Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

garyska8 20:57, 25 cze 2013

Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 2
roza333 napisał(a)
Witaj bardzo ciekawi mnie jak rosną Twoje pomidorki i reszta wysiewów pozdrawiam


To samo pomyślałam. Czekamy na relację
bogumila 20:13, 30 cze 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
garyska8 napisał(a)


To samo pomyślałam. Czekamy na relację
Pomidorki już owocują..

.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Luckaa 13:10, 06 lut 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Witam, zabieram się za to sianie w poejmniki, ale zastanawiam się jaka temp powinna być zeby to wzzystko zaczeło wschodzić, ok 13 st to nie za mało? Bo w domu to ja nie mam tyle parapetów żeby to poustawiać.
____________________
Lucyna
Gardenarium 13:12, 06 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja wysiewałam w domu w zeszłym roku 2 marca

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1528-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy-czesc-ii?page=1246#post_0
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Luckaa 13:49, 06 lut 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Dziękuje pani Danusiu, czyli w tych pomeiszczeniach gdzie jest ok 10-15 st bedzie tym roślinkom chłodno zeby wzeszły,
____________________
Lucyna
TeresaSz 19:39, 10 lut 2014


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
A więc można już siać?
____________________
Ogród ze skarpą
kaisog1 20:03, 10 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
.....słuchajcie..... bo z tym sianiem nie wytrzymam Po pierwsze trzeba się trzymać terminów wysiewu z opakowań a po drugie trzeba obserwować pogodę. Gdy jest mało słońca a dzień na prawdę krótki nie warto siać.... rośliny się wyciągną niemiłosiernie i wysiewy będą o kant tyłka Każdego już swędzi coby zacząć ale cierpliwość to chyba główna cecha ogrodnika
Ojjjj mnie też nosi ale czekam..... będę wysiewała jedynie to co trzeba siać do połowy lutego - czyli na przykład pora
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
TeresaSz 21:15, 10 lut 2014


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
No to kiedy można siać np. kwiaty? Mam lobelię, pysznogłówkę, kocimiętkę, zawciąg i smagliczkę. Ja już nie mogę się doczekać tym bardziej że u nas wiosna już całą gębą
____________________
Ogród ze skarpą
Gardenarium 22:36, 10 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lobelia jest jednoroczna, kocimiętka, monarda i smagliczka - byliny.

No jeszcze jest smagliczka jednoroczna, jaką masz?

Lobelia - siejemy nawet w lutym w domu, w marcu do inspektu czy namiotu lub w kwietniu i maju wprost do gruntu, ale późno zakwitnie gdy do gruntu więc nie polecam. U nas dużo osób już sieje.

Prześledź sobie http://www.ogrodowisko.pl/watek/551-lobelia

Kocimiętka - wysiew go gruntu wiosną np. w kwietniu a nawet później

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/356-kocimietka-warta-polecenia

Monarda - wysiew wiosną do gruntu albo na rozsadniku, potem pikujesz na miejsce stałe

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/372-monarda-pachnaca-herbata

Smagliczka skalna - jeśli bylina o żółtych kwiatach to wysiew wiosną
Jeśli roślina jednoroczna czyli smagliczka nadmorska - to można do inspektu lub namiotu w lutym-marcu lub do gruntu od marca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TeresaSz 19:45, 11 lut 2014


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Danusiu, mam smagliczkę nadmorską Lobularia martima, na opakowaniu kwiatki są fioletowe, więc wysieję do gruntu, nawet nie wiedziałam że to jest roślina jednoroczna . A co z zawciągiem nadmorskim Armeria martima, czy to też jest roślina jednoroczna?
____________________
Ogród ze skarpą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies