Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki w Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki w Kruklandii

ewalm 11:57, 24 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
A to chyba słuszna uwaga.

Jeżeli posadzisz dookoła całej rabaty to samo, to weź pod uwagę że pewne części rabaty będą pewnie bardziej zacienione a inne bardziej słoneczne - bo jest okrągła - i rośliny mogą inaczej rosnąc w związku z tym, a co za tym idzie inaczej wyglądać. Np. niektóre duże rozchodniki w cieniu zaczynają się pokładać i są takie mało zwarte. Kwitnienie też może być nierówne. Obejrzyj czy gdzieś na tej rabacie w przyszłości będzie więcej cienia, zanim zaczniesz sadzić.
____________________
Ogródek na trzy lata
Juzia 12:00, 24 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
Cień będzie dopiero jak brzozy urosną
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
ewalm 12:05, 24 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Justyna, nie załamuj mnie. Projektowanie to przewidywanie.
____________________
Ogródek na trzy lata
Juzia 12:09, 24 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
Chyba posadzę te bukszpany i rozplenice....a jak urosną (rozplenice) to wtedy dokupię rozchodników.
Będę wiedziała czy wysokie, czy niskie i jakie kolory...

A berberysy chyba pójdą tu

Będzie wiśnia amanogawa, berberysy i ...

...nie wiem buchannanii czy kostrzewy?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 12:12, 24 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
ewalm napisał(a)
Justyna, nie załamuj mnie. Projektowanie to przewidywanie.


Ale to będzie za parę lat!!! A co ja przez ten czas będę robić? Poprzesadzam sobie jak będzie źle


Nie no aż takiego cienia to tam nie będzie. Placek jest prawie na środku ogrodu, a brzozy są ażurowe raczej. Nic nie będzie rozchodnikom. Tak myślę.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
kaisog1 21:18, 24 kwi 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Justyna różnica z rochodnikami i rozplenicami jest taka, że do czasu kwitnienia będziesz miała wszystkoooo zielone, rozplenica zielona i rozchodnik zielony. Pamietaj, że rośliny te kwitną u schyłku lata więc 3/4 sezony będzie to jednolita plama. Jeżeli natomiast dasz zielone rozplenice i różowe/czerwone rozchodniki typu 'Matrona" (czyli czerwoen/różowe liscie i łodygi) to będziesz mieć kontrast - coś na tej rabacie będzie się dziać.



Już nie chciało mi się "sadzić" od początku i robić screenu jak nie kwitną....




Poza tym nie możesz na przykład mieć rozplenicy Hameln bo zakryje ona rozchodniki. Trzeba szukać takiej, która nie będzie wyższa niż 50 cm.... Chyba, że znajdziesz wyższe rozchodniki.....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Matka 21:21, 24 kwi 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Gosiuchna, Ty zdolniacha jesteś!
____________________
U Matki
Juzia 21:55, 24 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
kaisog1 napisał(a)
Justyna różnica z rochodnikami i rozplenicami jest taka, że do czasu kwitnienia będziesz miała wszystkoooo zielone, rozplenica zielona i rozchodnik zielony. Pamietaj, że rośliny te kwitną u schyłku lata więc 3/4 sezony będzie to jednolita plama. Jeżeli natomiast dasz zielone rozplenice i różowe/czerwone rozchodniki typu 'Matrona" (czyli czerwoen/różowe liscie i łodygi) to będziesz mieć kontrast - coś na tej rabacie będzie się dziać.



Już nie chciało mi się "sadzić" od początku i robić screenu jak nie kwitną....




Poza tym nie możesz na przykład mieć rozplenicy Hameln bo zakryje ona rozchodniki. Trzeba szukać takiej, która nie będzie wyższa niż 50 cm.... Chyba, że znajdziesz wyższe rozchodniki.....


Gosiak ja już rozplenice mam i nie mam zamiaru ich zamieniać, bo ich jest 13 sztuk Mam nadzieję, że nie będą mega wielkie i dokupię do nich jakieś rozchodniki.
Brak koloru w sumie mi nie przeszkadza to raz, a dwa to planuję tam jeszcze jakieś byliny...np jeżówki, jarzmianki lub krwawniki.. ale Matronie nie mówię nie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Matka 21:56, 24 kwi 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Matrona pikna jest
____________________
U Matki
Zeta 23:16, 24 kwi 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Ja mam taką rabatę u siebie to fakt że najpiękniej wygląda jesienią ale ja mam połączoną z zielonymi i bordowymi rozchodnikami.....może bordowe wyglądały by ciekawiej sama nie wiem
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies