Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

MarekW 17:40, 30 maj 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
też bym podłał florovitem ale ciągle są deszcze i chyba bym śmiesznie wyglądał z konewką na deszczu, albo po deszczu Ogród jak zawsze zachwycający pozdrawiam
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
finka 17:44, 30 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
monteverde napisał(a)
Danusiu co to za roślina u mnie rośnie w doniczce nie wiedziałam, ze można z nią do ogrodu
Widzę, że też nie umiesz mało kupować najlepszy sposób pakowania ostatnie zdjęcie a ten kuklik to jaka odmiana? pozdrawiam



to Sedum sieboldii mediovariegatum. świetnie się płoży, idealna na skalniaki, nie lubi ciężkiej i mokrej ziemi jak każdy rozchodnik...mamy w stałej ofercie
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Mathildis 17:45, 30 maj 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Gardenarium napisał(a)


Bo widziałam nawet samotną pszczółkę haha - te szkodliwe siedzą i żerują na roślinach, składają jaja na roślinach, larwy też żerują na roślinach, bo takie mają zadanie w swoim życiu, a nie w domkach.

Pożyteczne zaś zjadają te szkodliwe, ale rozmnażają się w zakamarkach, a takie domki dla nich to super bezpieczny hotelik.


Dziękuję bardzo za odpowiedź. W takim razie muszę sobie taki sprawić. Chociaż myślałam najpierw o budce dla wiewiórek
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Gardenarium 17:50, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
grembosia napisał(a)
Danusiu, ale musimy się nabiegać z tymi konewkami z Florovitem i co 2 tygodnie. Dla mnie to szczerz mówiąc bardzo męczące i mąż kupił mi taki pojemniczek na nawóz, który podłącza się do węża. Jaką masz opinię na ten temat, czy można przenawozić, albo dać zbyt mało? Pojemnik jest do Magicznej Siły, czy dawka Florovitu będzie podobna.
Proszę Cię o opinię na ten temat.
Pozdrawiam


Jutro ukaże się artykuł o bukszpanach i będzie tam o florovicie, ja tylko na froncie tak leję konewką. Bo mam gęsto i zurawki i bukszpany i konwalniki. Pozostały ogród robię opryskiwaczem dolistnie. Rozrabiam i opryskuję.

Moim zdaniem tamta magiczna konewka się nie nadaje, bo to nie proszek jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grembosia 18:06, 30 maj 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Dzięki Danusiu, poczytam jutro.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Gardenarium 18:11, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mathildis napisał(a)


Dziękuję bardzo za odpowiedź. W takim razie muszę sobie taki sprawić. Chociaż myślałam najpierw o budce dla wiewiórek


Wiewiórki nie są tak pożyteczne jak owady

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/268-pozyteczne-owady-ogrodowi-sprzymierzency

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malwes 20:43, 30 maj 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Danusiu, pooglądałam zdjęcia - cudnie u Ciebie! Jak zwykle zresztą
Danusiu - co u Ciebie rośnie na tych wąskich rabatach "pod bluszczem"? Ile tam mniej więcej cm szerokości/głębokości rabaty jest?
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Ozz 21:13, 30 maj 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ach Chelsea... a przy okazji, Danusiu - czy nie wybieracie się przypadkiem do Hamburga na IGS?
http://www.igs-hamburg.de/en/
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Sebek 21:19, 30 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
malwes napisał(a)
Danusiu, pooglądałam zdjęcia - cudnie u Ciebie! Jak zwykle zresztą
Danusiu - co u Ciebie rośnie na tych wąskich rabatach "pod bluszczem"? Ile tam mniej więcej cm szerokości/głębokości rabaty jest?


Chodzi o hidcotową?

Nie wiem czy nawet Danusia byłaby w stanie wymienić wszystkie tam rosnące rośliny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Asisko_2005 21:47, 30 maj 2013


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
MarekW napisał(a)
też bym podłał florovitem ale ciągle są deszcze i chyba bym śmiesznie wyglądał z konewką na deszczu, albo po deszczu Ogród jak zawsze zachwycający pozdrawiam


Marku nie śmieszniej niz ja, plewiąca na kolanach trawnik.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies