Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Gunnera - parzeplin

Pokaż wątki Pokaż posty

Gunnera - parzeplin

ela75 18:10, 06 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 99
to młodziutka sadzonka posadzona w ubiegłym roku , ona nie jest w dołku, to tylko tak na zdjęciu może wyglądać, teraz jak nie pada to w dzień odkrywam ją całą żeby się wietrzyła , spowalnia to także wzrost , a na noc cienko okrywam
____________________
pozdrawiam elka
sylwia_slomc... 18:21, 06 mar 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
I od razu ci kwiatka puściła w pierwszym roku? Moja dopiero w następnym sezonie
W tym sezonie już Ci powinna wykształcić serducho
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Tesska 19:51, 06 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
A ja mam pytanie do chłopaków czy już zabrać liście z gunery i zostawić tylko ten domek z folii co mam, ,
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Pawelpawel 16:31, 07 mar 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Teresa. Liści jeszcze nie wyrzucaj z namiotu. Jest dopiero początek marca i zima mogła nie powiedzieć ostatniego słowa. Jak temperatura spadnie do minus 5-6* gunnera może zmarznąć. Mały namiocik może nie wystarczyć. Ja liście wyrzucam końcem kwietnia. Tydzień dwa przed odkryciem. Zobacz zdięcia Mariusza z kwietnia, namioty pełne liści. Wietrz okrycie i mieszaj liście, ale jeszcze nie odkrywaj.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
Tesska 17:37, 07 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Dobrze liście zostawiłam ale zlikwidowalam pełny namiot folie dałam na liście z góry to po bokach się wie trzy
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Pawelpawel 16:48, 08 mar 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 179
Głębiej zakopany pąk ma już 20-30 centymetrowe przyrosty. W tym roku może być ciężko. Temperatura +9*C. W zeszłym roku ruszyła po połowie marca.
____________________
Pozdrawiam Paweł.
sylwia_slomc... 19:37, 08 mar 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Pawle ja liczę na to, że już mrozy nie wrócą
Nic nie poradzisz rosną i już, ale ciężko będzie to fakt , ja tak przemyśliwuję, że jak liście i ciemną włókninę zdejmę to wbiję dookoła wysokie drągi i owinę folią bąbelkową dookoła , a od góry zostawię chyba otwarte i tylko jak mróz będą zapowiadać to na wierzch czymś nakryję i zobaczymy skoro już i tak rośnie to spróbuję w drugiej połowie kwietnia właśnie taką szklarnię jej zrobić i podgonić przed Zimną Zośką, a potem już będzie bezpieczna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ela75 21:05, 08 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 99
Paweł ale ta twoja gunnera szybko wystartowała, bedziesz miał sporo pracy żeby nie stracić przyrostu, a do zimnej Zośki mamy jeszcze ponad 2 miesiące , powodzenia...
____________________
pozdrawiam elka
Tesska 10:11, 09 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Ale ci ruszyła będziesz miał sporo zachodu z nią chyba cię lubi i chce być najważniejsza
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
sylwia_slomc... 10:13, 09 mar 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Paweł w uprawie doświadczony da radę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies