła " przejrzyste" i zacząć je po posadzenie przycinać dla zagęszczenia ? Czy takie wysokie drzewka się jeszcze zagęszczą? Czy lepiej kupić małe rosliny ?
Dodam,że nie zależy mi na szczelnym żywopłocie ,ale mimo wszystko chciałabym żeby miały ładny pokrój
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Sonka 16:03, 13 sty 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Mim zdaniem tak, można przycinać bez problemu i się zagęszczą.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 16:15, 13 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malgol napisał(a)
Powiedzcie czy warto kupować choiny kanadyjskie wys. ok 160 cm, jak to Pani w szkółce określiła " przejrzyste" i zacząć je po posadzenie przycinać dla zagęszczenia ? Czy takie wysokie drzewka się jeszcze zagęszczą? Czy lepiej kupić małe rosliny ?
Dodam,że nie zależy mi na szczelnym żywopłocie ,ale mimo wszystko chciałabym żeby miały ładny pokrój


Jeśli tam będziesz, zrób zdjęcie i pokaż je.

Moje zdanie, po co kupować gołe i przepłacać (wszak wysokość się liczy) a potem ścinać i czekać rok aż wypuszczą, skoro można poszukać bardziej zwartych egzemplarzy. Ja bym nie kupowała takich.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 17:17, 13 sty 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Danusiu, no i to jest dziwna sprawa bo w szkolce Pani powiedziała że one są wys 160 -170 cm, " przejrzyste", ale kosztuje 20 zl....cena mnie kusi,ale obejrzeć ich na razie nie mogę bo to trochę daleko ode mnie i pogoda nie pozwala
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 17:18, 13 sty 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dodam, że to taka rodzinna niewielka szkółka, zazwyczaj mieli niedrogie rośliny, ale ładne. Sprzedają to co sami wyhoduja...może nie wiedzą co posiadają?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies