Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

anczaj 08:27, 03 gru 2015

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
Oj to muszę rozgrzebać moją misternie usypaną "budowlę". Do ilu w minusie wytrzyma -1 czy -5 tak lekko pod liśćmi?
____________________
Anczaj
Tesska 13:16, 03 gru 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Dzięki Mariusz . ja swoja odkryłam po bokach i w środku ja troszke odgrzebałam ma sie dobrze , nowych nie wypuściła
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 22:54, 07 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
W sobotę odkryłam całkiem gunkę liście rozgarnęłam na boki dostała powietrza, zdziwiłam się bo mimo ciepła i słonka , ani trochę nie były w środku zagrzane, a martwiłam się , że ją pod tą folią zaparzę Ale to chyba dlatego, że jak był wiatr to narzuciłam płachtę czarnej agro i owiązałam dodatkowo, pochłonęło słońce i w środku był cień czyli chłodniej, a liście są suchutkie to też tak nie grzeje. Martwię się teraz czy jak mrozy przyjdą jeśli przyjdą.....to nie będzie jej za chłodno??? może lepsza agro biała???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mariusz 08:18, 08 gru 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
anczaj napisał(a)
Oj to muszę rozgrzebać moją misternie usypaną "budowlę". Do ilu w minusie wytrzyma -1 czy -5 tak lekko pod liśćmi?

One nie są aż takie delikatne, ale - 5 ciągłego mrozu dla nienakrytej to już za dużo.
Liście niech będą, a folia za wcześnie, tylko w formie zabezpieczenia przed zamoknięciem okrycia.
Na silne mrozy liści musi być dużo i dodatkowo agrowłóknina, folia. Mróz nie może przeszyć okrycia na wylot aż do pąków - długotrwale.
Moje gunnery są tak zasypane, aby ponad pół metrowa warstwa liści otulała je na około. To wszystko owinięte jest cieniówką aby zachować przewiew. W okryciu jest chłód i nie muszę się martwić o sadzonki aż do silnych mrozów.



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 08:34, 08 gru 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
sylwia_slomczewska napisał(a)
W sobotę odkryłam całkiem gunkę liście rozgarnęłam na boki dostała powietrza, zdziwiłam się bo mimo ciepła i słonka , ani trochę nie były w środku zagrzane, a martwiłam się , że ją pod tą folią zaparzę Ale to chyba dlatego, że jak był wiatr to narzuciłam płachtę czarnej agro i owiązałam dodatkowo, pochłonęło słońce i w środku był cień czyli chłodniej, a liście są suchutkie to też tak nie grzeje. Martwię się teraz czy jak mrozy przyjdą jeśli przyjdą.....to nie będzie jej za chłodno??? może lepsza agro biała???

Jak się sprawdza u Ciebie, to nic więcej sobie nie szukaj, nakryj bardziej przed silnym i mrozami i czasem sprawdź.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
sylwia_slomc... 11:03, 08 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Mariusz napisał(a)

Jak się sprawdza u Ciebie, to nic więcej sobie nie szukaj, nakryj bardziej przed silnym i mrozami i czasem sprawdź.


Ok to nie kombinuję już U mnie podobnie jak na twoim rysunku.......a na razie zimy nie widać

Myślisz , że wiosną moja skoczy ze wzrostem znowu drugie tyle??? Tak było w tym roku ....potroiła wzrost w stosunku do jesieni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Tesska 20:29, 08 gru 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
a czy pojedyńcza warstw agro wystarcy na liście? cy jescze jakis koc moze byc i oczywiście folia
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 20:48, 08 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Ja sobie dzisiaj upatrzyłam w ogrodniczym folię bąbelkową z takimi mega bąblami i kupię jej kilka metrów, żeby na mrozy siarczyste była
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anczaj 08:10, 24 gru 2015

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
U mnie ciepło, ciepło odkryłam i pomacałam. W dotyku cała taka wodnita i mokra możne tylko było jej za gorąco. Zostawiłam odgrzebaną z liści do przeschnięcia. Nakryta jest tylko namiotem.
____________________
Anczaj
sylwia_slomc... 19:36, 25 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Zaglądałam do mojej przedwczoraj i mimo , że słonko grzało i świeciło w moich liściach chłodniutko, a guncia ma się dobrze, więc nie odkrywałam.....boję się , że jak dostałaby światło wystartuje, a tego nie chcę na razie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies