Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ewy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ewy :)

Eve 11:53, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witam wszystkich pozytywnie zakręconych ogrodników

Ogród mamy 10 lat, pierwsze 4 lata to był głównie trawnik i jakieś iglaki, chcieliśmy mieć jak najmniej pracy przy nim. Jakieś 6 lat temu zaczęłam interesować się bardziej ogrodem i powoli stał się moją pasją. Mój M bardzo mnie w tym wspomaga, głównie przy nasadzaniu budowaniu, przesadzaniu.
Mamy już kilka różnych etapów za sobą, ogród bylinowy, elementy ogrodu angielskiego, generalnie ciągłe przesadzanie i szukanie tego co nam się podoba najbardziej.
Po latach odkryliśmy, że najbardziej kochamy ogrody śródziemnomorskie, ogrody formalne i romantyczne, w tym kierunku przerabialiśmy ogród.

Po drodze oczywiście życie i kaprysy pogody zweryfikowały nasze chciejstwa, padł nasz ukochany żywopłot z laurowiśni, hortensje przestawały kwitnąć, jedne róże się przyjmowały, inne te najbardziej kochane umierały, i tak przesadzaliśmy, przesadzaliśmy i przesadzamy do tej pory

Jakieś półtora roku temu zobaczyliśmy ogród Danusi i już wiedzieliśmy, to jest to! Szukaliśmy rozwiązań do zacienionej części ogrodu. Szukałam tego ogrodu w necie, aż natknęłam się na Danusię. Zobaczyłam stronę Gardenarium i mój ukochany ogród nie tylko bukszpanowy

Miesiąc temu znalazłam Ogrodowisko, nie wiem jak to możliwe, że wcześniej to przeoczyłam i czytam, czytam, oglądam, polubiłam Was wszystkich cichutko przysiadując na ławkach w Waszych ogrodach i przysłuchując się dyskusjom ogrodniczym.

Wracając do naszego ogrodu, tak jak pisałam wcześniej próbujemy połączyć w nim 3 style co nie jest łatwe, więc ciągle w nim grzebiemy

Nasze ukochane rośliny to róże, bukszpany, różaneczniki, oleandry i inne rośliny śródziemnomorskie, które okupują zimą garaż.

Pokażę Wam kilka zdjęć prezentujących fragmenty ogrodu.



Kocham też agapanty
Zdjęcie z tarasu przed domem, z prawej strony mur, na nim powojniki, są do tej pory, hortensje przeniesione, przeszkadzały magnolii.


hortensje od strony wschodniej, obecnie rabata przerobiona



To fragment nieistniejącego już żywopłotu z laurowiśni








____________________
ogród Ewy
Gardenarium 12:15, 24 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Ewo, kochamy te same rośliny, róże, hortensje. Cieszę się, że do nas trafiłaś

Pokazuj inne części ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Eve 12:18, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
To fragment muru,o którym wcześniej pisałam w zbliżeniu.


Te hortensje od wschodniej strony domu zostały


Przed domem rosną 2 katalpy, to jedna z nich, wierzby już nie ma..



Wiosenne kwiaty w ogrodzie, 6. 04 2009


To połowa kwietnia.



____________________
ogród Ewy
aguniada 12:18, 24 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
Piękna kolekcja ogrodowych hortensji, a rozmiary catalpy powalające! czy moja też taka będzie?...
witam na forum Ewo i podzielam miłość do tych samych roślin
____________________
W ogrodzie u Aguniady,
Wieloszka 12:25, 24 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Eve, czy catalpa podobnie jak Twój ogród ma 10 lat?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Eve 12:28, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witaj Danusiu

W zdjęciach będzie straszny chaos, próbuję szybko poprzerzucać, moje stare forum, dzisiaj się dowiedziałam będzie chyba zamknięte. Zdjęcia oczywiście mam zgrane, ale szukanie ich i przeglądanie to godziny zmarnowanego czasu. Tak kopiuję i wrzucam i idzie w miarę szybko


To fragment muru, który wcześniej pokazywałam, powojniki jeszcze nie urosły, kwitnie jednak moja ukochana magnolia



Fragment iglakowej rabaty za domem, uwielbiam wiosenne kwiaty w dużych ilościach, nie cierpię sterczących badyli po przekwitnięciu, od zeszłego roku traktuję tulipany jak jednoroczne

Bardzo lubię to zestawienie.

Zdjęcia wszystkie prześwietlone u mnie generalnie w każdym zakątku ostre słońce.




____________________
ogród Ewy
Eve 12:43, 24 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witajcie kochane ogrodniczki

Katalpa ma 9 lat, szczepiona była dość wysoko, więc jest wielka, w zeszłym roku bardzo mocno ją przycięliśmy, bo zacieniała trawnik i wychodziła na ulicę. Tak więc rozrasta się korona i pień robi coraz grubszy. Muszę przyznać, że mocne cięcie świetnie zniosła.

Rabata iglakowa, berberys pięknie kwitnie.



Mam też kwaśną rabatę, jak pisałam kocham też wszystkie RH



Uwielbiam pełne tulipany



A teraz z innej beczki

W avatarku wącham róże na palmach, tu widać dokładnie



A widzieliście rabaty z palmami, zatopionymi w morzu bratków ? Ja pierwszy raz dlatego musiałam to uwiecznić..










____________________
ogród Ewy
Martek 12:50, 24 sty 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Witam Cię Eve .
O Twoich doświadczeniach ogrodniczych nawet czyta się niełatwo każdy przeszedł podobne rozczarowania w mniejszym lub większym stopniu .Wiem ile emocji się z tym wiąże.
Miło słyszeć,że oboje z mężem jesteście zaangażowani w ogrodniczą przygodę na swojej posesji nie jest to często spotykane.Zwykle mężowie pomagają w pracach cięższych ,a jakie roślinki będą rosły koło domu decyzję zostawiają żonom
Bardzo ładne kompozycje pokazałaś w swojej galerii ,szczególnie rabatka przy murze !
A mnie dodatkowo uwagę przykuły agapanty .Bardzo podobają mi się te kwiaty ,ale mam za sobą dwie nieudane próby .Pozwolę sobie zapytać jak to robisz ,że są tak duże i tak piękne ???
Pozdrawiam Marta
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 12:53, 24 sty 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Teraz zobaczyłam nowe posty .Uwielbiam grube"nóżki"jak w przypadku twojej katalpy Masz też niezłą kolekcję rh
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Pszczelarnia 12:59, 24 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj, już pisałam, że bardzo urokliwie u Ciebie. A ten berberys mnie zachwycił swym kwitnieniem. Agapanty piękne, piękne.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies