Gdzie jesteś » Forum » Literatura ogrodnicza » Dlaczego zniknął miesięcznik Ogrody????!!!!

Pokaż wątki Pokaż posty

Dlaczego zniknął miesięcznik Ogrody????!!!!

Didymos 05:10, 28 kwi 2012


Dołączył: 28 kwi 2012
Posty: 1
Ciekawe ile osób zauważyło że w kwietniu zniknął z rynku miesięcznik " Ogrody" ???
Był najlepszą gazetą fachową na rynku polskim od 1999r.
Zastąpiła go ''Magnolia" niby ładna,kolorowa ale wziąłem ją do ręki cztery razy i już rozleciała się okładka.Strasznie przypomina ''Mój piękny ogród" .
Mieliśmy coś polskiego w naprawdę dobrym wydaniu a tu jak zwykle zwyciężyła kasa .
Pozostaję w nieutulonym smutku

P.s Myślę ,że Danusia mogła by coś nam na temat tej tajemniczej zamiany podpowiedzieć

Pozdrawiam

____________________
Sebek 08:21, 28 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Magnolia jest połączeniem Ogrodów i Kwietnika - ale dlaczego, to nie wiem.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 10:00, 28 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszyscy zauważyliśmy, bo informowałam o tym już dawno

Tak się złożyło, że materiały ode mnie były w ostatnim numerze "Ogrodów" (zdjęcia do art. trawniki z rolki) i pierwszym "Magnolii" (dwie realizacje plus domki dla pożytecznych owadów), ale jaka jest przyczyna - nie wiem, napisz do wydawnictwa "Agora". To wydawnictwo nie podało przyczyny likwidacji (czy też zawieszenia "Ogrodów" i "Kwietnika").

Co do jakości technicznej to Agora ( a raczej drukarnia) na pewno dopracuje metodę łaczenia pisma .
Jakie będą dalsze losy pisma, zobaczymy Może stare tytuły wrócą?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 10:14, 01 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Sebek ma rację Magnolia łączy Ogrody i Kwietnik. Nawet niektóre zdjęcia z artykułem się powtórzyły, a może wręcz jest to samo "kropka w kropkę" co było w Kwietniku kilka lat temu, a tego nie lubię. Mogli uaktualnić trochę, chcąc pokazać ten sam ogród (artykuł ze zdjęciami ogrodu p. Kamińskego).
Mimo wszystko pierwsze wydanie pisma mi się podoba.

ps. mi też się rozleciało
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Hydrangea 09:01, 03 cze 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 4
justi napisał(a)
Sebek ma rację Magnolia łączy Ogrody i Kwietnik. Nawet niektóre zdjęcia z artykułem się powtórzyły, a może wręcz jest to samo "kropka w kropkę" co było w Kwietniku kilka lat temu, a tego nie lubię. Mogli uaktualnić trochę, chcąc pokazać ten sam ogród (artykuł ze zdjęciami ogrodu p. Kamińskego).
Mimo wszystko pierwsze wydanie pisma mi się podoba.

ps. mi też się rozleciało



A ja nawet nie wiedziałam, że Ogrody nie są już wydawane ((( myślałam, że nie udaje mi się trafić na nie w kiosku.

Co do Magnolii, to mi osobiście bardzo się podoba )) mimo iż w zasadzie mam podobne zdanie jak Justi, że nie za bardzo lubię gdy są powtórki, ale myślałam, że to tylko tak pierwszy raz, na początek, takie połączenie czegoś, co bylo z czymś nowym, aby można było od czegoś wyjść...

Z niecierpliwościa czekam na więcej

P.S.
Niestety okładka mi też odpadła

pozdrawiam ))))
justi 18:43, 04 cze 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Drugiego numeru nigdzie nie mogę kupić. Chyba robią mniejszy nakład niż Ogrodów albo z dystrybucją kiepsko.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Sebek 22:56, 04 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja nawet mam drugi numer, ale czasu na czytanie zero Nadrobię w wakacje
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ozz 13:35, 25 cze 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Hm... to dlatego nigdzie "Kwietnika" nie mogę dopaść...
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
ola 20:23, 25 cze 2012


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Ja też bardzo ubolewam nad zniknięciem "OGRODÓW". Już od momentu gdy Pani Jola Zdanowska przestała być ich redaktorem naczelnym, jakość czasopisma bardzo spadła, a głównie jakość zamieszczanych zdjęć. A na dodatek zniknęła jeszcze "Ogrodowa Galeria" i powstało coś o wnętrzach z niewielką namiastką tematyki ogrodowej.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
Gardenarium 08:53, 28 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kioski i sklepy chyba nie wiedzą o nowym tytule i po prostu go nie zamawiają W moim sklepie tez nie ma Magnolii, muszę powiedzieć żeby zamawiali.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies