Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedwiośnie ogrodu..:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedwiośnie ogrodu..:)

martika 10:25, 13 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Czesc mam posadzona i dokoncze chyba to, jak faktycznie bedzie nieciekawie to poczynię zmiany. Jak ktos ma jakies ciekawe poysły to bardzo proszę.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
dorotka_z 12:05, 13 sie 2013


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
Mi się już bardzo podoba!

Przepraszam, nie chcę się wymądrzać, bo nie mam ani doświadczenia ani jakiś szczególnych talentów w tej dziedzinie, ale tak sobie pomyślałam, że może dosadzić jeszcze za 2-3 niższe trzmieliny, żeby troszke przełamać kompozycję, ale nie wiem czy podobałoby Ci się takie niesymetryczne zestawienie

a na wprost, przed hortensjami, może jakieś kule?

____________________
martika 13:15, 13 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Nad kulami sie faktycznie zastanawiam, miały by pójśc tak jakos w róg wielka na pniu i pod nią dwie lul trzy różnej wielkosci mniejsze....dlatego ze te róg (miedzy murem a serbem) jest taki troche pusty...tylko kule na pniu bede miała dopiero we wrzesniu
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 18:51, 15 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Posadziłam wiekszość i zaczełam podsypywac grysem, ale faktycznie cos mi brakuje przy murze, bluszcz jeszcze malutki
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 18:52, 15 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Coś czuję, ze jakies zmiany tu nastapia.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
szarlotka 14:17, 20 sie 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 69
martika napisał(a)
Posadziłam wiekszość i zaczełam podsypywac grysem, ale faktycznie cos mi brakuje przy murze, bluszcz jeszcze malutki


Lawendę przysunęłabym trochę bliżej trzmieliny, żeby stworzyć bardziej zbitą "skarpetę". A pod ogrodzenie może jakąś większą trawkę?

Przy buku pasowałyby żurawki może np. palace purple.
martika 14:48, 20 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Wiitaj Szarlotko i dzieki za rady, własnie cos takiego chciałam osiągnąc i troszke pozmieniałam juz , wklejam fot:

lawende posadziłam w rzadkach iżurawki tez i dalej dojdą kule:

przed ta różą i kulami bedą ze trzy zurawki innego koloru jasniejsze i dalej te bordowe, nie iwem tylko czy ta lawenda nie za gesto posadzona? chyba tak.... po murze ma sie piac bluszcz i dwie róze , tam gdzie te pergolki

____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 14:49, 20 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Za kulami i żurawkami bordo posadzone sa Limki.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
szarlotka 14:51, 20 sie 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 69
Wydaje mi się, że nie za gęsto - jak się rozrośnie to będzie świetnie wyglądać
Madzenka 23:00, 20 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Fajne zmiany u Ciebie widzę
Brakowało mi czegoś zielonego na tyłach tej rabaty, lae czytam, że będzie na niej bluszcz i róża. Ponieważ jednak wszystkie te rośliny nie są zimozielona poza bukszpanami może dosadż miskanty aby stworzyć wyższe piętro? Trawy są piękne zimą
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies