Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

Pawelpawel 19:36, 10 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Tesska napisał(a)
moja podobno ma roczek jak ja posadziłam , jak to w środku sie wyłoni to zaraz zrobie fotke bo może to nie kwiat?
Teresa ona ma roczek u Ciebie, a ile lat była przyrośnięta do matecznika? Jest już na tyle dojrzała, że zaczęła wytwarzać kwiatostany. Moja w zeszłym roku wypuściła odrost. Teraz jest średnicy ok. 5cm.. Kwiatostanu nie ma. Odciąć też nie ma możliwości. Może za 2,3 lata. To na zdięciu to kwiatostan na 100% .
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Tesska 19:46, 10 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
ja mam ja dopiero miesiąc , była w marcu odcieta od matecznika , a na matce była roczek
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Pawelpawel 20:08, 10 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Tesska napisał(a)
ja mam ja dopiero miesiąc , była w marcu odcieta od matecznika , a na matce była roczek
Wydaje mi się, że Twoja sadzonka jest znacznie starsza, ale mogę się mylić. Mówię o swoich obserwacjach. Odrost na mojej gunnerze ma rok i nie ma możliwości go odciąć. W zeszłym roku kiedy zaczął rosnąć, pojawiły się 2-3 maleńkie listki średnicy od 5-10cm. Teraz jest to boczny pąk ściśle przylegający do matecznika. Możesz mieć sadzonkę z jakiegoś podziemnego kłącza, które faktycznie pojawiło się rok wcześniej, ale pod ziemią rosło już kilka lat. Tak sobie gdybam.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Tesska 21:03, 10 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Paweł ja sie nie znam jeszcze na gunerkach , pewnie masz racje , czy mółbyś zrobic fotke jak wyglada taki odrost?
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Pawelpawel 15:37, 11 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Witam. Teresa zdięcie młodego odrostu przy pąku i cała roślina.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Tesska 16:39, 11 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
wow az mi dech zaparło jaka ona ogromna i piękna ,a dlaczego to nie można pobrac tego odrostu od matki?? za mały czy co? czy nie ma korzonków własnych
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Pawelpawel 21:02, 11 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Tesska napisał(a)
wow az mi dech zaparło jaka ona ogromna i piękna ,a dlaczego to nie można pobrac tego odrostu od matki?? za mały czy co? czy nie ma korzonków własnych
Teresa. Odciąć to by się dało każdą sadzonkę, pytanie tylko, jak zniesie to matecznik i sadzonka. Duża rana na samym mateczniku (choroby) i tak jak napisałaś słaby system korzeniowy sadzonki. Ona ma parę centymetrów nawet nie ma co posadzić w doniczce. Gdyby pąk miał kilkanaście, lub kilkadziesiąt i ładne korzenie to tak.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Tesska 22:03, 12 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
patrząc na Twoja sadzonke moja faktycznie wyglada na starsza skoro mogła juz byc odcieta , zjawiskowa ta Twoja gunera
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 23:34, 12 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Hej czy na te zapowiadane przymrozki to Gunerce wystarczy osłona po bokach czy od góry ją czymś narzucić, lub polać wodą?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pawelpawel 06:20, 13 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
sylwia_slomczewska napisał(a)
Hej czy na te zapowiadane przymrozki to Gunerce wystarczy osłona po bokach czy od góry ją czymś narzucić, lub polać wodą?
Witam. Okryj też z góry. Zimne powietrze opada i sama boczna osłona może nie wystarczyć. U mnie dzisiaj powyżej +5*C. Nie okrywam. Jutro w nocy może być niebezpiecznie nie tylko dla gunnerek.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies