Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

boguslaw_r_ 14:44, 07 lip 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Piękny ogród botaniczny w wykonaniu Danusi,
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Gardenarium 15:32, 07 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MAD napisał(a)
Zdjęcia niesamowite ale na żywo ogród PO-WA-LA... Byłam w raju. Danusiu dziękuję, że uchyliłaś mi kawałek Twojego Nieba... Byłam w takim szoku, że się pogubiłam i do domu wracałam okrężną drogą...


Szkoda że nie zahaczyłaś o Okrężną hahaha.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:33, 07 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Milka napisał(a)
Danusiu, ten dach jest bajeczny!!! jaki kolorowy i radosny i ile roślin!
Jesteś jedyna w swoim rodzaju, mistrzynii ogrodowa artystka
Powiedz proszę ile jet żyznej ziemi, bo muszę na coś stałego zmienić nasadzenia w skrzyniach koło domu...mam dość latania z wodą, a tam jest upalnie non stop, co dać aby sobie poradziło? głębokość skrzyni około 30 cm, lawenda i tawuła?


Irenko, taka głębokość warstwy ziemi wystarczy, dobra jest na małe krzewy i krzewinki, oczywiście pamiętamy o odmładzaniu ich co jakiś czas.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:34, 07 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
boguslaw_r_ napisał(a)
Piękny ogród botaniczny w wykonaniu Danusi,


Boguś, nie tak całkiem, bo ogród botaniczny to kolekcja gatunków, jak najwięcej, a u mnie jak najmniej, chyba że ściśle chodziło Ci o zielony dach? ale też ograniczenia kolorystyczne są.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:36, 07 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Danusiu, ale ta monarda 'Scorpion' rośnie spokojnie do metra, może nawet więcej - mam ją. Może ona spełni rolę drzewka na dachu?

Niedługo sąsiedzi wieżowce będą dookoła budować, żeby zobaczyć te cuda i dziwy albo w AGD zabraknie drabin.

Pięknie. Zachwycam się. Brak słów podziwu.


Ewciu, monardę kupiłam dla Hani, bo miałam nakazane że jak spotkam fioletową to mam kupić mam już 3 fioletowe, czekają, jedną sobie przeznaczyłam tę z nadmiaru trzech W końcu posadziłam na hidcotowej, bo jak mączniak wlezie, to będę ciąć.

A co do wieżowców...hahaha - wykrakałaś... za chwilę wyburzą ten domek za moim śmietnikiem i będą budować wieżowiec... będzie wisiał nad moim ogrodem. I nad ogrodem Anuli jeszcze bardziej chyba. 1,5 metra od płotu...mojego. Budownictwo się rozwija koło mnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:40, 07 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
popcarol napisał(a)
Hidcotowa wymiata, jak zawsze! Żółty z różowym? To może tylko u Ciebie super wyglądać! Dach wymiata.
Buziam!


Fajnie, że wymiata, Witek też wypowiedział się pozytwynie, pochwalił, bo sama gramoliłam się po tej drabinie, nie było komu podać kwiatków, doniczki rzucałam na dół. pot lał się z czoła, ale dałam radę, no bo jak nie ja,. to kto/??
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:41, 07 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
martaibartek napisał(a)
Tylko jedno słowo: zachwycająco!

Danusiu zdjęcia twojego ogrodu są jak dobry deser.


Dziękuję, uwielbiam desery i to moja wada... ale jakieś przyjemności trzeba mieć z życia, a nie tylko sałata i sałata i woda..Wolę szarlotkę i lody. Kto też woli szarlotkę od diety?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 15:43, 07 lip 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Porównanie jest na celujący. Masz ogromny talent Danusiu do zestawiania kompozycji. Trudno jest się tego nauczyć, raczej trzeba się z tym urodzić, a ci co nie potrafią, mogą tylko podpatrywać i papugować ... jak ja czasami .
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 15:47, 07 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oj tam, zawsze mówię, jakoś tak wychodzi.

Myślę sobie.. dajcie 100 różnych roślin i postawcie 100 projektantów. Jedni zrobią z tego majstersztyk, a innym nie wyjdzie, choćby nie wiem co.
Wiem jedno, najlepiej umiem ... improwizować, poszukać, zgromadzić, kupić, przymierzyć, postawić, popatrzeć i jest. Wtedy posadzić. Ewentualnie za dwa dni coś dodać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AlKa 15:55, 07 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Gardenarium napisał(a)


Dziękuję, uwielbiam desery i to moja wada... ale jakieś przyjemności trzeba mieć z życia, a nie tylko sałata i sałata i woda..Wolę szarlotkę i lody. Kto też woli szarlotkę od diety?

Oj szarlotka z lodami mistrzostwo świata. Zawsze sobie przy tym powtarzam, że na pewno wejdzie w cycki, a wchodzi gdzie indziej
____________________
pora na zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies