Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

Pawelpawel 18:01, 18 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Witam. Scinasz wszystko. Kwiatostan też. Możesz spróbować wysiewu, ale moim zdaniem nie zdąży ich już zawiązać. Za pózno ruszyła. Jeżeli chcesz spróbować zmieszaj torf odkwaszony 1:1 z piaskiem. Wysterylizuj w mikrofalówce. Pełna moc 4 minuty. Żeby nie bawić się w wydłubywanie nasion wielkości nasion truskawki włóż części kwiatostanu do worka foliowego, zawiąż i trzymaj w ciepłym miejscu przez tydzień dwa aż podgniją. Wypłucz nasiona nad bardzo gęstym sitem. Wysiej równomiernie i przytrzep 3 milimetrową warstwą podłoża. Zabezpiecz całość środkiem grzybobójczym, włóż doniczkę do worka i do lodówi na 3-4 miesiące 4*C. Nasiona zbierz w pazdzierniku, początkiem listopada. W lutym do ciepłego miejsca ok 20*C. Po miesiącu zaczną się pokazywać. Jak pokażą się drugie liście przepikuj i posadz głębiej niż rosła. Pod nasadę liści. Kiełkują nierównomiernie ponad pół roku. Uwaga na przędziorki i ziemiórki. Podłoże ma być tylko lekko wilgotne. Nie znoszą zalewania. Kwiatostan ma trochę ponad metr.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Tesska 19:41, 18 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
ale piekna posmyrałes moje podniebienie , nie mogę sie napatrzeć
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 22:19, 18 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Paweł miałeś rację, że się rozkręci dziś ją odkryłam, a jutro ściągam osłonę całkiem. Gunerka sięga mi już do połowy uda iiiiiii zaczyna wypuszczać obcego hi hi tj. będzie kwiatek. Ale niespodziankę mi zrobiła, znaczy chyba jej u mnie dobrze.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:28, 18 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Ale bomba jak mi taka urośnie wreszcie będę miała na tej drugiej części trochę cienia.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Tesska 23:27, 18 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Sylwia super ciesze sie razem z Toba
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 23:45, 18 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Dzięki Tereniu ja też.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:05, 19 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Chłopcy a jak szeroko sięgają korzenie gunery? Ktoś wie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Tesska 13:08, 19 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Sylwia prosze wstaw fotke aktualna swojej gunerki , gdzie swoja nabyłaś?
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Pawelpawel 17:39, 19 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
sylwia_slomczewska napisał(a)
Chłopcy a jak szeroko sięgają korzenie gunery? Ktoś wie?
Witam. Sylwia pewno nikt nigdy tego nie sprawdzał, ale moja pod namiotem wypuszczała korzenie do ściany namiotu ponad metr od pąka. Liczę się z tym że pod ziemią system korzeniowy może rozchodzić się w takim promieniu jak liście nad ziemią, czyli około 2 metrów przy dużej sadzonce (tak sobie myślę).
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Mariusz 20:57, 19 maj 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Ciekawe pytanie , ale ja również nie sprawdzałem. Jak odcina się od matecznika maluszka, to pod ziemią plątanina sznurowatych korzeni, czasem aż żal przecinać. Jak daleko i głęboko sięgają? Pojęcia nie mam, można zrobić odkrywkę, tylko szkoda ją niszczyć .
A na logikę, to im bardziej sucho tym penetruje głębiej.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies