Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co z tym skalniakiem...?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co z tym skalniakiem...?

nieszka 01:04, 18 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
EwaG napisał(a)
Witam,
tak po kilkukrotnym odwiedzeniu Twojej skarpy stwierdzam, że w sumie możesz ja poprawić niewielkim kosztem, ale duzym nakładem pracy. Co do kamieni to jak poprzednicy średnio pasują do charakteru Twojego ogrodu. Ale wydaje mi sie, że jeżeli usuniesz te głazy z obwódki, zostawisz parę wyżej, dosypiesz ziemi tak aby skarpa tworzyła łagodny stok od góry tarasu do trawnika (ze wwszystkich stron), to efekt będzie zdecydowanie lepszy. I dodać trzeba kilka akcentów idących w górę np. cisy wąskokolumnowe, ew. jałowiec o bardzo wąskim pokroju np. 'Compressa' (który ja bardzo lubię bo przypomina cyprysy).

EwaG, duży nakład pracy nie jest mi straszny
Iglaki wąskie kolumnowe na pewno się tam pojawią. Jutro się zabieram za rozrysowywanie rabaty na nowo
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
monteverde 01:25, 18 lut 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a ja w ogóle zabrałabym ten skalniak spod stóp tarasu przesuwając go "łezką" w prawo, a na jego miejscu zrobiłabym zejście z tarasu do ogrodu, np . z podkładów, obsadziłabym boki floksami szydlastymi,żeby zarastały na ładne poduchy między podkładami cześć Nieszka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
goniak 08:08, 18 lut 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
bociek napisał(a)


Podkłady kolejowe przy samym tarasie to chyba też nie najlepsze rozwiazanie


Goniak, a czemu nie? Pytam z czystej ciekawosci a nie zlosliwosci.
Ja mam od poczatku podklady kolejowe i uwazam, ze swietnie sie sprawdzaja w ogrodzie, stad ciekawi mnie Twoja opinia.....


Podkłady kolejowe były impregnowane (nasączane) substancjami, które pod wpływem wysokich temperatur ( słońca) wydzielają szkodliwe dla zdrowia związki chemiczne
Oczywiście każdy może mieć swój punkt widzenia i w swoim ogrodzie robić co chce
____________________
Małgosia mój zielony świat
Wieloszka 08:41, 18 lut 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj Nieszka! Jeśli mogę coś doradzić w kwestii sklaniaka - który jak czytam już nim nie będzie i dobrze - pomysł z rabatą w śródziemnomorskim stylu jest trafiony. Oprócz jałowców o których pisze EwaG koniecznie dałabym dużo lawendy i trzmieliny (w formie kulek na pniu i płożącej), a na tarasie donice z wawrzynami lub jakieś drzewko cytrusowe lub bajecznie kwitnące oleandry.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
zbigniew_gazda 10:42, 18 lut 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Agnieszko - pewnie będziesz Wójtem , bo dobrze gadasz. Nieszko te kamienie nijak nie pasują do pięknego domu , eleganckich drzwi i okien. Osobiście to bym zrobił delikatne ogrodzenie na tarasie albo tuż przed nim (płotek , metalowe lub drewniane ogrodzenie lub niewysokie iglaki ). Rabatkę odsunąć na róg
i zrobić schodki do ogrodu . Danusi kompozycja też jest piękna. Przed podjęciem decyzji jeszcze duuuuużo pooglądaj rozwiązań ogrodowiskowych.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Wieloszka 11:48, 18 lut 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Zbyszku, tylko mnie polityka nie interesuje, a jedynie wnerwia wrrrrr
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Zegrzynka 14:21, 18 lut 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Wracając do cegły - ja mam zwykłą chyba czerwoną - cały taras był z niej robiony i sporo zostało. Tylko mnie troszke odstrasza murowanie bo ściaganie speca na taką mała robótke bez sensu a mój M. nie pali sie do roboty w ogrodzie niestety.

Niestety z cegła tarasową po roku dzieją się mchowe rzeczy( niestety mam więcej cienia) i niezbyt to ładnie wyglada - wsadziłam tam pod samym murkiem kilka trzmielinek i zobaczymy.

Jejku ta trawa powrastana w kamienie chyba Danusie wystraszy:/ Obiecuje sie w tym roku poprawić z kancikami.
____________________
Pozdrawiam - Monika
nieszka 14:26, 18 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
monteverde napisał(a)
a ja w ogóle zabrałabym ten skalniak spod stóp tarasu przesuwając go "łezką" w prawo, a na jego miejscu zrobiłabym zejście z tarasu do ogrodu, np . z podkładów, obsadziłabym boki floksami szydlastymi,żeby zarastały na ładne poduchy między podkładami cześć Nieszka

Cześć Monteverde Ale namieszałaś A tak serio to kiedyś miała w planach zrobić tam takie zejscie tylko oczywiście z wszechobecnego u mnie kamienia. Takie kamienne schody pośrodku a po bokach rośliny. Schody są niestety po prawej stronie i dużo osób ktore wchodzą na taras skracają sobie drogę przez skalniak. Ale zanim wcieliłam w życie plany o schodach wprost do ogrodu zrobiłam rabate przed oczkiem które jest na wprost tarasu i teraz tam już raczej nie ma miejsca na schody. Wchodziłoby się wprost na rabatę różaną. To może nie najaktualniejsze zjęcia bo różaną poszerzyłam już trochę...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 14:30, 18 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Wieloszka napisał(a)
Witaj Nieszka! Jeśli mogę coś doradzić w kwestii sklaniaka - który jak czytam już nim nie będzie i dobrze - pomysł z rabatą w śródziemnomorskim stylu jest trafiony. Oprócz jałowców o których pisze EwaG koniecznie dałabym dużo lawendy i trzmieliny (w formie kulek na pniu i płożącej), a na tarasie donice z wawrzynami lub jakieś drzewko cytrusowe lub bajecznie kwitnące oleandry.

duuuużo lawendy, róże i jeszcze sudanvilla w donicy glinianej
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 14:57, 18 lut 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
zbigniew_gazda napisał(a)
Agnieszko - pewnie będziesz Wójtem , bo dobrze gadasz. Nieszko te kamienie nijak nie pasują do pięknego domu , eleganckich drzwi i okien. Osobiście to bym zrobił delikatne ogrodzenie na tarasie albo tuż przed nim (płotek , metalowe lub drewniane ogrodzenie lub niewysokie iglaki ). Rabatkę odsunąć na róg
i zrobić schodki do ogrodu . Danusi kompozycja też jest piękna. Przed podjęciem decyzji jeszcze duuuuużo pooglądaj rozwiązań ogrodowiskowych.

Zbyszku jeszcze pewnie dużo oglądać będę. Tylko tak sie zastanawiam że jak się ostecznie zdecyduje na śródziemnomorską to pare kamieni muszę tam zostawić chyba? Co to za śródziemnomorska bez kamieni?
Ogrodzenia typu płotek specjalnie nie chcę. Taras jest niewielki i zdaje mi się że ogrodzenie go jeszcze pomniejszy.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies