Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Sklep

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

rozajerycha

Dodany 18:26, 29 gru 2013
Gardenarium napisał(a)
Dziękujemy

Możesz Marto wkleić także tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4021-zyczenia-na-boze-narodzenie-i-nowy-rok-2013-2014

Dziękuję Danusiu i ściskam mocno.

Dodany 21:29, 29 gru 2013
Danusiu - napisałaś u Marzeny, że włókniny z roślin nie zdejmować, ale czy pod nią nie łatwiej o grzyby? Zajrzałam do hortensji pod włókninę i niestety listeczki zielone wypuściła... Czy bez okrycia horti by bardziej powściągliwe nie były? Jeśli teraz to, co zielone, zmarznie, to oznacza brak kwitnienia AD 2014?
EdytaB
527022_434098819961733_1298330429_n_1_

Dodany 08:15, 30 gru 2013
Na moich ogrodowych hortkach nie okrytych jeszcze pąki nabrzmiałe, róze mają pąki a jedna młode listki, nie mówiąc o borówce czu aronii. Jeszcze nie okrywam roślin bo własnie boję się, że w jeszcze większym cieple zaczną szaleć

Dodany 09:16, 30 gru 2013
Zielona napisał(a)
Danusiu - napisałaś u Marzeny, że włókniny z roślin nie zdejmować, ale czy pod nią nie łatwiej o grzyby? Zajrzałam do hortensji pod włókninę i niestety listeczki zielone wypuściła... Czy bez okrycia horti by bardziej powściągliwe nie były? Jeśli teraz to, co zielone, zmarznie, to oznacza brak kwitnienia AD 2014?

To zabawa w ciuciubabkę, zdejmować, okrywać, zdejmować itd. Na to już nie ma rady. Czy pozdejmowane czy nie i tak hortensja nie będzie kwitła.

Ja nic nie okrywam i nie muszę się o to martwić Dlatego zawsze mówię, że nie okrywać. U mnie róże zimują bez okrycia, ale są przy murze wśród bluszczu. W tym roku po raz pierwszy nasypałam małe kopczyki na nowo posadzone róże latem.

Natomiast napisałam żeby słomę zdjąć, a włókniny nie zdejmować bo skoro pod nią już i tak puszczone listeczki, to zdjęcie jej w w sumie nic nie da. Co ma przemarznąć to i tak przemarznie, zdjęcie szmatki już nic nie pomoże.

Potem ciuciubabka i wyścig, czy już zakładać, czy nie zakładać. Chcąc się dopasować trzeba by na noc zakładać, na dzień odwijać, a kto ma tak czas latać? Po prostu nie okrywać, hortensji ogrodowych w zimnym klimacie nie sadzić, a jak sadzić to na jeden rok, na zimę wyrzucać, a wiosną sadzić nowe, skoro wymarzają im pąki.
Gardenarium
_mg_8340-003

Dodany 09:23, 30 gru 2013
Edytka nie okrywała jeszcze a młode listki na roślinach powstają, włóknina i tak nie będzie już miała znaczenia bo to anomalia pogodowe są i na to nie ma rady.

W Szczecinie kwitną wiśnie, a w Suwałkach kaczeńce.
Zielona
Lavender_clip_art_image--graphicsfairy009bsm

Dodany 11:54, 30 gru 2013
Gardenarium napisał(a)

To zabawa w ciuciubabkę, zdejmować, okrywać, zdejmować itd. Na to już nie ma rady. Czy pozdejmowane czy nie i tak hortensja nie będzie kwitła.
.

No to ściągam okrycia, a jeśli nie zakwitnie, to przesadzę ogrodowe na tyły Tam i tak ma być nieformalnie, więc jak zakwitnie - będzie niespodzianka. A jeśli nie zakwitnie, nie będzie tragedii Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ze słonecznej dziś Wielkopolski. Wcale się nie obrażę, jeśli to słońce oznacza początek wiosny. Martwi mnie tylko kret, który bezczelnie wprosił się na trawnik... mimo, że podobno też jest oznaką wiosny... lubię go tylko na nieużytkach za domem. U siebie mówię mu SIO!
Gardenarium
_mg_8340-003

Dodany 12:09, 30 gru 2013
Ja też mówię sio, jednego już miałam, to dopiero były nerwy
Zielona
Lavender_clip_art_image--graphicsfairy009bsm

Dodany 12:16, 30 gru 2013
Gardenarium napisał(a)
Ja też mówię sio, jednego już miałam, to dopiero były nerwy

W Twoim idealnym ogrodzie kret to już skandaliczna skandaliczność! Migotania przedsionków bym dostała chyba. U mnie póki co wielkich strat nie ma. A wpadłam na taki pomysł: żeby na długości płotu z tyłu działki wkopać na 1m-1.2m ekran z jakiegoś tworzywa w pionie. Czytałam, że kret buszuje max na 80cm, więc może bym go powstrzymała taką barierą... co Ty na to? Siatka pod trawnikiem wiem, że najlepsza, ale to dopiero wtedy można, kiedy się ma Twój projekt ogrodu i jest się przekonanym, że nie będzie trzeba tej siatki wykrawać kiedy się koncepcja rabat zmieni a ja póki co jestem na etapie planowania, na który bank zrobić skok, żeby choć zielone ekrany posadzić wiosną
WilczaGora
Wilku_czarny

Dodany 12:17, 30 gru 2013
Gardenarium napisał(a)
Edytka nie okrywała jeszcze a młode listki na roślinach powstają, włóknina i tak nie będzie już miała znaczenia bo to anomalia pogodowe są i na to nie ma rady.

W Szczecinie kwitną wiśnie, a w Suwałkach kaczeńce.

ale bedzie przykro, jak jednak zima nadejdzie i mrozik zniszczy nam wszystko, co zielone i co w wiosne uwierzylo

Dodany 12:19, 30 gru 2013
Takiej myśli nie dopuszczam! trzeba patrzeć pozytywnie, dlaczego raz nie ma być idealnie z pogodą, będziemy miec wiosnę i lato, tego się trzymam a co ma paść to padnie i basta, ja już nie robię tragedii, taki los ogrodnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies