Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

ana_art 21:49, 30 maj 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
MarekW napisał(a)
też bym podłał florovitem ale ciągle są deszcze i chyba bym śmiesznie wyglądał z konewką na deszczu, albo po deszczu Ogród jak zawsze zachwycający pozdrawiam
eee ko by się tym przejmował wczoraj sąsiad się śmiał, że ja podlewam a padało, dzisiaj M lał humusem i ja się śmiałam, że twierdzą iż doreszty zwariowaliśmy bo M lał zaraz po deszczu
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Gardenarium 22:14, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na hidcotowej rosną byliny kwitnące w kolorach niebieskim, białym i żółto-limonkowym, róże też w tych kolorach, ale niektóre są różowe (GeoffHamilton, Constance Spry, Gertrude Jekyll.

Ostróżki niebieskie i białe, lilie złotogłów białe, naparstnice białe, świecznice, przymiotno, przywrotnik ostroklapowy, żurawki Citronelle, orliki czarne niebieskie białe i limonkowe, czyśćce o srebrnym ulistnieniu i kupiłam o żóltym ulistnieniu, wielosiły, mikołajek, hosty o białych i żółtych liściach, floksy białe i niebieskie, łubiny białe, kocimiętki, tawułki (Astilbe), bodziszki białe i niebieskie.

Tak z grubsza - tutaj jest trochę http://www.ogrodowisko.pl/watek/1528-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy-czesc-ii?page=463

http://www.ogrodowisko.pl/watek/13-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy-czesc-i?page=285#post_4

Zakładanie rabaty

http://www.ogrodowisko.pl/watek/13-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy-czesc-i?page=37#post_6
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Evchen 23:20, 30 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Danuś, jak Ty spamiętujesz te wszystkie nazwy?
Nie mogę się doczekać artykułu o bukszpanach Niby ciuteńkę wiem o pielęgnacji, ale ciągle czuję niedosyt... mój coś żółknie i nie wiem co mu jest. Może artykuł mi rozjaśni
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Mathildis 23:28, 30 maj 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Gardenarium napisał(a)


Wiewiórki nie są tak pożyteczne jak owady

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/268-pozyteczne-owady-ogrodowi-sprzymierzency



Ja się nawet śmieję, że wiewiórki to szkodniki, ale są takie śliczne gdy skaczą po drzewach.
Roli owadów w przyrodzie absolutnie nie umniejszam, choć za nimi nie przepadam
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Gardenarium 23:39, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Biedronki i złotooki są śliczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mathildis 23:43, 30 maj 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Gardenarium napisał(a)
Biedronki i złotooki są śliczne.

szczególnie larwy biedronek Hahaha
A tak na serio złotooki zimują u mnie w karmniku dla ptaków i często je widzę w mojej szopie - tak są bardzo zwiewne i delikatne i mają prześliczny kolor.
Najbardziej podobają mi się jednak motyle, chociaż ważki nad wodą też mają swój urok....
Dobra po zastanowieniu moża powiedzieć, że obserwowanie owadów może być równie pasjonujące co podglądanie wiewiórek
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Donia72 23:59, 30 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Witaj Danusiu
To znowu ja zwracam się z małym zapytaniem. Nie wiem jak to ująć Więc, jeżeli to nie jest jakimś problemem, to czy mogłabyś zerknąć do mnie ? Tam zamieściłam pytanie, odnośnie nierośnięcia roślin w pewnym miejscu. Nie wiem jak sobie z tym poradzić Oj, ale mi wyszło masło maślane
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Anabell 00:13, 31 maj 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Zaliczyłam kurs pakowania roślinek, zakoduję w głowie. Pozdrawiam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
monteverde 00:57, 31 maj 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gardenarium napisał(a)


Aniu, to chyba Sedum sieboldii 'Mediovariegatum'.

Dziękuję Tobie i Fince, pożyteczność owadów w ogrodzie potwierdzam Marek ja podlewam przed deszczem Danusiu, Ty pisalaś kiedyś o róży Prince Harry, czy ona w ogóle jest w sprzedaży? nie mogę znaleźć namiarów na nią pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Lena 07:05, 31 maj 2013


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Danusiu witaj

Sposób pakowania roślinek przedni
Natomiast ogród..zachwyca,szczególnie zwróciłam uwagę na rabaty przed ogrodzeniem - jakież one bujne i piękne.Plus wisienki
Nożyce pewnie sprawdzają się znakomicie - tak jak wyglądają Klasa!!!

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies