Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Berberys - Berberis

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberys - Berberis

iwona1980 16:53, 30 sie 2016


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
Karolu dziękuję, będę podlewać ostrożnie pod krzaczek,a nie na liscie.
____________________
Pozdrawiam Iwona
catherine85 14:54, 31 sie 2016

Dołączył: 12 maj 2015
Posty: 38
Witam
Czy z berberysow green carpet można kule uformować? Posadziłam je przed szmaragdami i nie wiem czy mi sie kolorem nie zleją?
agalinek 21:15, 01 wrz 2016

Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 6
kochani, mam nadzieję że nie zlinczujecie mnie za to pytanie ale potrzebuję zakupić berberysa żółtego najlepiej osiągającego wysokość do około 1m, którego chcę wsadzić naprzemiennie w formie żywopłotu wraz z berberysami thunberga zielonym i bordowym (otrzymałam dosyć sporą ich ilość, jednakże nikt nie zna ich dokładniejszych odmian). Czy wiecie może jakie odmiany będą najlepsze (niestety sadzony będzie w pełnym słońcu, a z tego co czytałam to niektóre ulegają poparzeniu). Kto sprzedaję berberysy w balotach?
Remi 13:05, 05 wrz 2016

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 42
Czesc Aga, sprobuj moze z berberysem 'Maria'.
Remi 13:47, 20 wrz 2016

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 42
Przepraszam za podwójny post, ale nie znalazłem opcji edytowania powyższego wpisu. Nie znalazłem też na forum osobnego tematu odnośnie nawożenia.


Posadziłem w tym roku w czerwcu, a następnie także pod koniec sierpnia, kilka berberysów: Orange Rocket, Erecta, Admiration, Bagatelle, Tiny Gold. Każda roślina dostała do dołka porządną porcję świeżej ziemi ogrodowej prosto z worka.
Czy powinienem nawozić berberysy posadzone w tym roku, czy poczekać z pierwszym nawożeniem do wczesnej wiosny? A jeżeli nawozić, to czym?
Posiadam własny kompostownik, jednak pewnie dopiero w przyszłym roku będę mógł skorzystać z kompostu.

Dzięki,
R
Gosiek33 14:24, 20 wrz 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jeśli były wysadzane z doniczek to w pierwszym roku nic, poza podlewanie nie trzeba. Nawożenie wiosną będzie potrzebne
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gardenarium 07:28, 26 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
catherine85 napisał(a)
Witam
Czy z berberysow green carpet można kule uformować? Posadziłam je przed szmaragdami i nie wiem czy mi sie kolorem nie zleją?


Green Carpet bardziej nadaje się jako okrywa na skarpę. "Placek" bardziej wyjdzie niż kula. Ale po jakimś czasie i płaską półkulę da się zrobić.

W lecie się zleje, ale jesienią się przebarwia więc ten znakomity kolor bardzo widać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:29, 26 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Remi napisał(a)
Przepraszam za podwójny post, ale nie znalazłem opcji edytowania powyższego wpisu. Nie znalazłem też na forum osobnego tematu odnośnie nawożenia.


Posadziłem w tym roku w czerwcu, a następnie także pod koniec sierpnia, kilka berberysów: Orange Rocket, Erecta, Admiration, Bagatelle, Tiny Gold. Każda roślina dostała do dołka porządną porcję świeżej ziemi ogrodowej prosto z worka.
Czy powinienem nawozić berberysy posadzone w tym roku, czy poczekać z pierwszym nawożeniem do wczesnej wiosny? A jeżeli nawozić, to czym?
Posiadam własny kompostownik, jednak pewnie dopiero w przyszłym roku będę mógł skorzystać z kompostu.

Dzięki,
R


W przyszłym roku na wiosnę, gdy przyroda ruszy podspyp małą garstką azofoski, rozmieszaj a następnie podlej. Wyściółkuj kompostem i podlewaj w sezonie suchym. Teraz absolutnie nie nawoź niczym już.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kubako83 07:43, 26 wrz 2016

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 4
Na początku sierpnia posadziłem sadzonki berberysów ottawskich superba. Po miesiącu zauważyłem przebarwienia na liściach. Z początku sądziłem, że może to kwestia podlewania i uczuliłem wszystkich by nie pryskali wodą po liściach, jednak pomimo tego rośliny nie wyglądają zbyt ładnie.
Jaka jest Waszym zdaniem przyczyna?
Gardenarium 07:54, 26 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może mączniak? ale to tylko gdybanie, jeśli ktoś miałby pomóc, to może wypadałoby dla rozjaśnienia problemu wkleić po prostu zdjęcia. Stwierdzenie , że przebarwienia na liściach to za mało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies