Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Berberys - Berberis

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberys - Berberis

Borbetka 07:48, 28 kwi 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Pokaż zdjęcie. Trudno tak z opisu zgadnąć, co z nimi. Parę dni temu posadziłam 45 sztuk i też kilka gałązek było złamanych, ale ogólnie miały już listki. Daj fotkę.
____________________
borówcowy wizytowka
Viola 09:28, 28 kwi 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Dorotka napisał(a)
Zakupiłam sadzonki berberysa atropurpurea. Sadzonki przyszły ładne, takie patyczki po ok 40 cm, ładny sysytem korzeniowy. Posadziłam je ładnie, w dobrej ziemi, podlewam i zauważyłam że wiele z nich wygląda na suche. Czy to normalne po posadzeniu???? Sadziłam 5 dni temu, podlewam codziennie a dzisiaj skróciłam je do 25 cm tak jak poradziła Szefowa aby je skrócic ponbiewaz wtedy będą się zagęszczac u dołu.

Tak jak już pisałam wyglądaą jaby troche schły te patyczki. Czy powinnam je czymś wspomóc?? Nawieść? Podsypać???
POMOOOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie nawozić, nie podsypywać ! Na razie. Przypatrz się gałązkom, one mają listki w kolorze gałązek, trudno wypatrzyć jak zaczynają rosnąć, daj im trochę czasu, potrzebują się zaklimatyzować.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Dorotka 10:07, 28 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Więc dam im czas tak z miesiąc. Potem zacznę się martwić. Dzięki.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Anabell 15:39, 28 kwi 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Może miały za dużo wody i zaczęły podsychać, berberys nie lubi mokro.


Ja mam pytanie czy z wysyłkowej kupowałyście tej wiosny berberys admiration.
chcę ze sprawdzonego miejsca, bo różnie bywa z wielkością i ceną.
Proszę o odp. na pv.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Dorotka 17:29, 28 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Anabell napisał(a)
Może miały za dużo wody i zaczęły podsychać, berberys nie lubi mokro.



Za dużo wody?? Czy to może być przyczyną??? Podlewam je codziennie od soboty od czasu zasadzenia bo myslałam że tak trzeba, że młode rosliny po posadzeniu potrzebuja duuużo wody.
Czyli mam nie podlewać tak często teraz???
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Gardenarium 21:49, 28 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świeżo posadzona roślina powinna być podlana obficie po posadzeniu i uformowane zagłębienie, aby woda nie spływała. Jeśli ma mokro - nie trzeba podlewać, jeśli ma sucho - trzeba podlać. Jak nie umiesz tego określić - wsadź palec w bryłę, umiesz raczej odróżnic co znaczy mokro a co sucho. lanie nadmierne bo trzeba wcale nie oznacza, że trzeba. A więc podsumowując - roślina ma mieć stale wilgotno zanim się ukorzeni, co nie oznacza, że ma być zatopiona
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anabell 22:03, 28 kwi 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Dorotka - podlewanie trzeba wyczuć, jaka ziemia? jeśli piaszczysta częściej.
Woda wypiera z ziemi powietrze i korzenie duszą się. Ma być wilgotno, a nie zawsze mokro.
Zasada podlewania ma przeschnąć i ponownie nawodnić.

Roślina przy zakorzenieniu sama szuka wilgoci, wytwarza głębiej i szerzej korzonki.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 22:07, 28 kwi 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Danusia szybsza w odpowiedzi i lepiej opisała.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Olili 15:56, 29 maj 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Czy ktoś może mi powiedzieć z własnego doświadczenia do jakiej wysokości dorasta berberys Orange Rocket??
W necie podają,że do 1,5m a na etykiecie w szkółce,że 0,6m.....
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Sonka 18:35, 29 maj 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Myślę, że mój ma około metra, na wiosnę o 1/3 przycięty więc ma ok 60,70cm, tak mi się wydaje ale zmierzę i cyknę fotkę w niedzielę.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies