Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

elzbieta_g 21:06, 22 kwi 2016


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
butterfly napisał(a)
/uploads/p/109/1091745/original.JPG[/img]

świetnie wyglądają te łebki tulipanów zza bukszpanu
piękna wiosna
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
nawigatorka 21:09, 22 kwi 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Mocne kolory.i to tamie skrajne. A jak do siebie pasuja
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lojalna_ 21:09, 22 kwi 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Jest u Ciebie co ogladac )) szafirki intensywnie sie mienia reszta równie piekna )))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Pawlus 22:11, 22 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Widoczki przepiękne i ten zawijas taki wielki. To z tych lidlowych bukszpanów, dobrze pamiętam?
Jak Twoje miskanty? Ruszają?
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Luki 23:22, 22 kwi 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Nie wiem co napisać, ale idę jeszcze raz popatrzeć
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
_Martini_ 23:34, 22 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Cześć Beata, pierwszy raz jestem u Ciebie i się zachwycam. Te zdjęcia to balsam na moją duszę że jednak linie faliste rabat są piękne. Cudowne zestawienie bukszpanów i tulipanów. Będę czekać na piwonie, bo to chyba dla nich te koła? Czy po pergoli już coś się pnie?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Madzenka 07:15, 23 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zdecydowanie za rzadko pokazujesz swój ogród

Gdzie znalazłaś miejsce dla magnoli? W bukszpanach ?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
inag 18:51, 23 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Takie zdjęcia to ja mogę oglądać po 100 razy dziennie! Wszystko do siebie idealnie pasuje Nic tylko wzdychać..
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
butterfly 20:57, 23 kwi 2016


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Jagoda, jak pieknie napisałaś "wątkowa kompaktowość" - nigdy jeszcze nie usłyszałam komplementu w takim stylu dziekuję

frezja, marikeny cierpliwie czekają na proste paliki... zlitowałam się i kupiłam... ale kiedy ja je wkopie...

elzbieta_g, takie wybierałam aby zaglądały własnie zza bukszpanów nawet nie wiesz jak zgrzytałam zebami jak zaczęły rozwitać niżej... ale jakoś je wyciągnęło do góry

nawigatorka, mocne, to fakt. Akurat berberysy mi na tym zawijasku nie grają z tymi tulipanami...
jednak jak do tej pory najładniejszy kolor tulipanów to Queen of night z L. i B. - piekny głęboki kolor czerwonego wina...

lojalna, szafirki the best czekam jeszcze na nowość w moim ogrodzie - Fantasy Creation - małe kwiatuszki już są

Pawlus, tak, te wszystkie "dojrzałe" zawijasy, obwódki to z lidlowskich bukszpanów. Do tej pory kolega z pracy wspomina ten napad na LIdl - bo mój M. wykupił wszystkie a jego ojciec też chciał chociaz jedną doniczusię
Czytałąm w innych wątkach o zbiorowej histerii o trawach - moje miskanty prawie wszystkie ruszyły - Morning Light, Gracillimus, Krater, nie ruszył do tej pory jedynie Fernen Osten

Zajrzałam też dziś dokładniej do zawilców HJ - w miejscach gdzie je posadziłam raczej na pewno już nie ruszą... ale w odległości parę centymetrów od roślinki macirzystej pokazały sie listki siewek, odnóg, jak zwał, tak zwał

Luki, pozdrawiam

Martini, te koła-półkoła to dla hortensji - z piwoniami dopiero zaczynam zabawe w tym roku, mam 3 różowe, w tamtym tygodniu dokupiłam Barbarę, a mam ochotę jeszcze na białą

Po każdej pergoli u mnie coś sie pnie
Przy tarasie Eden Rose i powojnik Polish Spirit, łuk-przejście to jasmina i powojnik Prince Charles, i to półkole to róze posadzone jesienią. Tam jeszcze dosadzę powonki ale najpierw musze przesadzić cisy, ale one czekają aż M. postanowi zacząć robić miejsce na ognisko, grill i takie tam w drugiej części ogrodu

Madzen, miejsce między bukszpanami to idealna miejscówka dla ambrowca Gumball poszukuje go już 3 rok...
a dla magnolii mam miejsce za tym łukowatym przejściem ale widoczne będzie z tarasu
Musze tylko - kolejny raz... - przesadzić stamtąd głóg Paul`s Scarlet...

inag, dziękuje bardzo, miło mi
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 21:08, 23 kwi 2016


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Dziś wstałam o 5.30 i wybrałąm się na hurtownię - chciałam już kupić petunie do skrzynek na okna żeby przed komunią je troche podtuczyć i cieszyły oczy

jakie ceny... lawenda 2,5zł, sesleria h. 2,-, heliotrop 4,-... oczywiście to co napisałam to wzięłam bo i tak miałam w planach kupić , a pojechałam tylko po petunie... ale jak pomyslałam że w szkółce potem mam dać tą cenę razy 4 i to ma byc jeszcze super tanio...

A teraz dwa ogłoszenia parafialne

- ktoś wie gdzie można dostać ambrowca Gumball proszony jest o odzew. wiem że na podkarpaciu jest niedostępny (z tego co sie orientuję), może gdzieś w małopolsce, koło Warszawy, śląsk... wiem ze jest na pomorzu ale raz ze za daleko, dwa ze drogi był...
warunek - szczepiony min na wys 1,80 m

- ktoś chce się podzielić swoją wysianą stipą? w zamian podziele się swoimi sadzonkami, reszta na priv.

Po dwóch sezonach już wiem że stipe jednak trzeba co rok siać i taką świeżynkę sadzić i nie martwić się co wiosna - odbije czy nie odbije...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies