Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie tui

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie tui

tabliczkazna... 09:47, 07 kwi 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Zdjęcia
____________________
Marta
tabliczkazna... 09:48, 07 kwi 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
____________________
Marta
tabliczkazna... 09:53, 07 kwi 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Już rozumiem o co chodzi, więcej nie będę PS. Trawa jest obecnie potraktowana herbicydem i za 2 tyg ja zerwiemy i nawieziemy nowej ziemi... To tytułem wyjaśnienia
____________________
Marta
tabliczkazna... 10:01, 07 kwi 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Jeszcze pytanie dodatkowe Niektóre z nich, zwane przeze mnie pieszczotliwie "rozklapiszkami" straciły swoją figurę i sie porozlazily. Czy podważaniem ich do bardziej zwartej formy coś pomoże? Dwie były tak fatalne, ze je wystrzyglam i wyprowadze za chwile ze szpaleru (podczas stawiania płotu).
____________________
Marta
Gardenarium 20:34, 08 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te co straciły figure podwiąż te porozłażone gałazki pojedynczo do pieńka.

Nie wiem czy to Columna, ale na bank miały za sucho, bo sporo szyszek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tabliczkazna... 20:56, 08 kwi 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Gardenarium napisał(a)
Te co straciły figure podwiąż te porozłażone gałazki pojedynczo do pieńka.

Nie wiem czy to Columna, ale na bank miały za sucho, bo sporo szyszek.


Tak zrobię. Bedą zgrabniutkie za jakiś czas, już ja sie nimi zajmę. Miały sucho, nie mieszkaliśmy tu, a one same tu walczyły z letnia susza. Zaraz bedą miały rozprowadzoną rureczke i wody pod dostatkiem.
Danusiu, a co z przycieciem? Dać im spokój na razie?
Ja te szyszki usuwam, dobrze robię?
____________________
Marta
Gardenarium 21:50, 08 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przyciąć w poziomie, będą lepiej wyglądały, co do szyszek nie wiem, czy dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lacki80 21:56, 20 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Tutaj zdjecie moich Smaragdow. Mam takie uczucie gdybym miala pare roznych rodzaji Thuji. Ale to chyba moje "widzi mi sie " . Powiedzcie mi, moge je poprzycinac juz teraz czy mam czekac az osiagna chciana wysokosc. Obecnie maja 1,20m -1,65m. Chcemy zeby mialy 2,20m, taka wysokosc by nam odpowiadala.
Jak je oberen teraz to czy dalej bede fajnie rosly w wysokosc ? Albo zwolna i Beda szly wiecej w boki ?
Jak ciac to ile cm najlepiej?


Jutro wstawie jeszcze zdjecie z innej strony. Widac bardziej te roznice wysokosci.
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
Lacki80 12:50, 21 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75



A wiec przyciac je czy jeszcze poczekac ? Ogrodnik u ktorego kupuje drzewka itp. Mowi ze moge szpice poobcinac, moja mama mowi zeby je wszystkie na jednej wysokosci poprzycinac. A ja sama juz nie wiem co robic. Posadzilam Smaragdy, bo myslalam ze moge im pozwolic urosnac do tych 2,20m i potem tylko rowno przycinac.
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
Gardenarium 21:02, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przyciąć teraz - nie czekać, przyciąć na rozgałęzieniach pędów, nie ciachać nożycami, tylko pojedyncze gałazki,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies