Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

wanda7 18:50, 25 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Uwielbiam takie połączenia róż z niebieskimi bylinkami jak na dwóch ostatnich fotkach. Będę w tym roku starała się takie uzyskać. Jeżeli oczywiście moje róże przetrwają tę zimę, bo na razie mam bardzo dużo czarnych pędów. Aż szkoda patrzeć. Mam andzieję, że to, co pod kopczykiem, pozostało żywe.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
viva 12:41, 26 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Celina napisał(a)
ach jakie zdjęcia! mam taki okaz jak ten twój ostatni pokazany i teraz wiem ,nareszcie jak się nazywa.Pięknie wszystko opisane!
Od tej wiosny ,zacznę pstrykać fotki na potęgę..Pa

Dziękuję Celino, właśnie na form możemy uzyskać wiele informacji, naoglądać się pięknych zdjęć i jeszcze co najważniejsze dopytać o szczegóły
Będę czekać na Twoje okazy, a tymczasem dla Ciebie różyczka, inna angielka - Abraham Darby


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 12:58, 26 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Gabriela napisał(a)
Ta Bonica na tle żywopłotu berberysowego wygląda wspaniale. Nie ma to jak rozmach! Heritage z dzwonkiem skupionym - super kolorystycznie.


Gabrysiu, u Ciebie też nie brakuje rozmachu, mamy podobne wielkości ogrodu (chyba dobrze doczytałam?). Lubię połączenia niebieskiego z różnymi kolorami. W tym roku nabyłam następne nasionka niebieskośki Coś niebieskiego z żółtym
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 13:08, 26 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Krys napisał(a)
Mnie też się podoba ta częśc ogrodu z berberysem i różami ,może u mnie też to zastosuję

Dziękuję Krysiu, jeśli Ci się podoba to sadż, bonica jest zupełnie bezproblemowa i długo jesienią kwitnie.
Pewnie już nazbierałaś dużo pomysłów na wiosenne nasadzenia.



____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 13:31, 26 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Pszczelarnia napisał(a)
Tak z rozmachem. Bajecznie! Vivo, pokazuj!

Jeszcze chciałam zapytać o winorośl pachnącą, myślisz, że ona powinna rosnąc tylko na płaskich kratach (trejarzach), czy ewentualnie może iść po pergoli? Bo mam wisterię do likwidacji (nie ma się dobrze) i może dam tę winorośl.


Ewo, jesteś dla mnie niezwykle miła, dziękuję.
Okazuje się, że nie bardzo jestem przygotowana do prezentowania ogrodu na forum, są miejsca których nie fotografowałam; w tym sezonie muszę to naprawić.
Pytasz o winorośl - będzie rosła wszędzie i we wszystkich kierunkach . Musisz się jednak liczyć z tym, że to jest ogrodowy "potwór", literatura podaje,że rośnie silnie i to prawda, z ogromnym naciskiem na "silnie". Swojej w ciągu lata przycinam kilka razy młode pędy, bo zarosłaby nam cały dom.

Wszystkie części, rabaty, kątki naszego ogrodu mają u nas swoje nazwy, po to byśmy z mężem wiedzieli o czym rozmawiamy , to "rabata przy kamieniach"



____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
kaisog1 13:35, 26 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Viva masz może zdjęcie Abrahama w całości???
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
viva 13:40, 26 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Joku napisał(a)
Wpadłam do ciebie podziękować za życzenia z piękną różyczką. Jestem u ciebie stałą podglądaczką. Bardzo mi się twój ogród podoba. Szpaler z róży Bonica robi niesamowite wrażenie. Mam tę różę u siebie, bardzo ją lubię. Już postanowiłam że w nowym ogrodzie ją też posadzę.


Jasiu, dziękuję i zapraszam. Pewnie już niedługo zaczniesz działać

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 13:44, 26 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
irena_milek napisał(a)
bardzo fajne połączenia kolorystyczne, a parking przeuroczy gościom na pewno podoba się


Irenko, parking uroczy, gościom się podoba , nam niekoniecznie .
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Monic 13:44, 26 lut 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Vivo, co za cudny ogród!!! Wielkie gratulacje! Nie mogę się napatrzeć na nasadzenia bylinowe - masz niesamowite wyczucie co kompozycji, co nie jest łatwe. Zapisuję się do grona wielbicieli Twojego ogrodu. W nowym sezonie więcej fotografuj i pokazuj swoje piękne miejsce.
Jak duży jest Twój ogród?
____________________
mój ogród Monika
Gabriela 13:47, 26 lut 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Z tym nazywaniem miejsc w ogrodzie, to tak jak u nas. Mam Mordor, Aleję Róż, Kocie ścieżki, Sadzik (nie sad), Szklarenkę, będę miała Rabatę Jekyllową. To nie są nazwy wymyślane na siłę, tylko któreś z nas tak skojarzyło i się przyjęło w powszechnym obiegu
A ogród mamy podobnej wielkości, u mnie niespełna pół hektara.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies