Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

goniak 16:00, 20 sie 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Urszula napisał(a)


Danusiu napisz proszę dlaczego miskant cukrowy jest beee? Ja posadziłam 2 miesiące temu. Wywalić go od razu czy .... nie wiem co?

Miskant cukrowy jest przepiękny ale jako jedyny z miskantów łazi po ogrodzie czyli nie jest trawą rozrastajacą się w obrębie własnej kępy tak jak to robia miskanty chińskie.
Nie powinno się go sadzić na rabatach ponieważ nie jesteśmy w stanie go kontrolować.
Jeśli masz duży ogród to spokojnie możesz go posadzić gdzieś dalej od rabat

Dziękuję Goniak... a może go ograniczę, póki jeszcze niewielki? Rozłazi się korzonkami? nie z nasion?

On się rozłazi poprzez silne rozłogi podziemne, które później trzeba rąbać siekierą
Rozrasta się w sposób nieprzewidywalny, wrasta w korzenie innych roślin na rabacie.
Ograniczyć mógłby go chyba tylko wielki betonowy krąg wkopany głęboko w ziemię.
Jest tyle innych, pięknych miskantów chińskich, więc dobrze się zastanów zanim go wpuścisz na rabaty
____________________
Małgosia mój zielony świat
Pszczelarnia 17:07, 20 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Potwierdzam. Moja eksmisja miskanta cukrowego (choć piękny) trwa 2 sezon. I to walanie się po ogrodzie potwierdzam.

Danuś, jak pokazujesz zdjęcia ze swojego ogrodu, to mam od razu nastrój "niedzieli po śniadaniu" (czyli błogi).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
romka 17:14, 20 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
widzę że ten cukrowy to taki dziad, jak mojego sąsiada sumaki

Danusiu ja tak jak Ewa nie umiem, ale ostatnie twoje zdjęcia zapierają dech, aż już hortensja ..... ach....
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
Kindzia 17:48, 20 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Właściwy Człowiek na właściwym miejscu. Jakie to szczęście (dla nas), że nie zakopałaś swojego talentu. Piękny ogród, ale to wyrażenie takie pospolite przy tym ogrodzie.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
tula 12:03, 21 sie 2012

Dołączył: 20 sie 2012
Posty: 17
Pani Danusiu
jak wiele osób oglądających i podziwiających pani ogród, zostałam zarażona miłością do bukszpanów. W zeszłym roku, jesienią, dostałam od koleżanki 3 galante kule bukszpanowe, zasadziłam i napawałam oczy ( ja mam dwoje oczu )
bogactwem koloru, który kryje się w tej pozornie jednokolorowej roślinie. I zapachem. Zapach został ale kule tego lata pokryły się ( powierzchniowo) przeżółconymi listkami. Zasiliłam je ostatnio nawozem jesiennym florowitu, wywaliłam korę, którą im podścieliłam. Czy mogę jeszcze coś zrobić teraz, by im polepszyć warunki ? Dwa z nich rosną w cieniu, jeden w słońcu i wszystkie straciły na urodzie. Za odpowiedź z góry serdecznie dziękuję choć zrozumiem jej brak z racji braku czasu. Serdecznie pozdrawiam. Anka
Gardenarium 12:13, 21 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bukszpan z pewnością został zaatakowany przez przędziorki, konieczny jest oprysk np. Talstarem. To jest główna przyczyna żółknięcia, zmiany koloru, brzydnięcia. Po oprysku, bukszpan kiedy wypuści nowe, zdrowe listki - nie będzie widać, że coś mu dolegało i odzyska urodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Enya73 12:17, 21 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
goniak napisał(a)



Danusiu napisz proszę dlaczego miskant cukrowy jest beee? Ja posadziłam 2 miesiące temu. Wywalić go od razu czy .... nie wiem co?

Miskant cukrowy jest przepiękny ale jako jedyny z miskantów łazi po ogrodzie czyli nie jest trawą rozrastajacą się w obrębie własnej kępy tak jak to robia miskanty chińskie.
Nie powinno się go sadzić na rabatach ponieważ nie jesteśmy w stanie go kontrolować.
Jeśli masz duży ogród to spokojnie możesz go posadzić gdzieś dalej od rabat

Dziękuję Goniak... a może go ograniczę, póki jeszcze niewielki? Rozłazi się korzonkami? nie z nasion?

On się rozłazi poprzez silne rozłogi podziemne, które później trzeba rąbać siekierą
Rozrasta się w sposób nieprzewidywalny, wrasta w korzenie innych roślin na rabacie.
Ograniczyć mógłby go chyba tylko wielki betonowy krąg wkopany głęboko w ziemię.
Jest tyle innych, pięknych miskantów chińskich, więc dobrze się zastanów zanim go wpuścisz na rabaty


Ja go niestety też posadziłam kilka lat temu i rozpanoszył się tak, jak piszecie. Wycinam go, tam gdzie mi wyrasta w niepożądanym miejscu. Chyba tylko to mogę zrobić?
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
tula 13:22, 21 sie 2012

Dołączył: 20 sie 2012
Posty: 17
Dziękuję jak nie wiem co. Talstar mam, zaraz psikam. Serdeczności. Anka
popcorn 13:33, 21 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Danusiu ile lat ma Twoja Limka? Za nią był miskant chyba w ub roku jeszcze - zmarzł?
Jaka hakone! Rośnie w cieniu? Bardzo ma wilgotno? Moja na słońcu ma się słabiutko

dzięki za info
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Milka 13:39, 21 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dnusiu, zdjęcia przepiękne, ale by takie były musi i być obiekt wart uwiecznienia
Ewa pięknie napisała o twoim ogrodzie, tu ciągle cos nowego do odkrycia, po prostu magia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies