Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Hanusi po zimie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Hanusi po zimie

hanka_andrus 22:44, 14 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Violu, ja nie rozróżniam kopru. Jaki jest w handlu taki kupuję, A ostatnio to tylko samosiejki. I wg mnie nie ma żadnej różnicy, producenci sobie kasę nabijają, metkując je raz "szmaragd" innym razem "ametyst". Siej, zbieraj i zamrażaj. Moja rada, nie siać w rządku. Bo go mogą mszyce obsiadać. Najlepiej między innymi roślinami, albo kwiatami.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 18:36, 17 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
No ja jeszcze samosiejek nie mam,chociaz wysialam przed zima koper ten co rósł poprzedniczce-ale jakis bardzo mizerny moze coś wykiełkuje ,też widać ziemia jałowa już,ale wysieje też miedzy kwiatami jak radzisz
Pomidorki wczoraj wysialam ,chucham dmucham by coś z tego było
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
hanka_andrus 19:14, 17 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Violu, będzie, będzie. Jaki nawóz stosujesz? Bo, że wyjałowiona ziemia, to pewne. Radzę kupić na jesień obornik, a teraz potraktować ziemie azofoską pod wszystkie rośliny. Bo mimo starań marne zbiory mogą być.

Masz jakieś inne zdjęcie oprócz domku i dziewuszek? Jakieś krzewy, drzewka?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 20:56, 17 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
a co to ziemia azofoska ?jak poznac ze to taka?przepraszam moze i głupie pytanie ale nie widzialam takiej,na jesien rozsypałam wapnem z minerałami i chcialam kupic nawoz kurzy przetworzony do podlewania poszczególnych roslin a na niektóre nawoz z pokrzywy wiosna i latem
co do zdjec,mam tylko takie ogolne-moge dac ,dzis załuje ze nie robilam kazdemu kwiatowi itp,chodz tez niewiele było od sierpnia kwiatow kwitnących procz roż i potem chryzantem,troche dokupilam roze kilka kolorow (w tym roza Papieska),tulipanow,zonkili,hortensji tez kilka kolorow
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
violka171 20:56, 17 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Piotr_ 20:43, 02 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Wpadam zobaczyć zaległości u cb bo trochę mam bo zajęty jestem innymi sprawami i na bieżąco nie zaglądam
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
hanka_andrus 21:44, 02 mar 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
violka171 napisał(a)
a co to ziemia azofoska ?jak poznac ze to taka?przepraszam moze i głupie pytanie ale nie widzialam takiej,


Violu, azofoska to nawóz. Co prawda sztuczny, ale za to działający przez cały sezon. O naturalnych nawozach to można pytać w ogrodniczych, sklepach.
Czytam, że już wapnowałaś, to wiosną możesz dawać uniwersalne.
Co do zdjęć, nie ma przymusu, ale dobrze mieć pamiątkę ze swego ogrodu. Nawet w zimie przypomnieć. Pozdrawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 18:02, 03 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
hanka_andrus napisał(a)


Violu, azofoska to nawóz. Co prawda sztuczny, ale za to działający przez cały sezon. O naturalnych nawozach to można pytać w ogrodniczych, sklepach.
Czytam, że już wapnowałaś, to wiosną możesz dawać uniwersalne.
Co do zdjęć, nie ma przymusu, ale dobrze mieć pamiątkę ze swego ogrodu. Nawet w zimie przypomnieć. Pozdrawiam.

Wiesz Haniu wole naturalny jak już mam mieć swoje warzywka,a co do zdjec to dalam wczesniej na swoim profilu by Ci nie zasmiecać,pozdrawiam cieplutko
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
hanka_andrus 18:15, 03 mar 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Violu, wpisujesz się ki na moim pierwszym wątku, teraz jest aktualny "Ogródek Hanusi kolejny sezon" Ale za chwilę zmienię na następny od momentu , kiedy pójdę po zimie do ogrodu. Tak łatwiej potem szukać, jak czegoś potrzebuję, Traktuję to jako historię ogrodu i mojego samodzielnego w nim gospodarowania.Też tak myślę z tym dokarmianiem, ale pod kwiaty , nie przesadzam z obornikiem, kto by mi to rozrzucał. Zamawiam raz na 4 lata małą przyczepkę, rozrzucić łatwiej a, to co zostanie, pakuję do worków i mam na później, A pod krzewy kwasolubne, tez inny nawóz potrzebuję, a nie obornik.

Rownież pozdrawiam i zapraszam póki co do bieżącego wątku, a potem do zmienionego - na rok 2016.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies