Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród to moje szczęście.

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród to moje szczęście.

iwonaz 08:04, 15 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Twoje doświadczenia mnie także zmobilizowały. Chcę rozmnażać jak najwięcej roślin, które sprawdziły się w moim klimacie ogrodowym. Powiedz proszę co mogę juz teraz rozmnożyć np. z krzewów? Mam derenie, pęcherznice: bordową i kalinolistną, kaliny koralowe, tawuły, jaśminowce, żylistki (no te baaardzo podmarzły tej zimy). Uprawiam zbieractwo wszelkich doniczek i pojemników nadających się do sadzonek, chociaż do tej pory moje próby rozmnażania praktykowałam w gruncie. Udało mi się z pęcherznicami i jakąś odmianą iglaka. Nigdy nie stosowałam ukorzeniacza, ale chętnie to zrobię jeżeli da mi to większe efekty. Wysiałam też nasiona liatry...po jakim czasie powinne zacząć wschodzić? Nasiona zebrałam późną jesienią, kłosy rozpadały się dokładnie tak jak to opisałeś. Posiałam wiosną i czekam niecierpliwie bo uwielbiam tę roślinę.
Pozdrawiam mamę - ogrodniczkę na wielką skalę
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
ell 08:36, 15 maj 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
ElAri napisał(a)
Wiosna w pełni. Wszystkie rośliny starają się przyciągnąć na siebie uwagę!
Jodła Koreańska - szyszkami


Piękna Koreanka i fotka.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ElAri 21:27, 15 maj 2012


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 142
iwonaz napisał(a)
Twoje doświadczenia mnie także zmobilizowały. Chcę rozmnażać jak najwięcej roślin, które sprawdziły się w moim klimacie ogrodowym. Powiedz proszę co mogę juz teraz rozmnożyć np. z krzewów? Mam derenie, pęcherznice: bordową i kalinolistną, kaliny koralowe, tawuły, jaśminowce, żylistki (no te baaardzo podmarzły tej zimy). Uprawiam zbieractwo wszelkich doniczek i pojemników nadających się do sadzonek, chociaż do tej pory moje próby rozmnażania praktykowałam w gruncie. Udało mi się z pęcherznicami i jakąś odmianą iglaka. Nigdy nie stosowałam ukorzeniacza, ale chętnie to zrobię jeżeli da mi to większe efekty. Wysiałam też nasiona liatry...po jakim czasie powinne zacząć wschodzić? Nasiona zebrałam późną jesienią, kłosy rozpadały się dokładnie tak jak to opisałeś. Posiałam wiosną i czekam niecierpliwie bo uwielbiam tę roślinę.
Pozdrawiam mamę - ogrodniczkę na wielką skalę


Większość roślin możesz rozmnażać wegetatywnie. Polega to na tworzeniu całego organizmu z części rośliny; odbywa się za pośrednictwem - np. rozłogów, rozmnóżek, bulw, kłączy, cebul i odrostów itp.
Spójrz na rośliny które masz w ogrodzie, które najbardziej lubisz. Poszukaj informacji o tym w jaki sposób je rozmnażać, jaka pora roku jest odpowiednia itp.

Ciężko jest mi przytoczyć każdy sposób na rozmnożenie roślin których nie znam, bądź nie
rozmnażałem.

Co do Liatry, to pierwsze nasiona powinny wschodzić po około 2 tygodniach, czasami wcześniej. Jednak nie odbywa się to w jednym terminie.

Ukorzeniacz jest dobry jeśli pobierasz sadzonki półzdrewniałe i zielne
Jednak trzeba pamiętać, że na efekty składa się wiele czynników.

Mamę pozdrowię! Jeśli będziesz mieć jakieś pytania to zapraszam
____________________
Mój ogród to moje szczęście. Ogród potrzebuje czasu, miłości, uwagi, energii i troski, by rozkwitać.
arcobaleno 21:38, 15 maj 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Dzięki serdeczne - spróbuję z tą liatrą
Daj więcej tej Waszej pieknej wiosny !
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
iwonaz 09:33, 18 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Dzięki ElAri. właśnie wydrukowałam sobie ściągę


http://www.rgabrysz.konin.lm.pl/podzial.html
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
ElAri 21:35, 18 maj 2012


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 142
Ja znalazłem jeszcze coś takiego

http://www.ogrody.orzysz.org.pl/ogrody/r_odklady.htm
____________________
Mój ogród to moje szczęście. Ogród potrzebuje czasu, miłości, uwagi, energii i troski, by rozkwitać.
Ana 20:26, 24 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Trafiłam tu przez wątek Any i jestem zachwycona! I ogrodem i imponujacą szkółką i Twoją wiedzą i zaangażowaniem i miłoscią do zieleni Będę zaglądać na pewno w poszukiwaniu pięknych widoków
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
kasiula79 21:28, 24 maj 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Ja również zachwycam się Twoim ogrodem. Tym większy podziw budzi fakt, że sam się nim zajmujesz, a o rozmnażaniu roślin nawet nie wspomnę (pomyślałam przez moment, że może i ja mogłabym spróbować...)Pozdrawiam
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Madzenka 21:34, 24 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jeden wypad do Ani i ruch się u Ciebie zrobił pozdrawiam z przeciwległego końca Polski
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 21:56, 24 maj 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ja też przychodzę z rewizytą, przeleciałam cały wątek Pierwsze wrazenie o chopak z tych Ogrodnik, czytam dalej i widze że prawie sąsiad bo z blizszych Ogrodnik. Widać tutaj wielką pasję, dawaj koniecznie więcej fotek. Wszyscy lubią pisma obrazkowe
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies