Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie tui

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie tui

vagnieszka 12:52, 27 mar 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
Gardenarium napisał(a)
Kurczę, niby wszystko dobrze. Ale z podłoży to mógł to być sam torf, a on nie za bardzo dobry jest. Ja tam wierzę w kompost, nawet byle jaki lepszy do niejednej ziemi z worka.

Ale nic to, zasil je w takim razie dolistnie i doglebowo i podlewaj. Odbiją ładnie i szyszek będą miały mniej, a więcej zielonego.


w weekend właśnie zamierzam zdjąć całą darń - za pomocą skądinąd znanego szpadelka, bo niestety trawa porosła i zasilić pinivitem. A póki co, obrywam te nieszczęsne szyszki...
____________________
Agulek Mój "ogród"
agam 12:54, 27 mar 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Gardenarium napisał(a)


Ja bym nie wycinała tych suchych, bo stracą kształt kulki, takie gołe są lepsze niż nieforemne


Będą gołe, poczekam aż odbiją. Wsadzę trawki to trochę przykryją te niedoskonałości .
____________________
Aga i Ogródek Agam
Gardenarium 17:48, 28 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zacienione nigdy nie odbiją. O ile w ogóle odbiją.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agam 19:39, 28 mar 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Gardenarium napisał(a)
Zacienione nigdy nie odbiją. O ile w ogóle odbiją.


Czyli bez trawek będzie.
____________________
Aga i Ogródek Agam
agnieszka_ma... 22:08, 29 mar 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 3
Dzień dobry Mam pytanie odnośnie cięcia swieżo posadzonych Brabantów. Posadziliśmy dzisiaj z małżonkiem 30 pięknych, gęstych, wysokich na 2,5 do 3m drzewek. Chcielibyśmy zrobić z nich formowany żywopłot. Kiedy najlepiej zacząć cięcie? Czy można już teraz wykonać cięcie w pionie i w poziomie, czy lepiej poczekać? Z góry dziękuje za wszystkie wskazówki
Gardenarium 22:59, 29 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcia, bo tuje są wielkie, na cięcie pierwsze może być za późno, zależy jak wyglądają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agnieszka_ma... 09:21, 30 mar 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 3
Wstawiam nasze tujki

Gardenarium 14:38, 30 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Super obrazowe zdjęcie, tniesz je i poziomo i pionowo.

Zachowawczo tniesz po czarnej linii, a dobrze po czerwonej.


No i do tego w pionie ścinasz nie za mocno, aby gołe gałązki nie zostały.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agnieszka_ma... 15:01, 30 mar 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 3
Pięknie dziękuję za odpowiedź i za zdjęcie ze wskazówkami
tabliczkazna... 09:44, 07 kwi 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Witajcie, jak w nicku - dosłownie. Uczę sie wszystkiego od podstaw jak na typowego mieszczucha z blokowiska przystało. Obecnie odkrywam, ze chyba nawet nie jestem pewna czy w żywopłocie mam szmaragdy (tak twierdzi były właściciel działki, który dwie strony nimi obsadził). Może mi pomożecie w identyfikacji? Bo moje szyszkuja, a wiec mądrzejsza o kilka postów stad, zaczęłam je podejrzewać o bycie Columnami. ehh... Wszystko do tej pory było zle, dobrze, ze tu trafiłam, bo pomimo ze czas mam ograniczony (mam dwoje maluszków w domu) to chociaż podczas karmienia i usypianie czytam ogrodowisko i dzięki temu m.in. uchronilam tuje przed mata (w ramach zakładania trawnika wykonawca miał mi zrobić taki gratis), wiem już,ze mi zle doradzili, by sypnąc nawóz wokół pnia i ze za dużo. No i najważniejsze - na wiosnę przycielam tujom tylko przyrosty na 1/3 długości (w celu zagęszczenia). Taka wiedza specjalistyczna na ten moment sie posługiwałam. Teraz widzę, ze można to zrobić inaczej, bardziej je wyrównać i nie bać sie, ze nie bedą rosły w górę. Moje przypominają fale Dunaju, bo cześć z nich była zasłonięta tzw "starodrzewem", którym sie chwalili, a który już wywalilam, bo to były okropne czeremchy, siedlisko dzikich kotów, komarów i wszędzie rosnących siewek. Proszę, czy możecie mi narysować jakaś bezpieczna linie ciecia?

Przepraszam za brak polskich znaków, ale pisze ze smartfona i nie mam siły z nim walczyć

Marta
____________________
Marta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies