Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Lalaith 23:32, 26 maj 2016

Dołączył: 18 mar 2016
Posty: 9
Spokojnie, nie powinno to zniszczyć rośliny matecznej.
Gardenarium 07:52, 27 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym nie byłą taka pewna. Mieliśmy w ogrodzie sumaka. odrosty były poza płotem, opryskaliśmy je, po czym uschła cała roślina, także główne drzewo. Jest połączone odrostami i krążący z sokami herbicyd dociera wszędzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lalaith 08:25, 27 maj 2016

Dołączył: 18 mar 2016
Posty: 9
Ja kiedyś tak zwalczalam odrosty od lilaka - nic się nie stało, ale fakt, że nie było ich dużo, a roślina mateczna była dorodna i silna. Ale faktem jest, że to środek systemiczny, ryzyko zawsze jest, rzeczywiście. Właściciel sam musi zdecydować, zaryzykować lub nie...
Lalaith 08:41, 27 maj 2016

Dołączył: 18 mar 2016
Posty: 9
Może to też kwestia środka i dawki oraz ilości tych odrostów. Nie wiem ile trzeba środka aby zniszczyć roślinę - gdy posmaruje się roundupem 1 liść chwasta, to pada cała roślina, ale maźnie się 1 liść całego drzewa, to drzewo przecież nie umrze. Może ktoś wie jaki promień działania mają herbicydy?
lukasz133 14:53, 28 maj 2016

Dołączył: 10 kwi 2016
Posty: 12
Witam,mam pytanie?Zasiałem miesiąc temu trawnik,po 7 dniach zaczął już kiełkować,a teraz urósł tak do 5cm i nie widzę żeby rósł dalej,trawnik ma ładny zielony kolor,czy można już użyć nawozu?
Gardenarium 10:23, 29 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoś, aby się trawa krzewiła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ricco1 15:11, 29 maj 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Po tygodniu od nawozu yara villa trawa rosnie generaljie jak na drozdzach ale dziwna sprawa bo w niektorych miejscach jakos nie ma mocy urosnac i ma taki jasny zielony kolor. Macie jakis pomysł co moze byc przyczyna? Wrzucam dzisiejsze fotki....trawa dluga bo mnie tydzien nie bylo i bede dzis kosil dopiero....
Gardenarium 15:39, 29 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu gdzie żółte - ominąłeś nawozem. To, że przenawożona w tych miejscach, raczej mało prawdopodobne. Dosiej nawóz w żółtych miejscach. Ale przed jego aplikacją skoś trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lukasz133 16:49, 29 maj 2016

Dołączył: 10 kwi 2016
Posty: 12
Kiedy powinienem użyć pierwszy raz użyć naozu do nowo zasianego trawnika?
Gardenarium 16:59, 29 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najwcześniej po pierwszym skoszeniu, ale też niekoniecznie, nawóz używamy gdy jest taka konieczność, bo trawnik zagłodzony, a nie nawozimy bo trzeba. Także skoro trawnik wygląda dobrze - nie powinieneś nawozić, raczej koś i podlewaj aby nie wysechł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies