Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

Borbetka 21:13, 25 sie 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Anulka napisał(a)
Doczytałam u Tereski ,że wyrzucasz jałowce wzdłuż ogrodzenia,to odmiana 'Skyrocket' ? My na nie mówiliśmy drapaki,też się ich pozbyliśmy wtedy gdy wycinaliśmy cyprysiki.
O to będzie rewolucja jak u nas A jakie duże chcesz kupić szmaragdy ?

Anulko, nie Skyrocketa tylko jałowca Stricta głównie, i to wzdłuż podjazdu, nie przy płocie. Będzie widać ogromnie dziury, ale już nie mam siły ciąć tych brzydkich wielkoludów. Czas posadzić coś o piękniej zieleni i bezproblemowego. Szmaragdy mam już i uważam, że są cudowne. Ta zieleń jest niepowtarzalna. Tylko po jednej zimie miałam delikatne problemy, ale one chyba wynikały z braku wody. Chcę poszukać takie 1,5 m lub wyższe nawet, kopane, bo wiadomo ... koszty. No i zamiast jednego jałowca, ze 2-3 szmaragdy w konfiguracji. Oprócz tego mam już cisy stożkowe i hortensje Limelight, coś tam wykombinuję, ale muszę wreszcie ten podjazd mieć zrobiony, dodatkowy, bo ten bałagan mnie dobija.
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 21:25, 25 sie 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
A tak na marginesie chciałam napisać, że wczoraj znalazłam martwego kreta na trawniku. Wielki był jak szczur i ciekawam, czy mój Filemon go "trącił", czy coś innego. Polowałam na niego ponad tydzień i samo przyszło jakoś. Czytam tutaj o opuchlakach i innych larwach i że niektórzy chcieliby kreta sobie na chwilę pożyczyć, ale mój trawnik przypomina labirynt dziur i sama nie wiem, co lepsze jest. Kolejny kret ... zaliczony.
____________________
borówcowy wizytowka
Madzenka 22:37, 25 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nasyciłam oczy widoczkami
Czy wiesz,ze przez Ciebie ciacham moje bagatelle Przyłączam się do klubu nożycorękich
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
atena35 12:25, 26 sie 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Przynudzaj częściej Nie gniewamy się absolutnie.
____________________
Ogród Tosi
kasiula79 15:35, 26 sie 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Borbetka napisał(a)

Ostrokrzew Golden Gem przezimował bardzo dobrze. Może tylko jeden krzaczek jest słabszy, ale on od początku był jakiś taki dziwny. Oprócz Golden Gema mam od 9 lat odmianę zieloną i tylko raz zmarzł, ale odbił z nawiązką, więc nie wiem skąd są te opinie, że przemarza. To jest naprawdę wspaniała roślina, mam z niego kulę uformowaną. Żadna choroba go nie bierze, ślimaki nie żrą, ani mszyce. Polecam ostrokrzew, ale nie Meservy, ten zwykły z malutkimi listkami.

Kasiula - ale mi komplementa strzeliłaś ... aż chce się więcej robić w ogrodzie. Dziękuję pięknie.




ale Kochana wiesz przecież że na te komplementa zasłużyłaś w 100%!

i dodatkowo zdjęcia robisz świetne - zwłaszcza te ostatnie mnie powaliły - jak nic nadają się do katalogu !

i jeszcze dzięki wielkie za informacje o ostrokrzewie - baardzo mi się podoba a nie ukrywam ze się go obawiałam właśnie z powodu jego przemarzania. W takim razie wiosną z pewnością go kupię, ten żółty - no bo u Ciebie piękny jest.
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
asica 17:27, 26 sie 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3836
Borbetka napisał(a)
A na zamówienie powyżej , trochę fotek. Oprócz limelajtek chyba nic nowego nie ma:


Za diabła nie mogę zgadnąć co kwitnie na tym zdjęciu (ten janosnoróżowy pas po środku).
Śliczne zdjęcia.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
AniaK 22:58, 26 sie 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
asica napisał(a)

Za diabła nie mogę zgadnąć co kwitnie na tym zdjęciu (ten janosnoróżowy pas po środku).
Śliczne zdjęcia.

To ja odpowiem, bo też o to pytałam parę stron temu. To begonie semperflorens o brązowych listkach. Bardzo ładne
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Borbetka 10:59, 27 sie 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Tak to begonia jest, w sierpniu robi się wielka. Co roku kupuję nowe sadzonki i w tym miałam od dwóch dostawców. Miały być wszystkie białe, a niektóre różowieją na końcach hmmm.
Wpadłam na pewien pomysł z moim sadem, ale napiszę potem, bo dziś mam malowanie. Czas posprzątać trochę w środku. Miłego dzionka Wam życzę przyjaciele.
____________________
borówcowy wizytowka
makkasia 11:30, 27 sie 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Borbetka napisał(a)
Już przynudzam:



I ogólnie:





Tak jak pisałam u siebie Borówcowy to dla mnie wzór niedościgniony
Dech zapiera
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
11:47, 27 sie 2013
Borbetka napisał(a)

Wpadłam na pewien pomysł z moim sadem, ale napiszę potem, bo dziś mam malowanie. Czas posprzątać trochę w środku. Miłego dzionka Wam życzę przyjaciele.

Ja tak w przerwie na kawę między przycinaniem włókniny a sypaniem kamyków ...ufff....
No to "żem" zainteresowana tym pomysłem,tylko nie trzymaj go za długo w tajemnicy.Mój sad to wprawdzie sadek,raptem..2 jabłonki,czereśnia,brzoskwinia,wiśnia,śliwa renkoloda,malinojeżyna,3 winorośle,2 porzeczki czerwone,maliny.Wzdłuż drzew owocowych,które rosną przy ogrodzeniu mam warzywniak,będę go zmniejszać na korzyść trawnika chyba na odwrót jak wszyscy tutaj
Tak więc czekam co też sobie "umyśliłaś"..
Miłego dnia Borbetko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies