Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Berberys - Berberis

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberys - Berberis

beata_kulesza 12:02, 31 mar 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Proszę poradźcie co wsadzić na tył za berberysem Otawskim. Myślałam o jakiś trawach Co o tym myślicie? Z przodu ma być wsadzona żurawka a w niej na wiosnę bedą rosły krokusy. Tak naprawdę założenie było inne bo zamiast berberysu miało być 5 hortensji ale mój mąż tak uwielbia tego berberysa że w żaden sposób nie da mi go przesadzić.Wszystkie wskazówki mile widziane.Pozdrawiam
____________________
Beti - Ogród Beaty
Gardenarium 19:28, 31 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod czerwonym berberysem nie sadź czerwonych żurawek, posadź trzmielinę żółtą "Emerald'n Gold".
Ten berberysy za ozdobny nie jest, krzaczor bardzo popularny i chyba chorujący na mączniaka.
Ja bym wywaliła na korzyść hortensji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 20:23, 31 mar 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
też bym chciała tak zrobić ale niestety mój mąż to straszny uparciuch i nie da mi go przesadzić a sama nie dam rady. Czy te żurawki w razie czego mogłyby być podsadzone pod tuje "golden tufet"?
____________________
Beti - Ogród Beaty
Gardenarium 08:59, 01 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oczywiście
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 09:43, 01 kwi 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
dziękuję za poradę. Tam je wykorzystam. A z mężem powalczę o hortensje
____________________
Beti - Ogród Beaty
Lilawrzos 21:35, 04 kwi 2014

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 6
Witam serdecznie. Zastanowiło mnie to, że Danusia oceniła wizualnie, że berberys Beaty choruje na mączniaka. Też mam takiego berberysa jest stary, zdziczały i wygląda fatalnie. Trzymam go już 3 rok i dojżewam do myśli że trzeba coś z tym zrobić. Czy mogę go ciapnąć przy ziemi?
____________________
Lilawrzos
Gardenarium 16:35, 06 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja nie stwierdziłam że berberys Beaty choruje na mączniaka. Z doświadczenia wiem że berberysy są na niego podatne. Ciepnąć możesz nawet przy ziemi, odmłodzi się. Tylko podnawoź i podlej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lilawrzos 20:49, 06 kwi 2014

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 6
Dziękuję, jutro ciapnę, jest tak brzydki, że już mu nic nie zaszkodzi.
____________________
Lilawrzos
Katkak 08:19, 12 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Gardenarium napisał(a)
Mnie także ta odmiana się podoba, a zwarty pokrój to jak najbardziej zaleta, bo cięcie berberysów jest dość kłopotliwe, a najbardziej zbieranie gałązek po cięciu. Fajnie by wyglądały kolorowe kulki pomieszane z berberysów.

Tutaj na zdjęciu jest żywopłot berberysowy a kulki z bukszpanu, ale mogłyby być z berberysu



Jakie śliczne te kuleczki, aż ma się ochotę je poturlać
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Lilawrzos 10:15, 12 kwi 2014

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 6
a proszę bardzo, tylko nie zapomnij rękawic do spawania
____________________
Lilawrzos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies