Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki w Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki w Kruklandii

kaisog1 10:26, 25 kwi 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Juzia_G napisał(a)

Soutern Comfort????



Albo Caramel - jak wyrośnie wielka to SC a jak nie to Caramel
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewalm 10:33, 25 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Juzia_G napisał(a)


Ale mam tylko duże... kostrzewa popielata 'Glauca'


lepszych zdjęć nie mam

Mogłą być?


A czemu nie? Przecież one nie są jakieś wielkie. Buchanani zleje się kolorem z berberysem. Ciachnij Justynko te admiration, jakies takie potargane są, powinny się zagęścić.
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 10:40, 25 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Justynko, ta 'Matrona' to jest dobry pomysł. Mnie sie wydaje, że z tymi rozchodnikami co masz też by można fajnie połączyć. Przemyśl.

Gdzieś pisałaś, że chcesz tam jeszcze jakieś kwitnące byliny dorzucić?
____________________
Ogródek na trzy lata
popcorn 10:46, 25 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zaglądam, pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Juzia 11:02, 25 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
kaisog1 napisał(a)


Albo Caramel - jak wyrośnie wielka to SC a jak nie to Caramel


Też tak pomyślałam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 11:06, 25 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
ewalm napisał(a)


A czemu nie? Przecież one nie są jakieś wielkie. Buchanani zleje się kolorem z berberysem. Ciachnij Justynko te admiration, jakies takie potargane są, powinny się zagęścić.


Ciachnę jak posadzę...teraz i tak są biedne w tych doniczkach
W tamtym roku już je ciachałam, bo całkiem krzaczaste były

Doszukałam się mniejszej kostrzewy....mam jeszcze walezyjską 'Glaucantha' ...tylko teraz nie wiem która jest która, bo doniczki stoją obok siebie

Chyba posadzę i te duże i te małe i berberysy
A z tyłu tylko serby????

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 11:08, 25 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
ewalm napisał(a)
Justynko, ta 'Matrona' to jest dobry pomysł. Mnie sie wydaje, że z tymi rozchodnikami co masz też by można fajnie połączyć. Przemyśl.

Gdzieś pisałaś, że chcesz tam jeszcze jakieś kwitnące byliny dorzucić?


Chcę...jarzmianki, jeżówki albo krwawnik... i teraz wypadałoby to jakoś kolorystycznie połączyć z moimi rozchodnikami i ewentualnie Matroną

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 11:13, 25 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
popcarol napisał(a)
Zaglądam, pozdrawiam!


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
ewalm 11:32, 25 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
No, chyba tylko serby. A co bys chciała jeszcze? Tam nie ma za dużo miejsca i chyba miała być wiśnia?

Krwawnik to taka mocno naturalistyczna roslina - rozrasta się ale nie jest kępowy. Do brzóz to i owszem ale do całości to tak sobie.
Jezówki będą konkurowały z rozchodnikami, bo one dośc późno zaczynają kwitnąć, a nie będzie nic przyciagającego uwagę wczesniej.
Jarzmianki - chyba najszybciej.

Ja nadal nie wiem jaki jest pomysł na tę rabatę, taki jak z rysunku Gosi nr 1? Czy jakoś bardziej naturalistycznie, nieregularnymi plamami? Bo nie wiem gdzie w tę wersję z rysunku 1 wrzucić byliny?

____________________
Ogródek na trzy lata
Juzia 11:57, 25 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
ewalm napisał(a)
No, chyba tylko serby. A co bys chciała jeszcze? Tam nie ma za dużo miejsca i chyba miała być wiśnia?

Krwawnik to taka mocno naturalistyczna roslina - rozrasta się ale nie jest kępowy. Do brzóz to i owszem ale do całości to tak sobie.
Jezówki będą konkurowały z rozchodnikami, bo one dośc późno zaczynają kwitnąć, a nie będzie nic przyciagającego uwagę wczesniej.
Jarzmianki - chyba najszybciej.

Ja nadal nie wiem jaki jest pomysł na tę rabatę, taki jak z rysunku Gosi nr 1? Czy jakoś bardziej naturalistycznie, nieregularnymi plamami? Bo nie wiem gdzie w tę wersję z rysunku 1 wrzucić byliny?



Ma być wiśnia jakoś tak na środku. I już tylko kępki kostrzewy i berberysy? No ok... prześpię się z tym

Wersja 1 Gosi to było koło podzielone na 4 i w każdej części co innego, a wersja 2 to buksy, rozpl i rozch.
Wersja nr2 ma być....ale zawsze mam ale... bukszpany wolałabym jednak dać w środku, a dookoła porozrzucane rozplenice i rozchodniki, bo wtedy między bukszpanami mogę dać właśnie krwawnik..np
A wiosną...zanim rozpl i rozch nie ruszą to cebulowe będą przed bukszpanami.

No ja tak to widzę...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies