Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Gardenarium 12:09, 30 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też mówię sio, jednego już miałam, to dopiero były nerwy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zielona 12:16, 30 gru 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Gardenarium napisał(a)
Ja też mówię sio, jednego już miałam, to dopiero były nerwy

W Twoim idealnym ogrodzie kret to już skandaliczna skandaliczność! Migotania przedsionków bym dostała chyba. U mnie póki co wielkich strat nie ma. A wpadłam na taki pomysł: żeby na długości płotu z tyłu działki wkopać na 1m-1.2m ekran z jakiegoś tworzywa w pionie. Czytałam, że kret buszuje max na 80cm, więc może bym go powstrzymała taką barierą... co Ty na to? Siatka pod trawnikiem wiem, że najlepsza, ale to dopiero wtedy można, kiedy się ma Twój projekt ogrodu i jest się przekonanym, że nie będzie trzeba tej siatki wykrawać kiedy się koncepcja rabat zmieni a ja póki co jestem na etapie planowania, na który bank zrobić skok, żeby choć zielone ekrany posadzić wiosną
WilczaGora 12:17, 30 gru 2013


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Gardenarium napisał(a)
Edytka nie okrywała jeszcze a młode listki na roślinach powstają, włóknina i tak nie będzie już miała znaczenia bo to anomalia pogodowe są i na to nie ma rady.

W Szczecinie kwitną wiśnie, a w Suwałkach kaczeńce.


ale bedzie przykro, jak jednak zima nadejdzie i mrozik zniszczy nam wszystko, co zielone i co w wiosne uwierzylo
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Milka 12:19, 30 gru 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Takiej myśli nie dopuszczam! trzeba patrzeć pozytywnie, dlaczego raz nie ma być idealnie z pogodą, będziemy miec wiosnę i lato, tego się trzymam a co ma paść to padnie i basta, ja już nie robię tragedii, taki los ogrodnika
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 12:22, 30 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam Irenko takie same podejście od dawna. Wtedy mam miejsce na kolejne roślinne eksperymenty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
WilczaGora 12:27, 30 gru 2013


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
...ale u mnie takie starusienkie i ulubione powojniki ruszyly....ja nie chce ich stracic ...
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Robertop 12:33, 30 gru 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
irena_milek napisał(a)
Takiej myśli nie dopuszczam! trzeba patrzeć pozytywnie, dlaczego raz nie ma być idealnie z pogodą, będziemy miec wiosnę i lato, tego się trzymam a co ma paść to padnie i basta, ja już nie robię tragedii, taki los ogrodnika


Irenko, Danusiu. Też tak myślę. Prace w ogrodzie nie byłyby takie ekscytujące jak wszystko byłoby do przewidzenia

P.S. A zimy z silnymi mrozami w tym roku nie będzie i tego się trzymajmy

Wszystkiego dobrego na cały Nowy Rok.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Milka 12:52, 30 gru 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tak jest
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
boguslaw_r_ 13:44, 30 gru 2013


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Jak nie będzie zimy będą robale, krety i inne paskudztwo, nie wiem co lepsze,
ale stosując się do nauk miłościwie panującej, damy radę, nikt nie mówił że ma być lekko i przyjemnie,
pozdrawki
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Loosiuu 13:55, 30 gru 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Ja w zeszłym roku przez okrywanie straciłem klona palmowego, bo w dzień odkryłem, a w nocy już nie zakryłem i było po nim. Trudno. Nie ma co płakać..teraz mam tak kulkę z bukszpanu i jest nawet lepiej
Ja już nie będę nic okrywał. Co ma wypaść niech wypadnie i tyle.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies