Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Berberys - Berberis

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberys - Berberis

Sarahcon 09:49, 07 lip 2015


Dołączył: 14 cze 2014
Posty: 60
Posadziłam 3 tyg temu berberysy tiny gold. Niestety musiałam wyjechać na kilka dni i podczas tych upałów podsuszyło mi je nie miał kto podlewać. Listki się zwinęły i zrobiły się białawe jak oprócz podlewania mogę im teraz pomóc? Czy jakiś nawóz? Zastanawiam się czy coś z nich będzie jeszcze. Ktoś był w takiej sytuacji?
____________________
Aneta - Moje marzenie
Karol99 09:58, 07 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Nie sypie się nawozów pod nowo posadzone roślinki. Nic nie rób, tylko obficie podlewaj to im w zupełności wystarczy. Berberysy odbija, to twarde krzewy.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 07:48, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli coś przyschnie całkiem, przytnij i podlewaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aganieszka 00:21, 14 lip 2015


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 38
Witajcie

o to moja kompozycja z karłowatych berebrysów, jak je sadziłam to chciałam żeby wszytkie się połączyły no ale życie weryfikuje nasze marzenia i
teraz dziękuje Niebiosom, że tego niezrobiły - bo jak ja bym tam teraz nogę wsadziła ???

Zawsze przycinałam ich wczesną wiosną i jescze raz latem w specjalnych ręwiczkach ze skóry.

Tym razem wiosna przeknęła chybcikiem i nie zdążylam ich przyciąć dlatego są takie nierówne łącznie z bukszpanami




____________________
Iwcia 07:04, 14 lip 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Bardzo fajny efekt
Te 3 duże iglaki w tle to pewnie świerki serbskie a te dwa kolejne?
____________________
Mój przyszły ogród
Aganieszka 08:47, 15 lip 2015


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 38
Iwcia napisał(a)
Bardzo fajny efekt
Te 3 duże iglaki w tle to pewnie świerki serbskie a te dwa kolejne?



fajny efekt.... ale krwawy

Ależ masz oko trzy pierwsze po moim nieudolnym przycięciu, żeby w końcu raczyły puścić swoje fioletowe szyszki.

Kolejne to choina kandyjska, która szybko rośnie i robi zaciszny kącik dla rodendronów - taki był plan, ale rododendron ostał się tam jeden
____________________
Karol99 19:32, 15 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Świetnie to wygląda.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
marcin_stemp... 22:06, 16 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2013
Posty: 64
Efektownie. Gratuluję pomysłu i wykonania I widzę że cały ogród musi fajnie wyglądać. Lubię rośliny w grupach
____________________
Borbetka 22:12, 16 lip 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Aganieszko, no powiem, że wymiata ta rabata . Choć nogi nie postawisz tak łatwo.
____________________
borówcowy wizytowka
Aganieszka 12:18, 17 lip 2015


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 38
Dziękuje kochani

już się wyspryciłam i wchodzę tam w kaloszach ze specjalnie przyciętym do tego celu stołeczkiem

Uważam, że bererysy to najbardziej kolorowe i bezkonfliktowe rośliny do naszych ogrodów, nie chorują, wiatr i mrozy nie są im straszne, słoneczko też im nie przeszkadza.... po prostu ideał - tyle, że z kolcami

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies