Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Gardenarium 17:21, 17 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ircia napisał(a)

Kolejne róże kwitną, inne już posypały płatkami..taka kolej rzeczy jest. Ale z płatkami też cudnie, za jakiś czas pozbieram je.

Prezent od Hani przywieziony od Szmitów

Książę Hary tak ma napisane na pasku, ale nie jestem pewna czy to prawidłowa nazwa. Ale jest piękna.








Danusiu - prześliczna!!! Czy to jest pnąca?


Jeszcze nie wiem, bo nie ma jej w necie. Nazwa na pewno jest po angielsku Prince Harry tak mi się wydaje

Ona ślicznie pachnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dajana 17:50, 17 cze 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Evchen napisał(a)

Kup Thuja occidentalis "Aureospicata", posadź co 70 cm- 90 cm.

Dziękuję Danusiu Bardzo!

Przepraszam że się wtrącam ale ja mam te thuje .,,szczerze polecam .Jest naprawdę piękna niekłopotliwa i wiecznie zielona Poza tym to chyba jedyny gatunek thui która rosnie bez problemu na wapiennej glebie.Nie przemarza w największe mrozy ,,rosnie ponad 20 cm rocznie i pieknie sie rozkszewia .Zrobię zdjęcia aby je pokazać.Nigdy wcześniej nie podobały mi sie thuje dopóki tych własnie nie posadziłam .Dzisiaj je uwielbiam podlewam co drugi dzien i podsypuje odżywką dwa razy w roku .Są zdrowe i śliczne
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
kaisog1 20:19, 17 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ehhh Danuś... ostróżki, róże to to co gosiaki lobią najbardziej
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Przetacznik 20:23, 17 cze 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Ta mgiełka fioletów, bieli mmm....
Najpiękniejsze momenty...
____________________
Sebek 20:25, 17 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
kaisog1 napisał(a)
Ehhh Danuś... ostróżki, róże to to co gosiaki lobią najbardziej

No i wszystkie Sebki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joanka 20:36, 17 cze 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Sebek napisał(a)

Ehhh Danuś... ostróżki, róże to to co gosiaki lobią najbardziej

No i wszystkie Sebki


I Joanki
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
malwes 21:14, 17 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Gardenarium napisał(a)
Hidcotowa



Danusiu, mam dwa pytania, jedno bliskie wątkowi, drugie troszkę mniej, ale może je zadam bo temat tu się pojawił....

a) o rabatę hidcotową - ile godzin nasłonecznienia ma ta rabatka, Danusiu? Pytam, bo też mam Hidcota ale w donicach i akurat pasuje mi do wsadzenia najbardziej w miejscu, gdzie jest lekko cieniście a wiem, że lawenda uwielbia słońce. Pamiętam też, że pisałaś Danusiu iż u Ciebie jest dość cieniście, stąd moje zapytanie.

b) Danusiu, skoro wywiązał się wątek "thujowy", to czy ja dobrze myślę, że wszystkie thuje, które polecałaś w różnych miejscach: Smaragd, Yellow Ribbon, Aureospicata, można ciąć? Ja za Twoją radą mam na razie Yellow Riboony i Smaragdy i jestem bardzo zadowolona, są przepiękne. Mam jednak trochę miejsc do wysłonienia i chętnie wsadziłabym coś troszkę innego, tylko coś, co dałoby się ciąć i co lubi kwaśną glebę (stąd odpadają raczej cisy czy świerki serbskie)
A Aurescens czy Sunkist czy Kórnik? Można toto formować, czy już nie bardzo?

Czy, oprócz cisów, w wąskiej rabatce, poleciłabyś żywopłot z jakichś thujek? To musiałoby być coś, co dałoby radę zmieścić swoje korzonki na 60cm
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Gardenarium 22:06, 17 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malwes napisał(a)

Hidcotowa



Danusiu, mam dwa pytania, jedno bliskie wątkowi, drugie troszkę mniej, ale może je zadam bo temat tu się pojawił....

a) o rabatę hidcotową - ile godzin nasłonecznienia ma ta rabatka, Danusiu? Pytam, bo też mam Hidcota ale w donicach i akurat pasuje mi do wsadzenia najbardziej w miejscu, gdzie jest lekko cieniście a wiem, że lawenda uwielbia słońce. Pamiętam też, że pisałaś Danusiu iż u Ciebie jest dość cieniście, stąd moje zapytanie.

b) Danusiu, skoro wywiązał się wątek "thujowy", to czy ja dobrze myślę, że wszystkie thuje, które polecałaś w różnych miejscach: Smaragd, Yellow Ribbon, Aureospicata, można ciąć? Ja za Twoją radą mam na razie Yellow Riboony i Smaragdy i jestem bardzo zadowolona, są przepiękne. Mam jednak trochę miejsc do wysłonienia i chętnie wsadziłabym coś troszkę innego, tylko coś, co dałoby się ciąć i co lubi kwaśną glebę (stąd odpadają raczej cisy czy świerki serbskie)
A Aurescens czy Sunkist czy Kórnik? Można toto formować, czy już nie bardzo?

Czy, oprócz cisów, w wąskiej rabatce, poleciłabyś żywopłot z jakichś thujek? To musiałoby być coś, co dałoby radę zmieścić swoje korzonki na 60cm .


Moja rabata jest od wschodu, do południa jest tu słońce, ale przy bramie jest więcej słońca, bo brama jest kuta i jak słońce idzie na zachód to przez kraty świeci tutaj i dlatego lawendę mam właśnie tu.
Kocimiętka widoczna na zdjęciu jest od wschodu i zdaje egzamin.

W tym wąskim pasku żadnych iglaków nie polecam chyba że Taxus Wojtek albo inny kolumnowy, Tuj żadnych tutaj bo za wąsko.

Inne tuje można ciąć, Kórnik i Aureospicata polecam bardzo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
majkel0326 22:09, 17 cze 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Bardzo mi się podoba kamienne koryto.Pozdrawiam Danusiu
____________________
Maja - Moje roślinki
Gardenarium 22:16, 17 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzięki wszystkim za lubienie ostróżek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies