Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje roślinki

majkel0326 13:43, 22 sty 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Witam wszystkich "forumowiczów". Mam na imię Maja i od kilku lat hoduję rosliny. Mój ogród należy do tych przydomowych, nie jest może oszałamiający pod względem architektury ogrodowej itp,ale każde wolne miejsce z roku na rok zapełnia się nowymi roślinami.

Poza roślinami ozdobnymi uprawiam też spory ogród warzywny. Zbieram sporo plonów i robię z nich rozmaite przysmaki na zimę
Ważne miejsce w moim ogrodzie zajmują rośliny jednoroczne, takie jak na przykład cynie, astry, zatrwian, lwie paszcze. Dodam, że ich rozsady przygotowuję sama już w marcu
Wśród moich roślin nie może zabraknąć mieczyków, które po prostu kocham. Co roku sadzę ich około 100 sztuk. Ich kolory zniewalają!

Co roku dosadzam nowe kolory lilii, liliowców, irysów i rozmaite byliny. Oto parę fotek, z czasem postaram się dodać ich więcej!















____________________
Maja - Moje roślinki
Sebek 14:40, 22 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękne rośliny nam pokazałeś - bardzo spodobał mi się fioletowy mieczyk
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
majkel0326 15:35, 22 sty 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Dziękuję Niestety niem mam zbyt wielu zdjęć,ale jak tylko sezon się zacznie obiecuję to nadrobić.A do mieczyków mam słabość,to takie piękne kwiaty i mają nieskończoną ilość kolorów
____________________
Maja - Moje roślinki
Gardenarium 15:36, 22 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A mnie spodobał się oczywiście mieczyk zielony, no przecież nie mogło być inaczej, żebym go nie zauważyła

Witaj Maju. Czy dużo masz kolorów czy też odmian mieczyków i jak sobie radzisz z ich przechowywaniem?
Masz jakieś niezawodne rady?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
majkel0326 17:22, 22 sty 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Witam! Kolorów mieczyków mam sporo,jak już pisałam co roku sadzę około stu sztuk.Kolory są rozmaite.Od tych tradycyjnych czerwonych,łososiowych czy białych, po ciemne bordo,prawie czarne.Są też takie o dwukolorowych kwiatach.Kiedy kupuję nowe mieczyki staram się mieszać cebulki tak,żeby mieć niespodziankę kiedy zawitną Nigdy nie wiem który gdzie posadziłam.
Co do przechowywania,to raz zdarzyło się tak,że niestety większość musiałam wyrzucić po zimie Ale teraz mam sposób taki,że przechowuję je w dużym wiklinowym koszu,w którym przekładam je słomą.Tak zabezpieczone chowam do piwnicy.Przedtem jednak muszą po wykopaniu swoje odstać na słońcu,żeby dobrze przeschły i starannie je oczyszczam z ziemi i małych cebulek przybyszowych (które zresztą też przechowuję i sadzę na wiosnę).
____________________
Maja - Moje roślinki
majkel0326 17:56, 30 sty 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
A oto jeszcze kilka zdjęć moich roślin.Niestety nie są najlepszej jakości,ale mam nadzieję,że wszystko widać













____________________
Maja - Moje roślinki
majkel0326 18:01, 30 sty 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
I kolejne











____________________
Maja - Moje roślinki
majkel0326 18:06, 30 sty 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
I dla cierpliwych jeszcze jedna porcja fotek













____________________
Maja - Moje roślinki
Wieloszka 18:24, 30 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj Maju, kolorowo i kwitnąco u Ciebie. Mi też spodobał się zielony i fioletowy mieczyk. Ale najbardziej zafascynowała mnie ta szałwia (chyba, że to coś innego - świeża ze mnie ogrodniczka) U mnie nie kwitła tak ładnie. A cóż Ty jej robisz, że u Ciebie jest taka bujna?

____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
majkel0326 18:40, 30 sty 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Witam! To rzeczywiście szałwia Nie robię przy niej praktycznie nic,poza obcinaniem uschniętych gałązek.Mam jeszcze różową szałwię,obie rosną u mnie już trzy lata.I muszę powiedzieć,że to jedne z ulubionych roślin pszczół,bąków i motyli.Kiedy moja szałwia kwitnie są ich ta niej całe roje.
____________________
Maja - Moje roślinki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies