Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

kamcia 20:07, 08 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Mam posadzone obok siebie dwie choiny kanadyjskie, jedna ładnie rośnie, widać już nowe przyrosty jest zielona. Druga jest jakby słabsza jest bledsza i przyrostow trzeba się doszukiwać, ale są tak więc chyba rośnie, ale ma ona tak jakby dwa przewodniki, czy powinnam jeden obciąć?, może to jest powód, że słabiej rośnie?
ta słabsza to ta po lewej z dwoma przewodnikami




powinnam je też jakoś zagęszczać? posadzone były wiosną zeszłego roku
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
ZbigniewG 23:01, 08 maj 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
wystarczy jak wytniesz słabszy przewodnik i skorygujesz(lub też wytniesz) te dolne gałązki które zbytnio wystrzeliły w bok
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
kamcia 17:18, 14 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Dziękuję ZbigniewG, jeden przewodnik obetnę tylko teraz się zastanawiam który, bo oba sa silne
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
ElzbietaFranka 21:36, 16 maj 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13876
Kamcia moim zdaniem nie powinnas wycinac drugiego przewodnika, badz cierpliwa dojdziem do siebie. Mam tsugi nawet z trzema przewodnikami i sa piekne bardzo dobrze rosna. Tsuga po posadzeniu przez dwa lata musi sie zaaklimatyzowac w podlozu. Jak postepowac przeczytaj na poprzedniej stronie w moich wpisach. Jak mozna komus radzic wyciecie slabszego pedu. Mozna skrocic pedy aby sie zagescila, ale nie wiem kiedy ja posadzilas. Jezeli juz wycielas ten ped nie zapomnij go zabezpieczyc posmarum skaleczone miejsce masc do drzew lub zmieszaj troche farby emulsyjnej z srodkiem grzybobojczym "topsin 500" bo grzyby sie zalegna i strcisz cala tsuge. Roslinie trzeba pomoc opryskiem lub nawozem opryskaj choine nawozem w plynie i dostanie odpowiedniej barwy, bo i podlewaj aby nie mialy sucho.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gardenarium 22:42, 20 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
katiaxx napisał(a)
Czy jest sens kupowania choin kanadyjskich z gruntu w czerwcu, drzewka mają ok. 170 wysokości, czy się przyjmą, bryła owinięta w jutę, całość waży 10-12 kg. Nie mam okazji ich widzieć drzewka kupowane na odległość przez znajomego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agniecha973 22:42, 20 wrz 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Baaaardzo duże ryzyko. Drzewa duże, w ogóle na wykopanie już duże, nawet wiosną czy jesienią. Trzeba chyba jakiegoś specjalistycznego sprzętu użyć, zeby takie drzewo wykopać z rozsądną bryłą.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Gardenarium 22:58, 20 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kacha napisał(a)
Witam, bardzo podoba mi się choina kanadyjska, chcę ja posadzić na działce na długości 8 metrów, czy odległość między choinami 1 m będzie wystarczająca ? czytałam, że 2 sztuki na mb ale wydaje mi sie to za gęsto, jaką odległość od siatki należy uwzględnić ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:58, 20 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Jeśli są małe i ma być żywopłot strzyżony to dwie na metr jest dobrze. Ustawiasz tak żeby się stykały ze sobą jeśli są większe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 22:58, 20 wrz 2016


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Kacha napisał(a)
Witam, bardzo podoba mi się choina kanadyjska, chcę ja posadzić na działce na długości 8 metrów, czy odległość między choinami 1 m będzie wystarczająca ? czytałam, że 2 sztuki na mb ale wydaje mi sie to za gęsto, jaką odległość od siatki należy uwzględnić ?

Ja bym zachowała odległość 1 m ponieważ poprzez cięcie choiny ładnie się zagęszczą i z pewnością wypełnią wolną przestrzeń między sobą. Może troszkę dłużej poczekasz na ten efekt niżbyś sadziła 2 sztuki na metrze, ale myślę, że wyjdzie to nad dobre zarówno roślinom, które w dalszej przyszłości będą miały trochę przestrzeni życiowej i Tobie, bo zaoszczędzisz trochę grosza
____________________
Małgosia mój zielony świat
Kacha 22:59, 20 wrz 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 23
Dziekuję za odpowiedź zdecydowała sadzić 1 sztukę na metr, nie zalezy mi żeby mieć już teraz żywopłot, a chciałabym jednak dac im trochę przestrzeni.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies