Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

kwiatholandii 11:13, 01 kwi 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Wieloszka napisał(a)

Jakie trawy wyrzucasz??? Ja dosadzam co roku więcej i więcej, a Ty wyrzucasz
W prawym rogu przed iglakami jest kawałek żywopłociku bukszpanowego? Dobrze widzę? Pociągnęłabym go wzdłuż linii tej rabaty, żeby zrobić taką ramkę dla trawnika, albo... nie wyrzucała traw , tylko może wymieniła na inne, skoro te Ci nie pasują? Co tam rośnie?
Albo między pasami bukszpanu, które już są, kilka dużych kul rozmieszczonych regularnie, a pomiędzy nimi jednogatunkowe morze trawek/bylin.


Tam po obu stronach są dwa paski bukszpanów a za nimi wysokie trawy i one zostają. Tam ramki nie chcę akurat, bo chcę tą przestrzeń zostawić otwartą. Też myślałam o jakiś malych trawach, ale chcę, żeby tam było zielono przez cały rok i raczej zero miksów tylko jeden gatunej....no wiesz, jak ja lubięMa być mega spokój na rabacie...ciszaOstatnio ucekam w stefę ciszy i też tam chciałabym żeby nie było haosu.Spokój. Myślę.....
Dzięki
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 11:15, 01 kwi 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
ps...Aga. pomysł z powtórzeniem kul też biore pod uwagę. Z drugiej strony myślę o czymś płaskim, prostym i zimozielonym.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 11:21, 01 kwi 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
magnolia napisał(a)
w pełnym słońcu znowu musi mieć wilgotniej żeby dała radę, bo ona lubi mniej słoneczna wystawę
Dużo masz tam miejsca?- Może nawiązać kształtem do kul i dać tawułę brzozolistną tor- wiosną na biało zakwitnie a jesienia łapie purpurowe kolory liści. Jest bardzo kształtna. Ale potrzebuje z 80 cm


ta rabata ma około 10m x 2m. Ja monochromatyczna jestem i kolorystycznie oprócz odcieni zieleni i bieli nie ma u mnie innych barw. No może dodatki w donicach jako wyjątek i słynny rdestMusi być zimozielono
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
magnolia 11:32, 01 kwi 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
to może bukszpanowe/cisowe kwadraty żeby nawiązywały do bukszpanowych lini obok?
____________________
kwiatholandii 11:42, 01 kwi 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
magnolia napisał(a)
to może bukszpanowe/cisowe kwadraty żeby nawiązywały do bukszpanowych lini obok?


Tez są na liście przemysleń...Dziękuje za zaangażowanie
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Borbetka 13:48, 01 kwi 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Monia, o dąbrówce się wypowiem po tym sezonie. Ja mam w półcieniu, nie na patelni.
____________________
borówcowy wizytowka
kwiatholandii 14:29, 01 kwi 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Borbetka napisał(a)
Monia, o dąbrówce się wypowiem po tym sezonie. Ja mam w półcieniu, nie na patelni.


No wiem Monia, u Cuebie się w niej zakochałam
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Sebek 17:09, 01 kwi 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A ja sobie myślę, że skoro jest to tak reprezetacyjne miejsce (po ulokowaniu widać, że wychodząc z domu masz je w zasięgu wzroku) to musi tam rosnąć coś co jest ładne przez cały rok I może różaneczniki Cunnigham's'White tam dały radę? Patelnię może zniosą, ale susza im na pewno we wzrośnie nie pomoże...
Inną propozycją może być pas lawendy, ale czy dla tych kilku miesięcy w roku gdy jest ładna warto się poświęcić?

Może plama runianki japońskiej albo wrzośców "Golden Starlet"?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kwiatholandii 19:36, 01 kwi 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Sebek napisał(a)
A ja sobie myślę, że skoro jest to tak reprezetacyjne miejsce (po ulokowaniu widać, że wychodząc z domu masz je w zasięgu wzroku) to musi tam rosnąć coś co jest ładne przez cały rok I może różaneczniki Cunnigham's'White tam dały radę? Patelnię może zniosą, ale susza im na pewno we wzrośnie nie pomoże...
Inną propozycją może być pas lawendy, ale czy dla tych kilku miesięcy w roku gdy jest ładna warto się poświęcić?

Może plama runianki japońskiej albo wrzośców "Golden Starlet"?


Sebku, ale masz nosa
były już tam w pierwszym roku i runianka i rododendrony. wszystko spalone było. runianka prawie bez liści była. teraz w cieniu soczysta i piękna. Masz racje, musi być zimozielono i reprezentacyjnie. Niedługo jadę do NL i wsiadę na rower i objadę miasteczko. Tam mnie coś pewnie natchnie
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
malkul 10:56, 03 kwi 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
kwiatholandii napisał(a)


Niedługo jadę do NL i wsiadę na rower i objadę miasteczko. Tam mnie coś pewnie natchnie


Myslę że to najlepszy pomysł!
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies