Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Ana 10:34, 16 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Bogusiu, bardzo dziękuję za radę! Czyli jeszcze nie jesienią a dopiero wiosną przesadzić, tak? w takim razie tak zrobię, bardzo mi zależy, żeby rośliny przetrwały...

Danusiu - cudne zmiany w ogrodzie! Klony cudowne, ale mnie zachwyciły te goździki, bo kocham je nad życie i u siebie nie mogę dostać białych...
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
boguslaw_r_ 11:31, 16 maj 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Ana napisał(a)
Bogusiu, bardzo dziękuję za radę! Czyli jeszcze nie jesienią a dopiero wiosną przesadzić, tak? w takim razie tak zrobię, bardzo mi zależy, żeby rośliny przetrwały...

Danusiu - cudne zmiany w ogrodzie! Klony cudowne, ale mnie zachwyciły te goździki, bo kocham je nad życie i u siebie nie mogę dostać białych...


Pamiętaj o dużym zapasie obkopania, a wczesną wiosną dużo dużo wody nawet po jednym wiadrze dziennie a wtedy masz 40-50 % szansy na powodzenie. najczęściej jest to stosunek 1/10 że się przyjmie.Powodzenia i pośpiech nie jest wskazany.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 11:38, 16 maj 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Gardenarium napisał(a)

Danusiu, poniżej zamieszczam Twoje zdj. z ogrodu Bressingham. Jest na nim piękna wierzba płacząca. Podpowiedz proszę jak dokładnie nazywa się to drzewo. Chciałabym posadzić wierzbę w miejscu, gdzie kiedyś planuję staw na swoim terenie, niech już rośnie. Tylko nie wiem o co pytać w sklepach, bo teraz raczej pełno jest wierzb karłowych szczepionych do małych ogródków.



To wierzba płacząca (Salix x sepulcralis (syn. S. alba var. vitellina pendula, S. chrysocoma, S. alba'Tristis'))


To jest perfekcyjna odpowiedź. no cóż Mistrzyni świata.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 11:41, 16 maj 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
mira napisał(a)

Też bym był gdybym miał odpowiadać na te wszystkie nasze pytania, zerkania, podglądania i oczekiwania, ja się ograniczam uśmiechy posyłam i czytam i się uczę, a to kopalnia wiedzy. Pozdrawiam Danusię i nie tylko- nie będę wymieniać bo do wieczora by mi zeszło


użytkowników jest 1881 to chyba by Ci dłużej zeszło Tylko Danusia potrafi to ogarnąć choć nie wiem jak długo

Danusiu pozdrawiam i wszystkich uzytkowników
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 11:55, 16 maj 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Gardenarium napisał(a)
Mam kilka zajawek na zmiany w ogrodzie









Już jest pięknie a co dopiero jesienią w jesiennym słoneczku.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
asikjk 12:05, 16 maj 2012


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 2
Danusiu,
podglądam Twój ogród już od jakiegoś czasu, jesteś czarodziejką.
Zdjęcia perfekcyjne, ogród perfekcyjny, wszystko do siebie pasuje i ROŚNIE jak głupie. Jak ty to robisz?!

Przeczytałam część I i II "Ogrodu..." , wiele cennych wskazówek, jednak z ogrdem to jest chyba tak jak z gotowaniem. Mimo, że jest przepis jednemu wyjdzie,drugiemu nie.

Od 5 lat staram się opanować teren wokół domu ( z różnym skutkiem).
Są wzloty i upadki, jedne rośliny rosną inne nie mają zamiaru. Ponieważ nigdy wcześniej nie miałam ogrodu, wymyśliłam sobie ogród dla leniwych (już teraz wiem, że nie ma czegoś takiego).

W tym roku nie udało się przeżyć zimy moim klonom palmowym. Listki wyrosły tylko na dolnych gałęziach,co mogę z nimi zrobić? Zostawić je, czy (z bolącym sercem) się z nimi pożegnać?

Pzdr
asikjk
anieszka 12:10, 16 maj 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Gardenarium napisał(a)
Szkoda, tak ładnie jej przygięłam pędy, że kwiatów by było, że och!





Miałam taką samą i też wymarzła , ale cały czas się łudzę że może jeszcze odbije
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
boguslaw_r_ 12:13, 16 maj 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Gardenarium napisał(a)
Teraz wytaczam ciężką artylerię, nadmieniam że sama to robię, faceci w pracy a ja w ogrodzie
Drastycznie zmaleje liczba doniczek na tyłach, ale będzie ładniej, już jest, ale nie skończone







Teraz widać gdzie się Danusia przed nami chowa fotelik schowany myk za domek i mnie nie ma.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Eve 12:23, 16 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Gardenarium napisał(a)
Mam na ich miejsce Pauls Lemon Pillar, jedna Pilgrim nieśmiało odbija na dole.


Danusiu wstrzymaj się z wywalaniem róż, ja skazałam mnóstwo swoich róż na śmierć, te które kocham najbardziej, przycięłam przy samej ziemi, bez nadzieji, że coś z nich będzie. Ku mojemu zdziwieniu, wszystkie! odbiły, nawet te beznadziejne przypadki mają już 30 cm odrosty, tak więc czekaj i nie usuwaj
____________________
ogród Ewy
Sebek 12:42, 16 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
asikjk napisał(a)
Danusiu,
podglądam Twój ogród już od jakiegoś czasu, jesteś czarodziejką.
Zdjęcia perfekcyjne, ogród perfekcyjny, wszystko do siebie pasuje i ROŚNIE jak głupie. Jak ty to robisz?!

Przeczytałam część I i II "Ogrodu..." , wiele cennych wskazówek, jednak z ogrdem to jest chyba tak jak z gotowaniem. Mimo, że jest przepis jednemu wyjdzie,drugiemu nie.

Od 5 lat staram się opanować teren wokół domu ( z różnym skutkiem).
Są wzloty i upadki, jedne rośliny rosną inne nie mają zamiaru. Ponieważ nigdy wcześniej nie miałam ogrodu, wymyśliłam sobie ogród dla leniwych (już teraz wiem, że nie ma czegoś takiego).

W tym roku nie udało się przeżyć zimy moim klonom palmowym. Listki wyrosły tylko na dolnych gałęziach,co mogę z nimi zrobić? Zostawić je, czy (z bolącym sercem) się z nimi pożegnać?

Pzdr
asikjk


Witaj serdecznie. Klonom bym obciął to co przemarznięte i cieszył się tymi gałązkami co przetrwały. Na pewno urośnie w krzew i też będzie ładny.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies