Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedwiośnie ogrodu..:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedwiośnie ogrodu..:)

malkul 21:33, 04 sie 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
u mnie też przestój, za gorąco, za sucho i gość w dom
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
BEATA_S 13:25, 07 sie 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Marto czytałam, że tak jak ja borykasz się z chorym serbem. Powiedz, lepiej już Twój wygląda? Pryskałaś go?
Pytam dlatego, że moje niestety chyba padną. Igły już tak niemiłosiernie lecą, że z dnia na dzień jest gorzej
Pryskałam je na tę mszycę, ale nie wiem czy to coś dało....
szkoda mi ich bardzo, ale cóż... gdybym wcześniej rozpoznała tę chorobę może by było inaczej.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 13:25, 07 sie 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
dubel
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
martika 21:34, 09 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witaj Beato, własnie walczyłam i nie było mnie na Ogrodowisku, i tez myslałam aby do Ciebie napisac.
Pryskałam tego serba, ale nie wiem, od orysku minęło 5 dni, troszke igieł zleciałoz góry, marnie to widze.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
BEATA_S 21:56, 09 sie 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Marto, ja swoje serby pryskałam Polysect, ale Confidor też może być. Mnie się akurat skończył, a miałam ten Polysect więc ten wykorzystałam.
Jeden z chorych serbów już padł... drugi ostatkami sił jakoś się trzyma. Cienko to widzę, aby wyzdrowiały
Moje od początku były podejrzane, ale miałam nadzieję, że jakoś się zaklimatyzują, to była wiosna, popryskałam na choroby grzybowe i niby było ok. Wypuściły nowe przyrosty, aż nagle właśnie tak gałązki opadły i stały tak jakiś czas (myślałam, że to przejściowe). No a potem to już w ciągu kilku dni opadały igły i teraz 1 już prawie suchy . Miałam ochotę od razu go wyrzucić, bo nie mogę patrzeć na takie "suche pochruszcze" i chyba jutro to zrobię. Przy tej okazji zobaczę jak wyglądają korzenie.

Szkoda mi tych serbów, bo u mnie rosły w szpalerze i teraz będę musiała szukać takich samych, aby ładnie wyglądało.
I powiem Ci, że tak sobie myślę... gdzieś przeczytałam, że iglaki najlepiej sadzić jesienią. Teraz też tak uważam. W ubiegłym roku sadziliśmy serby jesienią i odpukać (tfu tfu) nie mam z nimi problemów.

Mam nadzieję, że może Twoje da się ratować, czego Ci życzę, pozdrawiam
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
martika 22:04, 09 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzięki Beato, ja swoje własnie sadziłam jesienią, tylko bardzo blisko miłam posadzonego modrzewia, a wszedzie czytam aby unikac tego sasiedztwa, jest juz wykopany oczywiście i chce sie go w ogóle pozbyc. Mój serb miał podobne objawy. No jestem ciekaw i tez rośnie w żywopłocie, wiec jak bedzie koniecznosc go wyrzucic to tez bede szukac podobnego, ataki tłuściutki sie zapowiadal
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 11:29, 12 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Wklejam swoje zmagania z przedogródkiem:

Te trzy kule z wisnią bedą w grysie granitowym półkolu. W prostokącie z bukszapnu trawnik, na murze ma byc bluszcz miejscami, juz posadzony. Moze ktos ma jakies propozycje...jescze nie wszystko posadzone.
Dalej:

Rabata za bukszanem w grysie granitowym, sa tam Carex Evergold, zurawki Obsidian, lawenda, a w niej trzmielina, to sie powtarza.

Dalej drugis tozek i znowy Carex z boku i za stozkiem, za Carexem zurawki Galaxy przed hortensjami.
Na ostanim zdjęciu widac w rogu troche miejsca musze chyba tamcos wymyslic, moze pasowałaby tam duza kula z bukszpanu na pniu, juz ja pokazywałam.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
martika 11:34, 12 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Potem wiecej zdjec, a i jeszcze Buka Dawyck Gold posadziłam i tez szulkam dla niego towarzystwa:

Wzdłuz tej rabaty i dalej przed Bukem ma byc trawnik w prostokącie, ale czym podsadxic Buka? Ktos ma jakies propozycje?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Kondzio 11:37, 12 sie 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Np hostami
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
martika 11:41, 12 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witaj Kondzio, tez myslałam o hostach, ale musze cos dodac zimozielonego jescze, bo zimą nic nie będzie, same badyle
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies