Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z perspektywą na przyszłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z perspektywą na przyszłość

zabaewa 23:22, 31 mar 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
kwiatholandii napisał(a)


Jeszcze coś tam bas dopada, ale opanowaliśmy zarazę. O szkodach nawet nie chce myśleć....brrrr aż się boję rannych oględzin. a jak u Ciebie sytuacja?


Pływamy Wszędzie stoi woda - w tulipanach, w różach, pod płotem i na trawnikach, na ścieżkach i podjeździe. Ruchome rzeczy pochowaliśmy ale co wiatr od sąsiadów rzyniesie , to okaże sie juto rano. Jest strasznie. A Maya ma najgorsze dni cieczki i ciągle chce na dwór i sterczę na tym zimnie bo muszę jej pilnować. Taki horrorek.
Oj będziemy po Świętach lizać ogrodowe rany...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Madzenka 00:10, 01 kwi 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A ja fruwam...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kwiatholandii 06:49, 01 kwi 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Madzenka napisał(a)
A ja fruwam...


My też!! zalało altanę i jest awaria jego dachu bo basen się na nim zeobił. przez okno reszta narazie wyglada znośnie. Jedyna obawa sa nowe bukszpany posadzone. tyle tegi deszczu. Mam nadzieję, że brzozy wypija.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Borbetka 09:26, 01 kwi 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Kurcze, ten dach masz całkiem płaski. No i co robić, jeśli jest oberwanie chmury? Przecież rynny tego nie odbiorą. Rany, współczuję.
A rabata będzie wow! Na obrazkach jest akurat hortensja Anabelle. Będziesz sadziła taką? Czy Lime light?
____________________
borówcowy wizytowka
magnolia 09:54, 01 kwi 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
kwiatholandii napisał(a)


ej Ty szpiegu mały

ps. może mi coś wyszpiegujesz na front przed hojnami. wyrzucam wszystkie trawy i nie wiem co tam. Męczę się już od jesieni. tam patelnia jest. myślę o czymś zielonym zima i moze kwitnacym. pierwsza dabrówka mi do głowy przyszła w ilości 60 szt jako plama.



gdzie ta dąbrówka by była?
Odradzam Ci ją jednak- w większości ogrodów prawie co sezon łapie mączniaka i wyglada nieciekawie od późnej wiosny do końca sezonu. Dzika czasem daje radę np u mnie, ale ja mam sucho bardzo.

ślinię się do Twoich mebli i puszystych kobiet w ogrodzie
____________________
Wieloszka 10:24, 01 kwi 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
kwiatholandii napisał(a)


ej Ty szpiegu mały

ps. może mi coś wyszpiegujesz na front przed hojnami. wyrzucam wszystkie trawy i nie wiem co tam. Męczę się już od jesieni. tam patelnia jest. myślę o czymś zielonym zima i moze kwitnacym. pierwsza dabrówka mi do głowy przyszła w ilości 60 szt jako plama.


Jakie trawy wyrzucasz??? Ja dosadzam co roku więcej i więcej, a Ty wyrzucasz
W prawym rogu przed iglakami jest kawałek żywopłociku bukszpanowego? Dobrze widzę? Pociągnęłabym go wzdłuż linii tej rabaty, żeby zrobić taką ramkę dla trawnika, albo... nie wyrzucała traw , tylko może wymieniła na inne, skoro te Ci nie pasują? Co tam rośnie?
Albo między pasami bukszpanu, które już są, kilka dużych kul rozmieszczonych regularnie, a pomiędzy nimi jednogatunkowe morze trawek/bylin.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 10:28, 01 kwi 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
kwiatholandii napisał(a)


Ja też nie mogę Listę prześlij na maila
Kanciki robione szpadelkiem Bentleya jak dobrze piszę

Wolę pomęczyć Cię pytaniami osobiście, więc czekam z niecierpliwością na nowe zakupy bukszpanowe
Nóż do kancików muszę zakupić nowy, bo już dwa złamane na mojej wspaniałej glinie...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
kwiatholandii 11:05, 01 kwi 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Borbetka napisał(a)
Kurcze, ten dach masz całkiem płaski. No i co robić, jeśli jest oberwanie chmury? Przecież rynny tego nie odbiorą. Rany, współczuję.
A rabata będzie wow! Na obrazkach jest akurat hortensja Anabelle. Będziesz sadziła taką? Czy Lime light?


Limelight. Dach ma spad, ale jest jakaś awaria z odpływem. Ra folia na dachu nawaliła. Zobaczymy, może nie bedzie tak zle
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 11:07, 01 kwi 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
magnolia napisał(a)


gdzie ta dąbrówka by była?
Odradzam Ci ją jednak- w większości ogrodów prawie co sezon łapie mączniaka i wyglada nieciekawie od późnej wiosny do końca sezonu. Dzika czasem daje radę np u mnie, ale ja mam sucho bardzo.

ślinię się do Twoich mebli i puszystych kobiet w ogrodzie


Dąbrówka miałaby być zaraz przed hojnami na samym przodzie. Z daleka widac takie chmurki małe traw. Wszystko wyleci i cos tam muszę wymyślić. Jak już pisałam to patelnia i bardzo sucho, więc jak piszesz, że w suchych warunkach ok, to może mozna pomysleć?
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
magnolia 11:12, 01 kwi 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
w pełnym słońcu znowu musi mieć wilgotniej żeby dała radę, bo ona lubi mniej słoneczna wystawę
Dużo masz tam miejsca?- Może nawiązać kształtem do kul i dać tawułę brzozolistną tor- wiosną na biało zakwitnie a jesienia łapie purpurowe kolory liści. Jest bardzo kształtna. Ale potrzebuje z 80 cm
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies