Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Hanusi po zimie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Hanusi po zimie

Mala_Mi 23:01, 03 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Szukam wszystkich fachowców od pomidorów w nieogrzewanej szklarni.. tym sposobem i u Ciebie zadaję to pytanie. Kiedy wysiewasz pomidory???
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
hanka_andrus 00:03, 04 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Aniu, pomidory sieję za tydzień. Zanim wzejdą kolejny tydzień do końca miesiąca będą dobre do pikowania. Pikuję jeden raz rozsadę wysadzam koło 15 kwietnia, chyba, żeby przymroziło, to się wstrzymam,

Po wysadzeniu do szklarni dodatkowo przykrywam folią albo włókniną. Zanim się dobrze nie przyjmą. Na wszelki wypadek, trzymam kilka roślin gdyby mróz zwarzył te wsadzone.

Ostatnie dwa sezony mi się udawało trafić w temperaturę. Oczywiście śledzę w czasie wszystkie możliwe prognozy. Ty masz dobrze, bo w razie czego, możesz szybko wstawić jakiś znicz do szklarni. Mnie by było trudno galopować do ogrodu wieczorem. Zawsze jest ryzyko.

Najlepsza rozsada to taka 7 tygodni od pikowania. Możesz policzyć ile potrzebujesz czasu na przygotowanie rozsady. Termin 15 kwietnia można oczywiście dowolnie przesuwać.
Życzę powodzenia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Mala_Mi 23:26, 04 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dzięki za obszerne informację.. też cześć posieję za tydzień
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
violka171 22:02, 05 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Haniu Ty taka rozeznana potrzebuje info-uprawa pora z nasion krok po kroku,kiedy przycinac podsypywac przed wydelegowaniem do gruntu itp,wyszukiwarka mi nic nie znajduje,a na necie znajduję tylko ogólne informacje :-/
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
hanka_andrus 22:50, 05 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Violu, chyba pora się nie przycina. Trzymaj na oknie z najwyższa ekspozycja światła, i niech rośnie, Ogrodnicy chyba nawet nie pikują. Jak kupuje rozsadę, to mi ze skrzynki wybierają.
Przycinanie liści i korzeni stosuje się przed wysadzeniem na miejsce stałe. W książce napisano, że wysadzamy do gruntu jak minie obawa przymrozków. Wg zapowiedzi wiosna ma być wczesna, ale ochłodzenie ma wracać co jakiś czas, Nie wiem jakie masz możliwości, żeby już w marcu część wysadzić do inspektu, albo i wszystkie. Jak masz takie osłonięte od wiatru miejsce i nasłonecznione mogłabyś zaryzykować zadołowanie.

A poza tym chciałabym Tobie przesłać kilka czasopism ogrodowych. Podaj mi adres na Priw. Nie mam co z nimi robić, a Tobie może się przydadzą. Chyba, że nie chcesz. Oczywiście za frico.


____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 11:40, 06 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
hanka_andrus napisał(a)
Violu, chyba pora się nie przycina. Trzymaj na oknie z najwyższa ekspozycja światła, i niech rośnie, Ogrodnicy chyba nawet nie pikują. Jak kupuje rozsadę, to mi ze skrzynki wybierają.
Przycinanie liści i korzeni stosuje się przed wysadzeniem na miejsce stałe. W książce napisano, że wysadzamy do gruntu jak minie obawa przymrozków. Wg zapowiedzi wiosna ma być wczesna, ale ochłodzenie ma wracać co jakiś czas, Nie wiem jakie masz możliwości, żeby już w marcu część wysadzić do inspektu, albo i wszystkie. Jak masz takie osłonięte od wiatru miejsce i nasłonecznione mogłabyś zaryzykować zadołowanie.

A poza tym chciałabym Tobie przesłać kilka czasopism ogrodowych. Podaj mi adres na Priw. Nie mam co z nimi robić, a Tobie może się przydadzą. Chyba, że nie chcesz. Oczywiście za frico.



no niestety Haniu nie mam inspektu,beda sobie rosły na parapecie puki nie wysadze do gruntu,gdzieś tu wyczytałam ze się przycina łodyge nim nie pójdą na miejsce stałe ale nie mogę znalezc wątku.
Dziekuję z góry Haniu za chęć pomocy z czasopismami,bardzo chętnie skorzystam masz dobre serduszko ,daje adres na priv pozdrawiam cieplutko
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Napia 21:34, 07 lut 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
hanka_andrus napisał(a)
Dziękuję Marzenko, uaktywniłyśmy mój stary wątek, ale nie szkodzi. O wiośnie w lutym marzę od trzech miesięcy!



Hihihi, to tak jak ja

Macham Haniu i życzę wiosny już
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:35, 07 lut 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
hanka_andrus napisał(a)
Aniu, pomidory sieję za tydzień. Zanim wzejdą kolejny tydzień do końca miesiąca będą dobre do pikowania. Pikuję jeden raz rozsadę wysadzam koło 15 kwietnia, chyba, żeby przymroziło, to się wstrzymam,

Po wysadzeniu do szklarni dodatkowo przykrywam folią albo włókniną. Zanim się dobrze nie przyjmą. Na wszelki wypadek, trzymam kilka roślin gdyby mróz zwarzył te wsadzone.

Ostatnie dwa sezony mi się udawało trafić w temperaturę. Oczywiście śledzę w czasie wszystkie możliwe prognozy. Ty masz dobrze, bo w razie czego, możesz szybko wstawić jakiś znicz do szklarni. Mnie by było trudno galopować do ogrodu wieczorem. Zawsze jest ryzyko.

Najlepsza rozsada to taka 7 tygodni od pikowania. Możesz policzyć ile potrzebujesz czasu na przygotowanie rozsady. Termin 15 kwietnia można oczywiście dowolnie przesuwać.
Życzę powodzenia.



A do gruntu kiedy wysiewać? Szklarni nie mam, więc muszę wsadzać w grunt dopiero po 15 maja.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
hanka_andrus 21:47, 07 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Agnieszko, jak masz zamiar sadzić pomidory do gruntu po 15 maja to policz do tyłu 8,9 tygodni. Wypadnie około połowy marca chyba.
Radzę wobec tego w Wielkim tygodniu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 18:59, 14 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Haniu,kupiłam dziś koper szmaragd-czy jest to dobra odmiana również do mrożenia na zime do obiadu?Jeżeli nie to jaką byś poleciła
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies